اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارالصفاء خوی و اخبار ایران و جهان و اخبار فناوری اطلاعات
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
ارمغان خدمات یكساله تیزپاز منتشر شد

 ارمغان خدمات یكساله تیزپاز منتشر شد

شهردار خوی در گفتگو با سایت اطلاع رسانی شهرداری از انتشار کتاب ارمغان خدمت خبر داد .

محبوب تیزپاز نیاری با اشاره به لزوم اطلاع رسانی لازم در خصوص عملکردسالانه شهرداری و تشریح آن برای شهروندان افزود: شهرداری خوی طی سال گذشته پروژه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی مختلفی را در کارنامه کاری خود به ثبت رساند که حجم و تنوع این پروژه ها براساس وظایف ذاتی شهرداری بسیار وسیع و گسترده بوده و در این راستا کتاب ارمغان خدمت در تشریح بخش عمده ای از این فعالیتها، طراحی، تدوین و آماده انتشار شده است.

وی گفت: این کتاب با هدف اطلاع‌رسانی از مهمترین فعالیتها،پروژه ها و عملکرد کلی شهرداری در راستای توسعه شهر خوی منتشر می شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های این کتاب اضافه کرد: کتاب حاضر با تکیه بر مصوبات شورای اسلامی شهر وتلاش مجموعه کارکنان شهرداری حاوی آمار، تفکیک عملکرد حوزه‌های مختلف، گزارش عملکرد واحد های شهرداری و پروژه ها عمرانی و فرهنگی بوده و مطالعه مختصات و اطلاعات مستند مندرج در آن، بازگو کننده حجم عظیمی از خدمات و اقدامات انجام یافته ازسوی شهرداری می باشد.

تیزپاز نیاری افزود: تدوین این کتاب بر این اساس بوده که کارنامه کاری ادارات، واحدهای مختلف و سازمان‌های وابسته به شهرداری نیز همراه با نمودار های آماری بصورت مصور انعکاس یابد.

معرفی شهر خوی، شورای اسلامی شهر و معرفی اعضای دوره چهارم شورا، کمیسیون های تخصصی شورای شهر، معرفی و تاریخچه شهرداری، واحدهای مختلف شهرداری، عملکرد و پروژه های مختلف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، بهبود ساختار سازمانی و تحولات اداری، سرمایه گذاری، ترافیک، امور حقوقی، سیستم شهرسازی، خدمات شهری و زیباسازی، فضای سبز، ستاد اجرائیات، کارگاه های تولیدی و پارک موتوری و تاسیسات، عملکرد سازمانهای آتش نشانی، سازمان تاکسیرانی، سازمان اتوبوسرانی، سازمان آرامستانها، سازمان پایانه ها، طرح های مطالعاتی، طرح های تحقیقی و نظر سنجی، شهرداری خوی در این کتاب به تفصیل آمده است.


گفتنی است؛ کتاب ارمغان خدمت با هدف تشریح عملکرد یکساله شهرداری خوی با 140 صفحه رنگی، در قطع خشتی منتشر شده و در اختیار شهروندان و ارگانهای مختلف شهرستان و شهرداریهای مختلف قرار می گیرد.مرتبط با: اخبار شهری ,
امام جمعه خوی:اعضای شورا به مردم گزارش عملکرد ارائه دهند


امام جمعه خوی:اعضای شورا به مردم گزارش عملکرد ارائه دهند

امام جمعه خوی گفت: اعضای شورا باید به مردم گزارش عملکرد ارائه دهند.


به گزارش فارس، ‌حجت‌الاسلام سید رضی موسوی‌شکوری عصر امروز در جلسه روسای شوراهای شهری و روستایی، بخشی که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان ترتیب یافت، اظهار داشت: اعضای شورا باید به مردم گزارش عملکرد خود را ارائه دهند.

وی حرکت‌های جناحی، اتخاذ تصمیمات بدون پشتوانه قوی و انجام کار کارشناسی، ایجاد حاشیه از طریق اتخاذ تصمیمات نادرست، ناتوان کردن شهرداری، قطع ارتباط کاری با سایر مسئولان و مدیران در سطح شهر را از جمله آسیب‌های شورا دانست، گفت: در خوی چنین رویکردهایی دیده نمی‌شود.

رئیس حوزه‌‌های علمیه خوی خاطرنشان کرد: مبتلا شدن به روزمرگی، کوتاهی در انجام دادن پروژه‌های عمرانی و کارهای کلیدی در سطح شهر و مواردی این چنین از جمله موضوع‌هایی به شمار می‌روند که امکان بروز آنها به عنوان آسیب جدی برای شوراها وجود دارد.

وی با تاکید بر این موضوع که در زمینه شوراها باید آسیب‌شناسی صورت گیرد، گفت: به دلیل سپری شدن حدود دو دهه از تاریخ تشکیل شوراها در کشورمان باید در این زمینه یک بازنگری و آسیب‌شناسی کلی صورت گیرد.

امام جمعه خوی با خطاب قرار دادن شهرداری‌ها بر لزوم خدمت‌رسانی شبانه‌روزی و مستمر به اقشار مختلف جامعه تاکید و تصریح کرد: از بی‌تفاوتی به امور و روزمرگی به معنای واقعی کلمه باید پرهیز شود.

شکوری با اشاره به اینکه در روایات ائمه معصوم (ع) پیرامون موضوع مشاوره نکات ارزشمند زیادی مطرح شده است، گفت: باید توصیه‌‌های اهل ‌بیت (ع) به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی نصب صندوق‌های انتقاد و پیشنهاد برای جمع‌‌آوری نظرات مردم، تشکیل جلسات با صاحب‌نظران و ایده‌پردازان و نظرخواهی از اقشار مختلف مردم در انجام امور حساس را پیشنهاد داد.

امام جمعه خوی ارائه گزارش عملکرد به مردم همچنین پاسخ‌گویی به آنها در همه زمینه‌ها را خواستار شد، اظهار داشت: باید ارتباط کاری، هم‌فکری مستمر و هدفمند با مسئولان بخش‌های مختلف شکل گیرد، که اعضای شورا در این سمت و سو قدم برمی‌دارند.
مرتبط با: اخبار شهری ,
فرماندارخوی: خسارت تگرگ به 100 روستای بخش مرکزی خوی


فرماندارخوی: خسارت تگرگ به 100 روستای بخش مرکزی خوی


ارومیه - ایرنا - فرماندار خوی گفت: بارش شدید تگرگ به بیش از 100 روستای بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرد.
[خسارت تگرگ به 100 روستای بخش مرکزی خوی]

حسین سیوانی شامگاه چهارشنبه در نشست اعضای ستاد حوادث غیر مترقبه خوی اظهار کرد: بارش مجدد تگرگ که عصر امروز به مدت پنج دقیقه با شدت بیشتری ادامه یافت به باغ ها و مزارع بیش از 100 روستای بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی افزود: بعد از بارش تگرگ بخش های زیادی از شهر خوی دچار آبگرفتگی شد و سیلاب ناشی از تگرگ در مناطق پایین دست به حدی بود که به منازل مسکونی سرازیر شده و ساکنان آنها تا ساعت ها مشغول جمع آوری و انتقال آب به بیرون از خانه ها بودند.

فرماندار خوی گفت: خسارت ناشی از بارش تگرگ در این شهرستان توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

بارش شدید تگرگ موجب کندی عبور و مرور وسایل نقلیه در شهر خوی شد.

همچنین بارش تگرگ ساعت 14 و 20 دقیقه روز چهارشنبه در خوی به بیش از 95 درصد باغ ها و مزارع این شهرستان خسارت وارد کرده است.

شهرستان خوی از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است که با 350 هزار نفر جمعیت در 130 کیلومتری ارومیه واقع است.

این شهرستان دارای حدود 400 روستاست که شغل بیشتر روستاییان کشاورزی است.

خوی دارای 168 هزار هکتار زمین زراعی و باغ است.مرتبط با: اقتصادی ,
امام جمعه خوی:شکست عربستان در یمن امری بدیهی است

امام جمعه خوی:شکست عربستان در یمن امری بدیهی است

امام جمعه خوی گفت: شکست رژیم عربستان سعودی در کشور یمن امری بدیهی و مسلم به شمار می‌رود.
خبرگزاری فارس: شکست عربستان در یمن امری بدیهی است

حجت‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: شکست عربستان در یمن شباهت زیادی به شکست آمریکا در ویتنام دارد، به طوری که جنایات رخ داده از ابعاد مختلف قابل مقایسه هستند.
وی برگرداندن منصور هادی به سکانداری این کشور و از بین بردن گروه انصارالله را مهم‌ترین اهداف عربستان سعودی و پشتیبان‌های پشت صحنه آن از حمله به این کشور عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون به هیچ یک از اهداف شوم خود دست پیدا نکرده‌اند.‌

امام جمعه خوی به خاک و خون کشیدن ملت مظلوم یمن، نابود کردن زیرساخت‌های توسعه‌ای این کشور و تلاش برای جلب خشنودی ارباب‌‌های آمریکایی و سران رژیم جعلی صهیونیستی را نتایج این جنگ دانست و گفت: از طرف دیگر این حملات بر همدلی ملت و طوایف یمن افزود.
سید رضی موسوی شکوری ایجاد تعامل و همکاری بین قبایل مختلف این کشور، پاک کردن این کشور از لوث وجود اشرار و اعضای گروهک‌های تکفیری را مهم‌ترین دستاوردهای مقاومت ملت یمن برشمرد و ادامه داد: همچنین حامیان عربستان از مواضع پیشین خود عقب‌‌نشینی کرده‌اند.
وی با اظهار به اینکه افکار عمومی جهان و ملت‌ها با ماهیت واقعی آل‌سعود شناخت پیدا کرده‌اند، گفت: تجاوز وحشیانه به خاک کشور یمن و کشتار ددمنشانه زنان و مردان آن منجر به رسوایی این کشور در اذهان ملت‌های آزاده و حقیقت‌جو شده است.مرتبط با: سیاسی ,
۲۱ پس لرزه پی در پی در بخش قطور خوی


۲۱ پس لرزه پی در پی در بخش قطور خوی

دبیر ستاد مدیریت بحران خوی گفت: پس از وقوع زمین لرزه 3.3 ریشتری در این شهرستان در دوشنبه هفته گذشته، 21 پس لرزه از جمعه شب تا شنبه شب در بخش قطور خوی روی داد و موجب وحشت مردم شد.

ناصر سنایی عصر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این زمین لرزه ها از ساعت بیست و سی دقیقه جمعه شب در منطقه قطور خوی آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ادامه داشت.

وی مرکز این زمین لرزه ها را روستاهای زری و چالیان بخش قطور اعلام کرد و ادامه داد: قدرت بزرگ ترین زمین لرزه ۳٫۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بود.

وی اضافه کرد: مردم منطقه به دلیل وقوع چندین باره زمین لرزه بسیار نگران شده بودند ولی مشکل خاصی برای آنها ایجاد نشد.

بخش قطور با بیش از ۲۲ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب شهرستان خوی واقع است.

خوی، دومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان غربی به شمار می رود.

منطقه شمال آذربایجان غربی، منطقه ای مستعد برای وقوع زمین لرزه هاست و در خط زلزله قرار دارد.
مرتبط با: اجتماعی ,
امام جمعه خوی:ولادت در خانه کعبه، ویژگی منحصر به فرد امام علی (ع) است


 امام جمعه خوی:ولادت در خانه کعبه، ویژگی منحصر به فرد امام علی (ع) است


ارومیه - ایرنا - امام جمعه خوی گفت: ولادت در خانه کعبه به اذن الهی، یکی از ویژگی های مهم و بارز شخصیت امام علی (ع) است.
[ولادت در خانه کعبه، ویژگی منحصر به فرد امام علی (ع) است]

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری در نماز جمعه این هفته خوی با تبریک سالروز میلاد امیرمومنان حضرت علی (ع) اظهار کرد: ولادت امیرمومنان حضرت علی (ع) در خانه کعبه در بسیاری از کتاب های معتبر و مرجع اهل سنت و اهل تشیع ذکر شده و بسیار معتبر است که نشان می دهد آن حضرت جایگاه بسیار والایی در نزد خداوند متعال داشته اند.

وی در ادامه به موضوع حقوق متقابل دولت و ملت از دیدگاه امیرمومنان حضرت علی (ع) پرداخت و افزود: تعلیم و تربیت جامعه از جمله رسالت ها و وظایف حاکم در قبال مردم جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: در نظام علوی توسعه فرهنگی جامعه مقدم بر توسعه اقتصادی است و این امر بارها در فرمایشات ائمه اطهار (ع) مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه خوی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت روز معلم و سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری ادامه داد: یکی از ویژگی های بارز و برجسته زندگی علمی شهید مطهری، معلم بودن آن شخصیت بزرگوار در حوزه های علمیه و دانشگاه بود.

حجت الاسلام شکوری گفت: تسلط کامل بر موضوعات علمی، استقبال از پرسش ها و اشکالات دانشجویان و طلاب، تبیین مطالب علمی با بیان ساده، تشویق شاگردان بر تلاش و ادامه تحصیل، جهت دار و هدفمند بودن مباحث از جمله خصوصیات تدریس استاد مطهری بود.

وی 11 اردیبهشت روز کارگر را نیز تبریک گفت.مرتبط با: اجتماعی ,
پیام مهندس محمدی به مناسبت هفته معلم


پیام مهندس محمدی به مناسبت هفته معلم

پیام معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوی بمناسبت هفته معلم
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوی ،در پیامی فرارسیدن هفته معلم را به تمامی فرهنگیان تبریک و برای همه آنان آرزوی موفقیت نمود.

به گزارش خوی نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خوی : در بخش هایی از این پیام آمده است: به فرموده حضرت امام خمینی(ره) نامیدن روز 12اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد فرزانه،فیلسوف عالی مقام، عالم ربانی شهید والامقام آیت الله مرتضی مطهری که از شاگردان محبوب و برجسته معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)بودند به عنوان روز معلم افتخاری بزرگ برای معلمان زحمتکش و محترم است.

شهید مطهری به عنوان حاصل عمر حضرت امام(ره) نام برده شده وکتابها و دست نوشته های ایشان بدون کم و کاست مورد تایید حضرت امام(ره)برای هدایت فکری جامعه ای پیش رو تعیین شده است تا قشر فرهیخته و اثرگذار معلمین گرانقدر با پیروی از مبانی فکری و عملی ایشان در راستای بارور نمودن اندیشه اسلامی قدم بردارند.

روز معلم روز قدردانی وسپاس و بوسه زدن بر دستانی است که شمع محفل دانایی اند چرا که معلمان سازندگان فردای جامعه و تربیت کنندگان نسل های آتی هستند؛ بنابراین بر خود فرض می دانم این روز بزرگ را محضر همکاران خدوم و بی ادعا ، تبریک و تهنیت عرض نموده و با تقدیم صمیمانه ترین احترامات اندکی از آن همه کرامات بی بدیل را پاس بدارم.مرتبط با: آموزش و پرورش ,
سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ، دانش آموزان شمال استان در خوی برگزارشد


سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ، دانش آموزان شمال استان در خوی برگزارشد

برگزاری سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ، دانش آموزان شمال استان آذربایجانغربی در شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی ؛ سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ، دانش آموزان شمال استان آذربایجانغربی با حضور 1152 نفر از سوم اردیبهشت ماه به‌مدت 8 روز در شهرستان خوی ، در حال برگزاری است .در این دوره از رقابت های معنوی ،648 دانش‌آموز پسر ، و 504 دختر در رشته های مختلف باهم رقابت کرده و درپایان برگزیدگان این مسابقات جهت شرکت در مرحله کشوری معرفی خواهند شد .مرتبط با: آموزش و پرورش ,
رئیس محیط زیست خوی در گفت‌و‌گو با تسنیم:۴۵۰۰کل‌ و بز ارمنی تحت حفاظت محیط زیست مراکان شهر خوی قرار گرفت

 رئیس محیط زیست خوی در گفت‌و‌گو با تسنیم:۴۵۰۰کل‌ و بز ارمنی تحت حفاظت محیط زیست مراکان شهر خوی قرار گرفت


خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی گفت: امسال افزون بر ۴ هزار و ۵۰۰ کل‌ و بز ارمنی تحت حفاظت محیط زیست در منطقه مراکان خوی قرار گرفت.

جعفر محمدپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: به منظور حفظ و جلوگیری از چرای غیر قانونی در منطقه حفاظت شده مراکان خوی، یگان اداره حفاظت محیط زیست خوی و یگان حفاظت منابع طبیعی با چرای مفرط در نقاط مختلف منطقه حفاظت شده مراکان برخورد می‌کند.

محمدپور افزود: انتظار می‌رود با تلاش روز افزون مامورین یگان حفاظت محیط زیست و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوی و تعامل گسترده با محیط بانان، امسال پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده مراکان از افزایش قابل توجهی برخوردار شود.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 4 هزار و 590 راس کل و بز، قوچ و میش ارمنی از پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده مراکان خوی استفاده می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی تصریح کرد: منطقه حفاظت شده مراکان خوی به عنوان اولین منطقه حفاظت شده کشور 103هزار و 983 هکتار مساحت دارد.مرتبط با: محیط زیست ,
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوی :افزایش چشم گیر چاقو کشی و ضرب وشتم در خوی


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوی :افزایش چشم گیر چاقو کشی و ضرب وشتم در خوی


رییس شبکه بهداشت و درمان خوی گفت: چاقو کشی و ضرب وشتم در سطح شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی "محمودزاده"در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پزشکان و پرستاران حاضر در اورژانس های خوی در خصوص نداشتن امنیت جانی در محل کارشان به شبکه بهداشت و درمان نامه نوشتند.

وی افزود: متاسفانه چاقوکشی و ضرب وشتم در خوی افزایش چشم گیری داشته و حضور پلیس 110در اورژانس ها وبیمارستان ها ضروری است.

محمودزاده با بیان اینکه تخت های بیمارستان 167 تختی به 217 تخت افزایش یافته است تصریح کرد:با توجه به اینکه خوی نیازهای شمال استان را تامین میکند افزایش و تکمیل این بیمارستان در اسرع وقت از نیازهای اساسی وضروری است.

وی پیشرفت ساختمانی این بیمارستان را 60 درصد اعلام کرد وگفت :باید مسولین وزارت مسکن به قول خودشان در خصوص تکمیل آن عمل کنند.

محمود زاده در خصوص فرهنگ سازی توسط رسانه ها برای تشویق مردم برای پیوستن به خیرین سلامت تاکید کرد.مرتبط با: انتظامی و حوادث ,
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو