اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارالصفاء خوی و اخبار ایران و جهان و اخبار فناوری اطلاعات
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
امام جمعه خوی:خبرگزاری جمهوری اسلامی در بین خبرگزاری های کشور سرآمد است
امام جمعه خوی:خبرگزاری جمهوری اسلامی در بین خبرگزاری های کشور سرآمد است
 امام جمعه خوی:خبرگزاری جمهوری اسلامی در بین خبرگزاری های کشور سرآمد است


ارومیه - ایرنا - امام جمعه خوی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی در بین خبرگزاری های کشور سرآمد بوده و آبروی نظام در انعکاس مطلوب اخبار است.
[خبرگزاری جمهوری اسلامی در بین خبرگزاری های کشور سرآمد است]

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری روز چهارشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی افزود:این خبرگزاری مورد اعتماد مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم بوده و در راستای اهداف والای نظام و ولایت فقیه حرکت می کند.

وی اضافه کرد: خبر گزاری جمهوری اسلامی در عملکرد خود، خط مشی نظام را به درستی و به خوبی رعایت و سعی کرده است تا مسائل و موضوعات مهم کشور را بدون گرایش های سیاسی به طور صحیح و روشن ارائه کند.

وی اظهار کرد: این امر در سایه تلاش مجدانه کارکنان متعهد در خبر گزاری جمهوری اسلامی محقق شده است.

امام جمعه خوی ادامه داد: رسانه ها امروزه به رکن مهم توسعه همه جانبه در کشور تبدیل شده اند که با توجه به این امر، باید نقش خود را به خوبی ایفا کرده و آگاهی بخش مردم باشند.

جواد زاهدی رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی نیز در این دیدار به قدمت 80 ساله فعالیت اطلاع رسانی این خبرگزاری پرداخت و گفت: ایرنا به همت کارکنان متعهد و متخصص خود توانسته است اخبار صحیح و روشنی را برای مردم ارائه داده و اعتماد آنان را به خود جلب کند.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی امروزه به مهمترین عامل در ارتقای آگاهی های اجتماعی مردم تبدیل شده و رسانه ها بار بزرگ این اطلاع رسانی را بر دوش دارند.

وی اظهار کرد: به همین دلیل، کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی سعی دارند تا با ارائه اطلاعات صحیح و دقیق در سریعترین زمان ممکن، به مسئولیت های اجتماعی خود در استان به خوبی عمل کنند.

خوی با بیش از 350 هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ آذربایجان غربی است.مرتبط با: رسانه ,
امام جمعه خوی در گفت‌وگو با تسنیم:حماسه عظیم اربعین حسینی سبب انفعال رژیم صهیونیستی شد
امام جمعه خوی در گفت‌وگو با تسنیم:حماسه عظیم اربعین حسینی سبب انفعال رژیم صهیونیستی شد

 امام جمعه خوی در گفت‌وگو با تسنیم:حماسه عظیم اربعین حسینی سبب انفعال رژیم صهیونیستی شد

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه خوی گفت: حماسه عظیم اربعین حسینی نه تنها گروه‌های تروریستی در عراق را تضعیف کرد بلکه سبب انفعال اسرائیل شد.

حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به حماسه اربعین حسینی امسال اظهار داشت: موضوع اربعین حسینی از موضوعاتی است که در تمامی ادوار تاریخی مورد توجه بوده و براساس مستندات موجود مقاتل، در اربعین حسینی 4 گروه شامل جابربن عبدالله انصاری، خاندان پیامبر(ص)، عده ای از زنان اطراف آبادی‌های کربلا و نیز خاندان امام حسین(ع) به زیارت ایشان مشرف شده اند.

امام جمعه خوی افزود: از زمان‌های دور موضوع اربعین حسینی در میان تشیع و اهل بیت(ع) از موقعیت ویژه‌ای برخوردار بوده و حتی امام حسن عسگری(ع) فرمود، از نشانه‌های مومن 5 ویژگی است که یکی از آنها زیارت اربعین است.

وی تصریح کرد: هم اکنون در عراق مردم مسلمانان و به ویژه تشیع این کشور، اهمیتی که به روز اربعین حسینی می‌دهند به روز عاشورا نمی‌دهند و در این باره امسال شیفتگان و محبان آن حضرت از تمامی روستاها و شهرهای عراق و حتی تمامی نقاط دنیا به کربلا ریخته و حماسه‌ای بین‌المللی خلق کردند.

شکوری گفت: حماسه اربعین علاوه بر اینکه از بعد اعتقادی و از سنتی حسنه برخوردار بود دارای بعد مهم‌تری به نام بعد سیاسی بود چون سیاست استکبار جهانی و در راس آن اسرائیل غاصب و آمریکا، نظامی و امنیتی کردن کشورهای اسلامی است.

امام جمعه خوی بیان کرد: هم اکنون نا امن کردن عراق و سوریه با تشکیل گروه خونخوار و تروریستی داعش و قتل‌عام کردن مردم بی‌دفاع و بی‌گناه از اهداف استکبار جهانی است در حالی که با وجود تهدید جانی شیفتگان حسینی، 20 میلیون نفر با پای پیاده و بدون اسلحه وارد کربلا شده و با حرکت عظیم خود جهانیان را مبهوت خود ساختند.

وی اظهار داشت: این حرکت عظیم مردمی ثابت کرد که دشمنان خونخوار استکباری با ایجاد رعب و وحشت در دنیا نمی توانند به اهداف و مطامع شوم خود در دنیا برسند در حالی که پیام روز عاشورا با این اقدام محبان حسینی به گوش تمامی جهان رسید و نشان داد که خون بر شمشیر پیروز است.

امام جمعه خوی با تاکید بر اینکه حرکت میلیونی مردم در اربعین حسینی سبب تضعیف گروه‌های تکفیری منطقه شد گفت: علاوه بر آن این جوشش مردمی سبب منفعل شدن بیش از پیش رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه شد.

شکوری بیان کرد: متاسفانه عربستانی سعودی در شرایط فعلی به تقویت گروه‌های تکفیری پرداخته و ضمن مسلح کردن آنها، به آموزش اقدامات تروریستی داعش می‌پردازد تا در این راه کمکی نیز به ایالات متحده آمریکا کرده باشد و برای همین رئیس جمهور این کشور از عربستان به خاطر این حرکت تشکر کرد.

وی افزود: حرکت عظیم مردمی که با پای پیاده به سمت کربلای معلی روانه شدند نشان داد که آنها دارای فرهنگ علوی و تفکری عاشورایی و پیرو اسلام ناب محمدی(ص) هستند چیزی که امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در اواخر عمر خویش بدان تاکید فراوانی می‌کردند.

امام جمعه خوی اظهار داشت: این در حالی است که هم اکنون اسلام آمریکایی به جای اسلام ناب محمدی(ص) در عربستان سعودی حاکم است حال آنکه اسلام ناب محمدی و حسینی در حماسه اربعین شکل گرفته و تمامی دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد.

شکوری با بیان اینکه رسانه‌های غربی به شدت القاء می کردند که تنها مسلمانان شیعه در این همایش بین المللی حضور دارند گفت: این در حالی است که القاهای آنها کذب بوده و محبان بودایی، مسیحی، مسلمانان اهل سنت و حتی کمونیست‌ها نیز در این راهپیمایی حضور داشتند.

امام جمعه خوی تصریح کرد: اگر این جمله امام راحل(ره) که "روزی اسلام تمامی دنیا را فتح می کند" مورد تحلیل بیشتری قرار گیرد متوجه می‌شویم که این فرمایش ایشان تحقق پیدا کرده است چون مسلمانان امروز نه با ابزار بمب اتم بلکه با منطق، شور و شعور حسینی و نیز فرهنگ علوی حماسه آفریده و دنیا را فتح کردند بنابراین چنین فرهنگی باید بر دنیا و در تمامی ملل حاکم باشد.مرتبط با: سیاسی ,
مدیرعامل تولیت شمس تبریزی:همایش بزرگ شمس تبریزی در خوی برگزار می‌شود
مدیرعامل تولیت شمس تبریزی:همایش بزرگ شمس تبریزی در خوی برگزار می‌شود
 مدیرعامل تولیت شمس تبریزی:همایش بزرگ شمس تبریزی در خوی برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل تولیت شمس تبریزی خوی گفت: همایشی بزرگ در روز دهم دی ماه با حضور مسئولین کشوری از جمله غلامعلی حدادعادل و حجت الله ایوبی و جمعی هنرمندان مطرح کشور در خوی برگزار می شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، فتاح کبیری امروز در نشست خبری با خبرنگاران خوی با اشاره به احیای دوباره تولیت بارگاه شمس تبریزی اظهار داشت: تولیت شمس تبریزی با هدف ایجاد انسجام در همایشها و کنگره ها و سایر برنامه ها در حول شمس تبریزی و ایجاد مقبره شمس ایجاد شده بود که پس از پشت سر گذاشتن وقفه ای در فعالیتش دوباره احیا شده است.

وی افزود: خوی از ظرفیتهای بزرگ فرهنگی و تاریخی مانند آیت الله العظمی خویی و شمس تبریزی برخوردار است که باید از این ظرفیتها برای توسعه و پیشرفت این شهر بهره گرفت.

کبیری گفت: همایشی بزرگ در روز دهم دی ماه با حضور مسئولین کشوری از جمله دکتر غلامعلی حدادعادل و دکتر حجت الله ایوبی و هنرمندان مطرح کشور برگزار می شود و در این همایش طرح آرامگاه شمس که به تصویب میراث فرهنگی کشور هم رسیده، رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: ثبت روز 7 مهرماه در تقویم کشور به عنوان روز شمس تبریزی که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده، در این همایش رونمایی می شود.

کبیری استقبال از میهمانان نوروزی شمس تبریزی و شهرستان خوی را برنامه های اولویت دار تولیت شمس عنوان کرد و گفت: استقبال از مهمانان نوروزی با استقرار لیدرهای تور به همراه خدمات فرهنگی و هنری از برنامه ریزی های انجام گرفته توسط تولیت است.مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
تیزپاز:اجرای صحیح قانون موجب سلامت جامعه خواهد بود
تیزپاز:اجرای صحیح قانون موجب سلامت جامعه خواهد بود

تیزپاز:اجرای صحیح قانون موجب سلامت جامعه خواهد بود


با پیشرفت جوامع و گسترش شهرنشینی، شهرها بیش از پیش نیازمند طرح‌های عمومی و عمرانی می‌باشند و شهرداری‌ها بعنوان متولی توسعه شهرنشینی و گسترش فعالیتهای عمرانی همسو با ایفای وظایف خود ناگزیر به اجرای قوانین ویژه شهرداریها می باشد.
ضرورت رسیدگی به پرونده ها از سوی شهرداریها موجب می شود تا واحد امور حقوقی و قراردادها مسئولیت رسیدگی به پرونده های ارجاعی در حوزه فعالیتهای این سازمان مردمی را طبق شرایط منطبق بر قراردادهای خصوصی و حقوق مدنی بر آنها بر عهده داشته باشد.
در همین راستا شهردارخوی ضمن گفتگوی کوتاه با سایت اطلاع رسانی شهرداری اظهار داشت : واحد حقوقی، رسیدگی و اظهار نظر در خصوص موضوعات حقوقی واصله به شهرداری، تنظیم قراردادها، تهیه لوایح و دادخواستهای حقوقی و شکایات کیفری و تجدید نظر خواهی در مسائل مربوط به شهرداری را بر عهده دارد.
مهندس محبوب تیزپاز نیاری با اشاره به شرح سایر وظایف واحد حقوقی افزود: تهیه کلیه پیش نویس ها و پاسخ های مربوط به نامه های حقوقی، اعلام نظر حقوقی و مشورتی در راستای استعلامهای ارجاع شده نیز از دیگر وظایف امور حقوقی و قراردادهای شهرداری خوی می باشد.
وی اضافه کرد: رعایت و اجرای صحیح قانون هم ازسوی شهروندان و هم از سوی شهرداری موجب سلامت جامعه، اجرای عدالت و نظم حاکم بر مسائل شهری و حقوق شهروندان می باشد.
شهردار خوی با اشاره به برخی از وظایف این واحد افزود : بررسی آراء کارشناسان دادگستری، شرکت در تحقیقات و معاینه محلی ،ارائه مشاوره در خصوص اجرای قانون تملک اراضی مورد نیاز شهرداری و مقررات ماده 100 ، مزایده و مناقصه و امور پیمانکاری شهرداری، ارائه لایحه در موارد مطرح شده در دیوان عدالت اداری بر علیه شهرداری و دفاع از حقوق قانونی شهرداری در پرونده های ماده 100 ، ماده 77 و دیوان عدالت اداری نیز در شرح وظایف امور حقوقی شهرداری قرار گرفته است.

وی در خصوص پرونده های مختلف ارجاع شده به این واحد تاکید کرد: با توجه به تعداد پرونده های ارسال شده به دادگستری در سالجاری، اکثر آرای صادر شده به نفع شهرداری بوده است.
وی افزود: پرونده های ارجاع شده به این واحد را نمی توان اولویت بندی کرد چراکه موضوعات وصولی هر پرونده، شرایط خاص خود را داشته و یکسان نبودن موضوعات، قوانین مختلفی را نیز می طلبد.
تیزپازنیاری همچنین اذعان داشت: بیشترین مشکل در موضوعات ارجاع شده به واحد حقوقی، عدم آشنایی شهروندان با قوانین شهرداریها ست در حالی که مصوبات شورای اسلامی شهر در اجرای قانون شهرداریها و شورای اسلامی کشور لازم الاجراست.
وی خاطر نشان ساخت: پرداخت عوارض ارزش افزوده املاک، پرداخت جرائم ماده 100 و عوارض مربوط به تخلفات ساختمانی از موارد قابل ذکر در پرونده های تشکیل شده در واحد حقوقی شهرداری خوی بود.
شهردار خوی تاکید کرد: طی هفت ماه گذشته تعداد 255 مورد پاسخگوئی به دوایر قضائی و 174 مورد اظهار نظر به كلیه پرونده های ارجاعی و ارسالی به دادگاه و تعداد 74 مورد پیگیری و درخواست صدور اجرائیه آراء ماده77 صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی:شهرهای خوی و قره ضیاالدین به عنوان «شهر سبز» معرفی می‌شوند
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی:شهرهای خوی و قره ضیاالدین به عنوان «شهر سبز» معرفی می‌شوند

 مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی:شهرهای خوی و قره ضیاالدین به عنوان «شهر سبز» معرفی می‌شوند


خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: تا پایان سال ۹۳ شهرهای خوی و قره ضیاالدین تحت پوشش ۱۰۰ در صدی شبکه گاز طبیعی قرار گرفته و به عنوان شهر سبز معرفی می شوند.

منصور صادقیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به نحوه تکمیل ارائه خدمات شرکت گاز آذربایجان غربی اظهار داشت: هم اکنون بیش از 98 درصد مناطق شهری خوی و چایپاره تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار دارند و حفره های موجود که بر اثر توسعه این شهرها ایجاد شده اند از جمله «قانلی باغ» و اطراف ساختمان شهرداری در خوی و مناطق باقی مانده قره ضیاالدین تا پایان سال جاری به شبکه گاز رسانی وصل می شوند.

وی افزود: تا پایان سال 93 شهرهای خوی و قره ضیاالدین تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار می گیرند.

صادقیان با اعلام اینکه عملیات توسعه شبکه گاز رسانی در قره ضیاالدین آغاز شده است، گفت: عملیات وصل حفره های موجود در شهر قره ضیاالدین به شبکه آغاز شده و وصل حفره های خوی از جمله قانلی باغ و اطراف ساختمان شهرداری در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و بزودی آغاز می شود.

صادقیان تصریح کرد: شهرهایی که بطور 100در صد دارای شبکه گازرسانی باشند بعنوان شهر سبز به سازمان محیط زیست معرفی می شوند و شهرهای خوی و قره ضیاالدین تا پایان امسال جزو شهرهای نمونه استان که دارای شبکه کامل گاز رسانی هستند به عنوان شهر سبز اعلام می شوند.مرتبط با: نفت و انرژی ,
با حضور استاندار آذربایجان غربی:طرح تعریض و آسفالت محور خوی- فیرورق با 48 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید
با حضور استاندار آذربایجان غربی:طرح تعریض و آسفالت محور خوی- فیرورق با 48 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

با حضور استاندار آذربایجان غربی:طرح تعریض و آسفالت محور خوی- فیرورق با 48 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

طرح تعریض و آسفالت محور خوی- فیرورق با حضور استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، مهندس سعادت ظهر امروز پس از بازدید از پایانه مرزی رازی، طرح تعریض و آسفالت محور خوی- فیرورق كه بصورت 4 خطه احداث شده و دارای 2 باند رفت و برگشت و بلوار جدا كننده می باشد، افتتاح كرد.

برای احداث این طرح 48 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

طول این پروژه 4 کیلومتر است که 1کیلومتر آن تا ابتدای جاده پسك (حریم شهر خوی) و 3 کیلومتر دیگر آن تا تقاطع بلوار ورودی فیرورق ادامه دارد.

فرماندار خوی و نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین افتتاح این پروژه حضور داشتند.

تعریض جاده خوی- فیرورق در مقایســه بـــا پروژه های بزرگ و پر هزینه شـاید کم هزینه جلوه نماید اما اهمیت اش از پروژه های بزرگ کمتر نیست چرا که سالیان سال این جاده به خاطر عرض کم و ترافیك سنگین موجب تصادفات متعدد و گاهی مرگبار می شد.مرتبط با: مسکن و راه ,
رئیس اداره ارشاد خوی: کسب رتبه اول کشوری توسط اتحادیه موسسات قرآنی آذربایجان غربی
رئیس اداره ارشاد خوی: کسب رتبه اول کشوری توسط اتحادیه موسسات قرآنی آذربایجان غربی

رئیس اداره ارشاد خوی: کسب رتبه اول کشوری توسط اتحادیه موسسات قرآنی آذربایجان غربی

حاج منصور اکبری، حافظ کل قرآن کریم و رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسه قرآنی استان آذربایجان غربی خبر داد: اتحادیه مؤسسه قرآنی استان، در بین اتحادیه های قرآنی کل کشور موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی با اعلام این خبر گفت: اتحادیه مؤسسه قرآنی مردمی استان آذربایجان غربی در بین سایر استانها موفق به کسب رتبه اول کشوری و اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استانهای اردبیل و بوشهر نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسه قرآنی مردمی استان افزود: هم اکنون 35 موسسه قرآنی در خوی و 250 تشکل و مؤسسه دیگر در سطح استان فعالیت دارند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی، ضمن تبریک این موفقیت ارزشمند، برای جامعه قرآنی شهرستان خوی آرزوی توفیق و بهروزی می نماید.مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
فرماندار خوی:روز بسیج از برجسته ترین یادمان های برخاسته از عمق نگاه امام (ره) است
فرماندار خوی:روز بسیج از برجسته ترین یادمان های برخاسته از عمق نگاه امام (ره) است

 فرماندار خوی:روز بسیج از برجسته ترین یادمان های برخاسته از عمق نگاه امام (ره) است


خوی، ارومیه - ایرنا - فرماندار شهرستان خوی گفت: روز بسیج مستضعفان که از برجسته ترین یادمان های برخاسته از عمق نگاه پیامبرگونه امام خمینی (ره) است.
[روز بسیج از برجسته ترین یادمان های برخاسته از عمق نگاه امام (ره) است]

حسین سیوانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تا امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون این مولود مبارک و حضور پر برکت بسیج در صحنه های مختلف است.

وی افزود: بسیج با پیروزی انقلاب یک نهال نو پا بود اما امروز به شجره طبیه و درخت تناور و پرثمری تبدیل شده که شکوفه های بهاری آن را در بیداری اسلامی جهان اسلام به درستی می توان به تماشا نشست.

فرماندار خوی گفت: بسیج نماد ایثار، اخلاص، فداکاری و عشق به اسلام است و یکی از برکات الهی نظام همانا تشکیل بسیج مستضعفان است.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) در آغاز شکل گیری بسیج فرمودند 'امیدواریم بسیج روزی الگوی تمام مستضعفین جهان و ملت های جهان شود که امروز این فرموده امام (ره) تحقق یافته است.

سیوانی با تبریک هفته بسیج به همه جان بر کفان بسیجی، موفقیت های بیش از پیش و توفیقات روز افزون این نهاد را از درگاه خداوند قادر متعال خواستار شد.مرتبط با: اجتماعی ,
امام جمعه خوی:همایش ملی آیت‌الله خویی در خوی برگزار می‌شود
امام جمعه خوی:همایش ملی آیت‌الله خویی در خوی برگزار می‌شود

 امام جمعه خوی:همایش ملی آیت‌الله خویی در خوی برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه خوی گفت: همایش ملی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی هشتم آذر ماه در خوی برگزار می‌شود.
حجت‌‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به برگزاری چهارمین همایش ملی آیت‌الله ‌خوئی با هدف شناساندن آثار و جایگاه علمی این عالم ربانی در خوی اظهار کرد: این همایش ملی در روز هشتم آذر ماه در سالن اجتماعات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار می‌شود.

امام جمعه خوی با اشاره به مهمانان مدعو این همایش ملی تصریح کرد: در این آیین، آیت‌الله داوری از شاگردان مرحوم آیت‌الله خوئی در قم، مجید معارف از اساتید برجسته دانشگاه تهران، حمید خویی‌نوه این مرحوم و نیز میرشریفی شاگرد علامه عسگری ضمن حضور در همایش، به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

شکوری با اینکه در این همایش ملی چند نفر از شهر مقدس کربلا نیز حضور می‌یابند، افزود: پیش از این پرچم متبرکه کربلا از مهمانان عراقی تحویل گرفته شده و در این باره قراردادی برای افزایش مبادلات فرهنگی میان شهر خوی و کربلا به امضا رسیده است.

وی تصریح کرد: در حاشیه همایش ملی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خوئی، نمایشگاهی از محصولات فرهنگی بین دو شهر در 20 غرفه دایر شده و در این رابطه مسابقه فرهنگی نیز به انجام می‌رسد.

امام جمعه خوی اظهار کرد: این همایش مقدمه‌ای برای برگزاری کنگره کشوری یا بین‌المللی بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی خویی است چون رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که این کنگره از حالت استانی خارج شده و به شکل ملی یا بین‌المللی برگزار شودمرتبط با: اجتماعی ,
مرد 21 ساله فیروررقی در استخر کشاورزی غرق شد
مرد 21 ساله فیروررقی در استخر کشاورزی غرق شد

مرد 21 ساله فیروررقی در استخر کشاورزی غرق شد

اثر خفیف انگشت در کنار استخر کافی بود تا ماموران انتظامی دستور کاوش از استخر را صادر کنند.

مرد جوانی دیشب (شنبه اول آذر 93)در یک استخر کشاورزی در حاشیه فیرورق غرق شد.

خبرنگار هفته نامه اقتصاد آذربایجان: مرد جوانی که برای شستن دستهایش در کنار یک استخر آب کشاورزی در زمین های کشاورزی اطراف شهر فیرورق نشسته بود، به داخل استخر افتاد و به علت عمق زیاد استخر(حدود ده متر) غرق شد.

این حادثه عصر دیروز هنگامی اتفاق افتاد که مرد 21 ساله ای به نام رحمان ساکن فیرورق به گاوداری خود رفت و تا دیروقت به منزل خود بازنگشت.عدم بازگشت وی به منزل سبب نگرانی خانواده اش شد و آنها به جستجوی وی در اطراف گاوداری پرداختند. آثار و نشانه های باقی مانده نشان می داد که رحمان بعد از خروج ار گاوداری تا مزرعه ای که استخر در داخل آن قرار دارد، آمده است و از آنجا به بعد هیچ نشانه ای از وی نیست.

جستجوی خانواده بعد از چند ساعت بی نتیجه ماند و سرانجام کلانتری مستقر در فیرورق در جریان گم شدن رحمان قرار گرفت. ماموران کلانتری با حضور در محل و جستجوی آن، متوجه رد کشیده شدن دو خط شبیه کشیده شدن دو انگشت در کناره استخر شده و با این احتمال که ممکن است رحمان درون استخر افتاده باشد، دستور جستجوی داخل استخر را صادر کردند.

شهرداری فیروق نیز به تیم جستجو اضافه شد، دستگاههای لازم برای کاوش استخر توسط شهرداری و آتش نشانی فراهم گردید اما اثری از رحمان پیدا نشد، تا اینکه شهرداری چند دستگاه از قایق های تفریحی پارک فدک را آورده و به استخر انداخت و ماموران آتش نشانی با استفاده از قایق ها و تجهیزات لازم کف استخر را مورد جستجو قرار دادند و جسد رحمان را از ته استخر در ساعات اولیه بامداد امروز بیرون کشیدند.

با حضور قاضی کشیک و پزشکی قانونی، جسد برای انجام تحقیقات بیشتر به سردخانه پزشکی قانونی انتقال یافت تا تحقیقات بیشتر انجام شود.

گفتنی است که رحمان متاهل و داری یک فرزندبود،اصلیت مرندی داشت که از سالها قبل در فیرورق ساکن شده بود.

منبع: وبلاگ کرمانشاهیمرتبط با: انتظامی و حوادث ,
اولین جلسه مراسم شمس خوانی برگزار شد + تصاویر
اولین جلسه مراسم شمس خوانی برگزار شد + تصاویر

اولین جلسه مراسم شمس خوانی برگزار شد + تصاویر

 این جلسه با حضور شاعران شهرستان و اعضای انجمن ادبی دانش در صحن شورای اسلامی شهر خوی برگزار و شاعران جوان با قرائت غزل هایی از دیوان شمس به بحث در خصوص محتوای غزل هایی پرداختند.
این برنامه به همت تولیت شمس تبریزی برگزار شد.

2000000.jpg

700000000.jpg


4000000000000.jpg900000000.jpg

منبع:خوی نیوزمرتبط با: فرهنگی و هنری ,
جمعی از خبرنگاران رسانه های جمهوری آذربایجان از ظرفیت های خوی بازدید کردند
جمعی از خبرنگاران رسانه های جمهوری آذربایجان از ظرفیت های خوی بازدید کردند


ارومیه - ایرنا - جمعی از خبرنگاران رسانه های گروهی و اصحاب مطبوعات جمهوری آذربایجان عصر روز یکشنبه از ظرفیت های گردشگری و اقتصادی شهرستان خوی در آذربایجان غربی بازدید کردند.
[جمعی از خبرنگاران رسانه های جمهوری آذربایجان از ظرفیت های خوی بازدید کردند]

به گزارش خبرنگار ایرنا، گروه رسانه ای 10 نفره از رسانه های مختلف کشور جمهوری آذربایجان برای ایجاد پل ارتباطی رسانه ای بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان به کشورمان سفر کرده اند.

هدف خبرنگاران رسانه های گروهی جمهوری آذربایجان در این سفر تهیه گزارش برای آشنا کردن سرمایه گذاران کشور آذربایجان از ظرفیت های سرمایه گذاری در ایران است.

خبرنگاران آذربایجان در سفر به خوی با ظرفیت های اقتصادی و تولیدی این شهرستان آشنا شدند و از آن گزارش و خبر تهیه کردند.

کارخانه سیمان، نساجی و واحد تولیدی فرش ماهی از جمله واحدهایی بودند که خبرنگاران جمهوری آذربایجان در سفر یک روزه خود به خوی از ظرفیت های این واحدها برای بسترسازی جهت سرمایه گذاران و صاحبان سرمایه کشورشان گزارش تهیه کردند.

بازدید از دروازه سنگی، مجموعه تاریخی بازار خوی، مقبره شمس تبریزی از جمله بناهای تاریخی و میراث فرهنگی این شهرستان بودند که معماری این آثار بیشتر مورد توجه خبرنگاران کشور آذربایجان قرار گرفت.

حسین سیوانی فرماندار خوی در نشست با خبرنگاران جمهوری آذربایجان گفت: این سفرها در جهت تامین منافع کشور بسیار لازم و ضروری است و ما نیز با این نگاه و در حقیقت جهت تامین منافع کشورمان و ایجاد ارتباط محکم و وسیع فرهنگی و اجتماعی در بین همسایگان در کنار دوستان حاضر شدیم.

خبرنگاران جمهوری آذربایجان در این دیدار گفتند: اطلاعات و خبرهایی که از کشور ایران می دهند با آنچه که ما دیدیم واقعا فرق می کند و ما به عنوان یک کشور همسایه و دوست و مسلمان از پیشرفت هایی که کشور ایران داشته بسیار خوشحالیم و به این پیشرفت ها افتخار می کنیم.

خبرنگاران جمهوری آذربایجان در مدت حضور در استان آذربایجان غربی از ظرفیت ها و مکان های گردشگر ی شهرستان های ارومیه و مهاباد هم بازدید می کنند.

شهرستان خوی با 350 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

گروه رسانه ای جمهوری آذربایجان همچنین امروز از منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو نیز بازدید کردند و در دیدار با مسئولان این منطقه در جریان سرمایه گذاری در این بخش قرار گرفتند.
مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
همایش ملی آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خویی در خوی برگزار می شود
 همایش ملی آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خویی در خوی برگزار می شود
همایش ملی آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خویی در خوی برگزار می شود


خوی، ارومیه - ایرنا - همایش ملی بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی 'سید ابوالقاسم خویی' مرجع عالیقدر جهان تشیع، هشتم آذرماه جاری در خوی برگزار می شود.
[همایش ملی آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خویی در خوی برگزار می شود]

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه خوی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خوی گفت: مرحوم آیت الله العظمی خویی از جایگاه والای علمی و اجتهادی برخوردار است و آن عالم ربانی منشاء خدمات ارزشمندی برای جهان اسلام بود.

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری افزود: آیت الله خویی شخصیتی جهانی است که تاثیرات فقهی فراوانی در حوزه های علمیه به ویژه حوزه علمیه نجف داشته است.

وی اظهار کرد: شهرستان خوی از آمادگی لازم برای برگزاری همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی خویی در زادگاهش برخوردار است.

وی گفت: این همایش با هدف بزرگداشت آیت الله خویی عالم عالیقدر جهان اسلام و شناساندن آثار و جایگاه علمی این عالم ربانی با حضور نوادگان، شاگردان آن مرحوم و جمعی از علمای کشور از استان های مختلف در مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان برگزار می شود.

امام جمعه خوی برپائی نمایشگاه مشترک آستان مقدس حضرت امام حسین (ع) با خوی را از برنامه های این همایش اعلام کرد و گفت: در این نمایشگاه آثار فرهنگی و علمی این آستان مقدس در 20 غرفه به نمایش عموم گذاشته می شود.

حسین سیوانی فرماندار خوی هم در این جلسه با اشاره به شخصیت والا و معنوی مرحوم آیت الله العظمی خویی بر ضرورت همکاری همه دستگاه های اجرایی برای برگزاری هرچه با شکوه تر همایش بزرگداشت آن عالم ربانی تاکید و آمادگی شهرستان را برای برگزاری این همایش معنوی اعلام کرد.

آیت الله العظمی خویی در سال 1295 هجری در خوی متولد شد و در سال 1371 در نجف اشرف دارفانی را وداع گفت.

شهرستان خوی یکی از شهرهای دارای غنای فرهنگی و دینی ایران اسلامی است که در شمال مرکز آذربایجان غربی واقع است.

مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
تجلیل از بسیجیان نمونه خویی در جشنواره کشوری مالک اشتر
تجلیل از بسیجیان نمونه خویی در جشنواره کشوری مالک اشتر
تجلیل از بسیجیان نمونه خویی در جشنواره کشوری مالک اشتر

در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری مالک اشتر که با سخنرانی سرلشكر بسیجی دكتر فیروزآبادی رییس ستاد كل نیروهای مسلح روز شنبه اول آذر ماه 93 (امروز) مصادف با دومین روز هفته بسیج كه به نام روز بسیج، فرهنگ و تمدن نوین اسلامی نامگذاری شده، برگزار شد، 4 تن از فرماندهان بسیج شهرستان خوی که موفق به کسب مقام برتر کشوری شده بودند، لوح تقدیر و جوایز خود را از دست آیت‌الله موحدی کرمانی ، امام جمعه موقت تهران- سرلشکر فیروز آبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار نقدی فرمانده بسیج کشور دریافت کردند.

در این مراسم که با حضور فرماندهان قوای نظامی و انتظامی صبح امروز در ستاد کل نیروهای مسلح در تهران برگزار شد،سرهنگ جبارزاده به عنوان فرمانده برتر پایگاه های بسج محلات – سرهنگ میرشفیعی به عنوان فرمانده برتر حوزه بسیج- محمدرضا محبوبی به عنوان عضو برتر مجمع عالی بسیج و رضا منصف به عنوان فرمانده برتر بسیج اصناف معرفی و لوح تقدیر دریافت کردند.

این موفقیت را به هر چهار برادر محترم و کلیه بسیجیان شهرستان خوی تبریک می گوییم.مرتبط با: اجتماعی ,
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو