اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارالصفاء خوی و اخبار ایران و جهان و اخبار فناوری اطلاعات
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
امام جمعه خوی:تعامل و همفکری روحانیان و بسیجیان تقویت شود
امام جمعه خوی:تعامل و همفکری روحانیان و بسیجیان تقویت شود

 امام جمعه خوی:تعامل و همفکری روحانیان و بسیجیان تقویت شود


خبرگزاری تسنیم: امام جمعه خوی گفت: قشر روحانی بصورت مستمر با پایگاه های مقاومت همکاری داشته باشند و بسیجیان نیز در مسائل دینی خود را بی نیاز از روحانیت ندانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری امروز در همایش مسئولان پایگاه ها، هیئت امنای مساجد و روحانیت که در آستانه هفته بسیج برگزار شد با اشاره به عملکرد موفق بسیج در 385 سال گذشته اظهار کرد: در تمامی صحنه هایی که بسیج وارد شده اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موفق بوده است.

وی افزود: برخورد با گروه های محارب، خنثی کردن توطئه بنی صدر، مقابله با تمامی توطئه های آمریکا و اروپا، حضور سرنوشت ساز در 8 سال دفاع مقدس، خنثی کردن فتنه انتخابات 88، حضور سرنوشت ساز در سازندگی کشور، حضور در تمامی راه پیماییها،تظاهرات و مناسبت ها، حضور معنی دار در پایگاه های مقاومت و ایفای نقش اساسی در ستادهای امر به معروف و نهی از منکر از جمله عملکردهای موفق بسیج در ادوار گذشته انقلاب اسلامی است.

امام جمعه خوی تصریح کرد: چیزی که امروز برای ما یک موضوع مهم و اولویت دار است بدست آوردن ریشه و رموز موفقیت های بسیج است تا آنها را برای تغذیه نسلهای آینده نهادینه کنیم.

وی مکتبی بودن و پیروی از فرهنگ اهل بیت(ع)، اطاعت و پیروی صد در صد از ولایت فقیه، دارا بودن اخلاص و غیرت دینی، دارا بودن روحیه شجاعت و شهادت طلبی، داشتن بصیرت و دشمن شناسی و وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری را از خصوصیات بسیجی عنوان کرد و گفت:
روحانیت، فرماندهان سپاه، مربیان بسیج و مدیران و برنامه ریزان جامعه و تمامی مدیرانی که به نحوی در ارتباط با بسیج فعالیت می کنند در نهادینه کردن ارزشهای بسیج وظایف سنگینی را بر عهده دارند.

شکوری، عدم ابتلا به روزمرگی در تصمیم گیری ها، آینده نگری در برنامه ریزی های مربوطه، توجه به رسالت جهانی بسیج از نظر اساسنامه و عنایت ویژه به ظرفیتهای موجود بسیج را از وظایف بسیج خواند و بیان کرد: قشر روحانی بصورت مستمر با پایگاه های مقاومت همکاری داشته باشند و بسیجیان نیز در مسائل دینی خود را بی نیاز از روحانیت ندانند.

امام جمعه خوی گفت: لازم است هیئت امنای مساجد همکاری لازم را با پایگاه های مقاومت داشته باشند و مربیان بسیج نیز در بیان عقاید، احکام شرعی، تحلیل سیاسی، تبیین معارف دینی تلاش کرده و مطالب را با پشتوانه علمی مطرح کنند.مرتبط با: اجتماعی ,
با حضور جمعی از مسئولان/رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خوی معارفه شد
با حضور جمعی از مسئولان/رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خوی معارفه شد

 با حضور جمعی از مسئولان/رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خوی معارفه شد


خبرگزاری تسنیم: علیرضا لطفی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد واحد خوی معرفی و از زحمات رئیس سابق قدردانی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری امروز در جلسه معارفه رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) می فرماید:در شگفتم از کسیکه درباره خوراک جسم خود میاندیشد چگونه درباره خوراک فکر خود نمی اندیشد شکمش را از آنچه زیانبار است پرهیز میدهد اما در سینه خود چیزهایی می سپارد که مایه نابودی اش می شود.

وی گفت: مفاد این روایت و امثال آن رسالت مسئولان و مدیران آموزش عالی را سنگین تر می کند چون بنا بر مفاد این روایات نباید افکار و اندیشه دانشجویان را که امانت های خداوند هستند به معلمان و اساتیدی بسپارند که خدایی نکرده افکار و اندیشه های انحرافی دارند.

امام جمعه خوی تصریح کرد: بر اساس مفاد قانون اساسی که 99 درصد مردم به آن رأی مثبت دادند باید تمامی مقررات و ضوابط حاکم بر زیرمجموعه های نظام جمهوری اسلامی مطابق ارزش ها و معیارهای اسلامی باشند بنابراین چنانچه کسی خارج از این محدوده بخواهد افکار و اندیشه های خود را اعمال کند قطعا به خون پاک و مقدس شهدا و آرمانهای ملت ایران خیانت کرده است.

شکوری با اشاره به ویژگیها و امتیازات دانشگاه آزاد واحد خوی گفت: این دانشگاه بعد از تبریز دومین واحدی است که در سال 64 پایه گذاری شده و حدود 30 سال از عمر آن سپری شده است.

وی با بیان اینکه این واحد با 195 نفر دانشجو کار خود را آغـاز کرده و اکنون متجاوز از 7 هزار نفر دانشجو دارد افزود: این واحد فعالیت علمی خود را با 4 رشته تحصـیلی کاردانی و کارشناسی آغاز کرده و اکنون به 100 رشته در کاردانـی تـا کـارشنـاسـی ارشـد رسیـده اسـت.

امام جمعه خوی اظهار کرد: اکنون دانشگاه آزاد واحد خوی دارای 142 نفر هیئت علمی تمام وقت و نیمه وقت و 120 نفر عضو هیئت علمی حق التدریـس است و تاکنون 26 هزار نفر دانشجو در رشته های مختلف فارغ التحصیل شده است.

وی گفت: از ابتدای تأسیس تاکنون مدیریت آن یک مدیریت ارزشی بـوده که در اجرای ضوابط و ارزشهای اسلامی این واحد خط شکن است از هیئت علمی و اساتید متعهد و مجرب و از کتاب خانه غنی منحصر بفـرد برخـوردار بوده و جزو پاکترین واحدهای دانشگاهی منطقه و کشور محسوب می شود.

در این جلسه علیرضا لطفی به عنوان رییس دانشگاه آزاد واحد خوی معرفی و از زحمات رییس سابق قدردانی شد.مرتبط با: اجتماعی ,
ارائه طرح توجیهی احداث مجتمع كشت و صنعت و كارخانه بسته بندی اسانس در شهرستان خوی
ارائه طرح توجیهی احداث مجتمع كشت و صنعت و كارخانه بسته بندی اسانس در شهرستان خوی

ارائه طرح توجیهی احداث مجتمع كشت و صنعت و كارخانه بسته بندی اسانس در شهرستان خوی


به نقل ازسایت فرمانداری خوی سرمایه گذار تركیه ای با حضور در دفتر فرماندار شهرستان خوی ، طرح توجیهی احداث مجتمع كشت و صنعت و كارخانه بسته بندی اسانس با اشتغالزایی مستقیم بیش از 350 نفر و سرمایه اولیه 2 میلیون دلار را ارائه نمود .

این طرح شامل دو قسمت : 1- احداث مزرعه گیاهان داروئی ( گل محمدی ، آویشن ، بادرنجبوریه و ... ) با مساحت 300 هكتار 2- طرح تولید و بسته بندی اسانس از گیاهان داروئی با ظرفیت 100 تن در سال می باشد كه این اسانس بصورت ماده اولیه برای محصولات دیگر از جمله ادكلن ،‌عطر و سایر لوازم آرایشی می باشد .

دكتر سیوانی با اعلام آمادگی كامل وهمكاری لازم در این زمینه و با ارائه دستورات مربوطه به دفتر سرمایه گذاری و مدیر شهرك صنعتی خوی خواستار انجام سریع روند اجرایی این طرح و همكاری های سایر ادارات و دستگاه های شهرستان گردید

منبع:خوی نیوز


مرتبط با: اقتصادی ,
فرمانده سپاه خوی : شش طرح عمرانی بسیج در مناطق محروم خوی آماده بهره برداری شد
فرمانده سپاه خوی :  شش طرح عمرانی بسیج در مناطق محروم خوی آماده بهره برداری شد
فرمانده سپاه خوی : شش طرح عمرانی بسیج در مناطق محروم خوی آماده بهره برداری شد


خوی، ارومیه - ایرنا - فرمانده سپاه خوی گفت: شش طرح عمرانی بسیج سازندگی در مناطق محروم روستایی این شهرستان اماده افتتاح شده که در هفته بسیج افتتاح و به بهره برداری می رسند.
[شش طرح عمرانی بسیج در مناطق محروم خوی آماده بهره برداری شد]

سرهنگ پاسدار محمدباقر علائی عصر روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: این طرح ها شامل خانه عالم، خانه بهداشت، پل، مساجد و غسالخانه روستایی است که با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال احداث شده اند.

وی همچنین از اجرای 300 برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در خوی خبر داد و افزود: این برنامه ها با 50 عنوان شامل تجمع بزرگ 10 هزار نفری بسیجیان، همایش ائمه جماعات مساجد و فرماندهان پایگاه های بسیج، مسابقات قرآنی بسیجیان، برگزاری یادواره شهدا در 10 مسجد و محله، برپائی نمایشگاه تصویر ایران جوان، تجلیل از بسیجیان نمونه، دیدار با خانواره های شهدای بسیج و برگزاری مسابقات جام بسیج در رشته های مختلف از جمله برنامه های هفته بسیج در مناطق روستایی و شهری شهرستان خوی هستند.

رقیه رزمجو مسئول بسیج جامعه زنان سپاه خوی هم در این نشست از برگزاری 20 برنامه ویژه خواهران بسیج در هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.
مرتبط با: اجتماعی ,
فرمانده سپاه خوی:سلسله نشست‌های روشنگری درباره مضرات ماهواره در خوی برگزار می‌شود
 فرمانده سپاه خوی:سلسله نشست‌های روشنگری درباره مضرات ماهواره در خوی برگزار می‌شود
فرمانده سپاه خوی:سلسله نشست‌های روشنگری درباره مضرات ماهواره در خوی برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: فرمانده سپاه پاسداران خوی گفت: امسال ۳۰۰ برنامه در ۵۰ عنوان در سطح معاونت‌های سپاه، پایگاه‌ها، کانون‌ها و حوزه‌های مختلف در هفته بسیج اجرا می‌شود که سلسله نشست‌های روشنگری درباره مضرات ماهواره از جمله مهمترین آنهاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سرهنگ محمدباقر علایی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس در سپاه شهرستان خوی برگزار شد، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس، هفته یادآوری رشادتها، شجاعتها و ایثارگری های رادمردان و شیرزنان در هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: در برنامه ریزی‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس خوی، امسال دو نوع رویکرد مدنظر قرار گرفته شده است نخست، برنامه‌های قبل از هفته بسیج مانند تشکیل دبیرخانه هفته دفاع مقدس در سپاه و تشکیل جلسات خبری و بعد اجرای برنامه هایی در حین هفته بسیج است.

فرمانده قرارگاه اباعبدالله الحسین(ع) خوی با اشاره به مهمترین برنامه های این هفته تصریح کرد: امسال 300 برنامه در 50 عنوان در سطح معاونت های سپاه، پایگاه ها، کانون ها و حوزه های بسیج برادران و خواهران خوی در هفته بسیج اجرا می شود.

علایی گفت: دیدار فرماندهان سپاه و بسیجیان با امام جمعه خوی، برگزاری کوهپیمایی بسیجیان، حضور حلقه های صالحین در نماز جمعه، تجلیل از حافظین قرآنی و اجرای نشست های روشنگری درباره مضرات ماهواره از برنامه های امسال است.

فرمانده سپاه پاسداران خوی افزود: افتتاح دو خانه عالم و یک باب غسالخانه در دو روستای سعلکده و مخمور با مبلغ نزدیک بر740 میلیون ریال، اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم، برگزاری یادواره شهدای محلات و مناطق، برگزاری مسابقات قرآنی و ورزشی از دیگر برنامه های هفته گرامیداشت بسیج در شهرستان خوی است.

وی اظهار کرد: اجتماع بزرگ بسیجیان خوی با حضور 10 هزار نفری در روز 5 آذر در مصلی خوی و برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی از برنامه های شاخص سپاه خوی است.

مرتبط با: اجتماعی ,
فرماندار خوی:فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی برگرفته از ذات دین مبین اسلام است
 فرماندار خوی:فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی برگرفته از ذات دین مبین اسلام است
فرماندار خوی:فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی برگرفته از ذات دین مبین اسلام است


خوی، ارومیه - ایرنا - فرماندار خوی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی برگرفته از ذات مقدس دین مبین اسلام است.
[فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی برگرفته از ذات دین مبین اسلام است]

حسین سیوانی روز پنجشنبه در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوی افزود: واقعه عاشورا نیز نقطه اوج تحقق آموزه های اسلامی در حوزه ایثار و شهادت به شمار می رود.

وی اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت جزء سرمایه های اولیه و اجتماعی کشورمان است و در زمینه تعادل بخشی، رشد و توسعه فرهنگی جامعه و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی می تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند.

وی اظهار کرد: شهرستان خوی با تقدیم بیش از یک هزار شهید و نیز وجود شهدای شاخص می تواند الگوی رفتاری و اخلاقی بسیار مناسبی برای جامعه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

فرماندار خوی ادامه داد: دستگاه های متولی عامل فرهنگ ایثار و شهادت پراکنده هستند و عدم تمرکز و نبود متولی مستقیم یکی از مشکلات پیش روی این امر است.

سیوانی گفت: باید با تشکیل ستاد یا کمیته واحدی در زمینه حفظ فرهنگ ایثار و شهادت و پرهیز از پراکنده کاری و اعمال سلائق مختلف در راستای توسعه و تعمیم این فرهنگ در سطوح مختلف جامعه اقدام جدی کنیم.

در این جلسه، اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در راستای ترویج بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پرداختند.
مرتبط با: اجتماعی ,
نماینده مردم خوی و چایپاره :محور خوی به سلماس تا پایان 94، چهار خطه می‌شود
نماینده مردم خوی و چایپاره :محور خوی به سلماس تا پایان 94، چهار خطه می‌شود
نماینده مردم خوی و چایپاره :محور خوی به سلماس تا پایان 94، چهار خطه می‌شود

تسریع در تعریض جاده خوی – ایواوغلی مطالبه به حق مردم است

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: محور خوی به سلماس تا پایان سال 1394، چهار خطه شده و در طول یک سال و نیم این طرح عمرانی به سرانجام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، دکتر موید حسینی ‌صدر صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات پروژه عمرانی جاده ایواوغلی به خوی، اظهار داشت: در حوزه مربوط به سه راهی خوی حدود هفت کیلومتر برای اجرای عملیات آسفالت‌کاری آماده است ولی مسئله حائز اهمیت در این خطه وقوع تلفات ناشی از حوادث رانندگی و پرخطر بودن آن است.

وی با ابراز تاسف از اینکه ابتدای سال تاکنون 13 نفر در حوادث رانندگی جاده خوی به ایواوغلی جان خود را از دست دادند، و با تاکید بر اینکه تسریع در تعریض این جاده مطالبه به حق مردم است، ادامه داد: از مسئولان و متولیان امر انتظار رسیدگی به این جاده، بهسازی و ساماندهی آن وجود دارد.

این استاد دانشگاه با اظهار به اینکه عمران و بهسازی جاده خوی - فیرروق با اعتبار 4 میلیارد تومان خاتمه یافته است، افزود: این منطقه گلوگاه و توریستی به شمار می‌رود، بنابراین به شکل مناسب و کیفی در حدود چهار کیلومتر احداث شده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه اجرای پروژه راهسازی مورد اشاره در سه سال گذشته کلنگ‌زنی و آغاز شده بود، بیان داشت: هفته گذشته عملیات عمرانی به پایان رسید.

دکترحسینی‌صدر به تعریض جاده فیرورق به چالدران اشاره کرد و گفت: این جاده نیز به شکل مناسب و قابل قبولی ساخته خواهد شد، به ویژه اینکه این منطقه توریستی بوده و با ترافیک سنگین روبه‌رو است.

وی با اظهار به اینکه از سمت فیرروق به جاده چالدران حدود هفت کیلومتر تعریض خواهد شد، بیان داشت: محور خوی به سلماس تا پایان سال 1394، چهار خطه شده و در طول یک سال و نیم این طرح عمرانی به سرانجام می‌رسد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی مورد اشاره با جدیت و پشتکار مضاعفی ادامه دارد، اظهار داشت: به طور قطع آثار مثبت این پروژه‌ها در رونق گردشگری و شتاب گرفتن توسعه این شهرستان و آذربایجان غربی دیده خواهد شد.

حسینی‌صدر وجود راه دسترسی مناسب را یکی از محورهای توسعه دانست، گفت: بسترهای لازم و منابع مالی کافی باید برای اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف اختصاص پیدا کند، تا از این رهگذر با شکوفایی بخش‌های مختلف اقتصاد از جمله صنعت گردشگری روبه‌رو شویم.

دکتر صدر ادامه داد: در نتیجه جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی می‌توان مشکلات بودجه‌ای و کمبود منابع مالی را مرتفع کرد.

وی اظهار داشت: در این صورت ضمن متوقف نشدن پروژه‌های عمرانی نسبت به صرفه‌جویی در منابع موجود نیز گام برداشته می‌شود.

دکتر حسینی صدر با اظهار به اینکه در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» قرار گرفته‌ایم، بیان داشت: در صورت تحلیل کلیدواژه‌های مورد نظر رهبری می‌توان بحران‌های مالی و تحریم‌های اقتصادی را با سهولت پشت‌سر گذاشت.
مرتبط با: مسکن و راه ,
امضاء پیش نویس موافقتنامه احداث تأسیسات اداری و امكانات رفاهی در مرز رازی خوی
امضاء پیش نویس موافقتنامه احداث تأسیسات اداری و امكانات رفاهی در مرز رازی خوی
امضاء پیش نویس موافقتنامه احداث تأسیسات اداری و امكانات رفاهی در مرز رازی خوی

پیرو دیدار دكتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی با مهندس كشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور در تهران و هماهنگی های به عمل آمده ، نمایندگان تام الاختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور به خوی اعزام و طی جلسه ای در مرز رازی با حضور مهندس نفیسی مدیر كل دفتر فنی و امور پیمانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور ، مهندس طالبی مدیر کل واحد سرمایه گذاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور، مسئولان گمرکی استان، مدیر كل پایانه استان و دیگر مسئولان ذیربط پیش نویس موافقتنامه احداث تأسیسات اداری ( گمرك ، پایانه ، مرزبانی ) و امكانات تجاری ، اقامتی و رفاهی از جمله هتل ، پاركینگ ، بازارچه و ... ما بین مسئولان حاضر و سرمایه گذار بخش خصوصی امضاء گردید .

در این توافقنامه كه به امضاء دكتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی نیز رسید مقرر گردید با زمان بندی مشخص و پس از تبادل طرح های اجرایی توسط شركت سرمایه گذار و تأئید مشاوران سازمان حمل و نقل پایانه ای كشور جداكثر تا دو ماه آینده عملیات اجرایی ساخت تأسیسات زیربنایی پایانه مرزی آغاز شود .مرتبط با: اقتصادی ,
فرماندار خوی : تصویب طرح نهایی آرامگاه شمس تبریزی توسط پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور
فرماندار خوی : تصویب طرح نهایی آرامگاه شمس تبریزی توسط پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور
فرماندار خوی : تصویب طرح نهایی آرامگاه شمس تبریزی توسط پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور


دکتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی با بیان اینکه ساخت مقبره شمس تبریزی در خوی این شهر را به قونیه ایران تبدیل می کند اظهار داشت : پس از مدتها بحث و بررسی در نهایت پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور طراحی پرفسور نادر اردلان استاد برجسته ی معماری و شهرسازیِ دانشگاه هاروارد ، از آرامگاه شمس تبریزی در خوی را به عنوان طرح نهایی برگزیده و تصویب کرد .

پرفسور نادر اردلان استاد معماری و شهرسازی دانشگاه هاروارد و طراح مقبره ی شمس تبریزی در خوی نیز در خصوص این طرح تصریح کرد : ساخت ِ اثری چون آرامگاه شمس تبریزی در اصل یک رمز ِ معنویِ معماری است که فهم و بالطبع اجرای ِ رازی که در آن نهفته است به هیچ عنوان کار آسانی نیست . یعنی برای رسیدن به آن نه تنها باید معمارِ خوبی بود بلکه باید شخصیت ِ شمس تبریزی را نیز درک کرد در این صورت است که می توان انتظار داشت تا آنانی که امروزه به این مقبره می آیند جذب آن شوند . ساخت ِ چنین مکانی نه تنها یک یادبود است بلکه یک شعر معماریِ معنوی نیز تلقی می شود . کسی می تواند برای این آرامگاه طرح ارائه کند که یک نوری در بدن ِ تاریکی که همه ما انسانها داریم تابیده باشد الهام ِ این اتفاق نیز از شمس و مولاناست .مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس:مردم مقابل زمین‌خواری ایستادگی کنند
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس:مردم مقابل زمین‌خواری ایستادگی کنند
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس:مردم مقابل زمین‌خواری ایستادگی کنند

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: اقشار مختلف مردم باید مقابل زمین‌خواری و تجاوز به بیت‌المال ایستادگی کنند

موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به اینکه از عاشورا و تاسوعای حسینی فاصله نگرفته‌ایم و مردم عزاداری‌های خالصانه‌ای این روزها و دهه دوم محرم برگزار می‌کنند، ادامه داد: باید برای درس گرفتن از سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) گام برداشته شود.

وی ادامه داد: امام سوم شیعیان قربانی تزویر، ریا و نفاق شدند، زیرا مردم متظاهر به دین و مدعی تبعیت از پیامبر(ص)، نوه نبی اکرم (ص) را به شهادت رساندند.

حسینی‌صدر ادامه داد: بنابراین مبلغان فرهنگی، دانشگاهیان، علما و روحانیون باید از سیره مقام معظم رهبری در همه شئون الگوبرداری کرده و در صحبت‌، موضع‌گیری‌ و تصمیم‌گیری‌ها با تبعیت از مقام معظم رهبری مردم را با اسلام ناب آشنا کنند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه تنها در صورت پرهیز از تشریفات و تجمل‌گرایی می‌توان مردم را به سمت تعالیم اصیل دین مبین اسلام و فرامین الهی راهنمایی کرد، ادامه داد: امروزه با فریضه امر به معروف و نهی از منکر روبه‌رو هستیم که عمده‌ترین این مسئولیت بر دوش علمای دین قرار دارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه روحانیون، فعالان آموزش و پرورش، معلمان و دانشگاهیان به ویژه مبلغان در این راستا مسئولیت سنگینی بر دوش دارند، بیان کرد: چه‌بسا کسانی از نام و جایگاه روحانیت سوءاستفاده کنند که در این راستا باید روحانیون با هوشیاری این موارد را رصد کنند.

حسینی‌صدر بر ضرورت دقت و هوشیاری مردم برای شناخت افراد تاکید کرد و گفت: کسانی که به دلیل داشتن روحیه ثروت‌اندوزی از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و از بیت‌المال بهره‌برداری شخصی می‌کنند باید اقشار مختلف جامعه مقابل آنها ایستادگی کنند.

وی با اظهار به اینکه مردم نباید اجازه دهند که این افراد در پشت جایگاه و پست خود پنهان شوند، بیان کرد: با این قبیل حرکات یک عده قلیل چهره محبوب روحانیت در جامعه مخدوش می‌شود.

این مدرس دانشگاه با اظهار به اینکه در خوی به مسائل مربوط به زمین‌خواری و مسائلی از این نوع و استفاده نامناسب از موقعیت اجتماعی توسط یک نفر برخورد کرده‌ایم، بیان کرد: اما به دنبال آن بلافاصله در جامعه جوسازی صورت گرفت و این ادعا که نماینده مجلس با روحانیت مخالف است در جامعه مطرح گردید، حال آنکه در خانواده روحانی و با رگه‌ها و ریشه‌های عمیق مذهبی پرورش یافته‌ام، همچنین از جامعه روحانی مشاوران امین و درستکاری داشته‌ام.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه خبرگزاری فارس به عنوان یک رسانه‌ ولایی و ارزش‌مدار به موضوع‌هایی از این نوع بیشتر بپردازد، اظهار کرد: رسانه‌های جمعی در روشنگری و ارتقای شناخت مردم از اسلام و اسلام‌گرایان نقش زیادی دارند.

حسینی‌صدر با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) مبنی بر اینکه «رجال را به اسلام بشناسید و اسلام را به رجال نشناسید»، بیان کرد: دین اسلام و آموزه‌های آن به طور کامل سره را از ناسره روشن کرده است.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: هر کس با عدول از قوانین الهی اعم از حلال و حرام، تهمت و افترا زدن، زراندوزی کرده و از موقعیت اداری استفاده نادرست کند، به طور قطع مسلمان واقعی و تربیت شده در مکتب امام حسین (ع) نیست.

وی در پایان گفت: در جامعه ما روحانیون آگاه و مبلغان مذهبی زیادی وجود داشته که در هدایت مردم به سمت سعادت و شقاوت نقش‌آفرینی می‌کنند.

مرتبط با: اقتصادی ,
معلم خویی، نمایشگاه فسیل از منطقه حفاظت شده مراکان به راه انداخت
 معلم خویی، نمایشگاه فسیل از منطقه حفاظت شده مراکان به راه انداخت
معلم خویی، نمایشگاه فسیل از منطقه حفاظت شده مراکان به راه انداخت

ارومیه - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست خوی گفت: معلم علاقه مند به طبیعت، مجموعه جالبی از فسیل های منطقه حفاظت شده مراکان خوی را در نمایشگاهی گرد آورد.
[معلم خویی، نمایشگاه فسیل از منطقه حفاظت شده مراکان به راه انداخت]

جعفر محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 'علی ابدالی' که فسیل های حیات وحش منطقه مراکان خوی را جمع آوری کرده بود، در یکی از کلاس های مدرسه روستای خود به نمایش گذاشته است.

وی اضافه کرد: مرجان ها، نرم تنان و براکوت ها مهم ترین گونه های فسیلی است که در این موزه کوچک جمع آوری شده و در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

وی اظهار کرد: مجموعه جمع آوری شده مربوط به دوره های ترمین و تریاسه است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه فسیل های جمع آوری شده از نظر محیط زیست بسیار ارزشمند هستند، ادامه داد: جوان ترین فسیل موجود در موزه فسیل مراکان بیش از 250 تا 300 میلیون سال قدمت دارد که برای مطالعه و شناخت ظرفیت ژنتیکی مراکان بسیار حائز اهمیت است.

محمدپور گفت: این فسیل ها نشان می دهد که منطقه حفاظت شده مراکان خوی حاوی رسوبات در دوره زمین شناسی مربوط به دوره ترمین و تریاسه است که با یک هزار و 400 متر ضخامت بر روی همدیگر قرار گرفته اند.

وی افزود: فسیل های جمع آوری شده در منطقه مراکان فرصت بسیار خوبی برای پژوهشگران برای شناخت هر چه بیشتر از این منطقه هستند.

منطقه حفاظت شده مراکان خوی نخستین منطقه حفاظت شده کشورمان است که در این منطقه گونه های نادر جانوری از جمله قوچ و میش ارمنی زیست می کنند.

منطقه مراکان در 45 کیلومتری شمال شرقی خوی واقع است.
مرتبط با: اجتماعی ,
جاده خوی – ایواوغلی بازهم قربانی گرفت / خسروکرمانشاهی
جاده خوی – ایواوغلی بازهم قربانی گرفت / خسروکرمانشاهی

جاده خوی – ایواوغلی بازهم قربانی گرفت / خسروکرمانشاهی

قابل توجه مسوولان استانی و شهرستانی

جاده خوی – ایواوغلی بازهم قربانی گرفت

6 کشته و مجروح حاصل یک تصادف

در حادثه برخود دو خودرو پیکان که در کیلومتر 15 جاده خوی- ایواوغلی صبح امروز روی داد، سه تن از سرنشینان خودرو ها کشته شدند و سه نفر دیگر به علت شدت جراحات به بیمارستان اعزام گشتند. پلیس راه علت حادثه را سرعت بیش از حد مجاز و انحراف به چپ یکی از پیکان ها اعلام کرد. اما در مورد علت اصلی که کم عرض بودن این جاده پرتردد است، کسی حرف و حدیثی نیاورده است.

تعریض جاده خوی- ایواوغلی از مطالبات اصلی سالیان سال مردم خوی بوده و همه ساله دهها نفر در این جاده قربانی می شوند. تعریض این جاده با همت و تلاش و پیگیری های مستمر مسوولان شهرستان به تصویب رسیده و بودجه اش مشخص شده بود، اما نمی دانم چرا این بودجه هرگز به شهرستان خوی نمی رسید.

نرسیدن بودجه به خوی و عدم تعریض جاده خوی- ایواوغلی باعث شد که نماینده مردم خوی و چایپاره در دولت سابق بر روی استیضاح وزیر راه پافشاری کندو علیرغم اصرارها و لابی گری ها و تماس ها امضای خود را پس نگیرد وزیر عوض شود.

روز پنجشنبه 11 خرداد سال 1391 وزیر وقت(آقای نیک زاد) به دعوت نماینده مردم به خوی آمد و در بازدید از جاده خوی – ایواوغلی با در مقابل اصرار و پافشاری بیش از حد معمول دکتر صدر برای تسریع در تعریض این جاده در حضور استاندار وقت قول داد و تصویب نمود که مقدار 3 میلیارد تومان به بودجه مصوب این جاده افزوده شود و مقدار آن به 12 میلیارد تومان برسد و تا پایان عمر دولت به بهره برداری برسد.

این خبر را همه خبرگزاری ها حتی سایت رسمی استانداری اعلام کرد. عمر دولت به پایان رسید، تعریض جاده خوی- ایواوغلی به اتمام نرسید تا همچنان قربانی بگیرد.

عمر دولت به پایان رسید، رانت خواران و نفت خواران و سیگار خواران و ... افشا شدند اما بودجه را در جای دیگر مصرف کنندگان چطور؟ دنبال تخصیص بودجه مصوب نرفتگان چه چطور؟

آقایان مسوول! شهرستانی و استانی! بخصوص مسوولان اجرایی!

چه کسی و کدام مسوولی باید پیگیر تخصیص بودجه های مصوب شود؟ چه کسی و کدام مسوولی باید پیگیر اجرای پروژه های مصوب شود؟ مسوولین این کارها با کدام مسوولان و کدام نهادها هستند؟

چه کسی و کدام مسوول باید پیگیر شود تا بودجه مصوب ملی در راه رسیدن به خوی گم و گور نشود، از پروژه دیگری سر در نیاورد؟

مسوولیت اجرا و نظارت بر پروژه های مصوب و درحال اجرا با کیست؟ اداراتی که پروژه متعلق به آنهاست چقدر قدرت و حق عمل و استقلال دارند تا پیگیر پروژه های خود شوند؟ اگر قدرتی ندارند چرا مسوولند؟

چرا هر فرمانداری و هر مسوولی که روی کار می آید، باید پیگیر پروژه های تصویب شده و اجرا نشده قبلی باشد؟ چرا پیگیری پروژه های اجرا نشده مجال و فرصتی به مسوول نمی دهند تا طرح و ایده و پروژه نویی را در خوی تعریف کند؟ چرا هر مسوولی که دوران مسوولیت اش تمام می رود مورد سوال قرار نمی گیرد که در طول دوران مسوولیت خود کدام کارهای محوله را انجام دادی و کدامیک به چه دلیل بی سرانجام مانده است؟

آقای نماینده، دوست و برادر من، به خاطر جاده های خوی تلاش می کنی، ممنون، پیگیر می شوی، دستت درد نکند، بودجه می گیری، سپاسگذار، وزیر استیضاح می کنی، وزیر را به خوی می آوری، در مجلس فریاد می کشی ، تذکر می دهی، سوال می پرسی ، در جلسات استانی و شهرستانی حتی از تعلل در اجرای این پروژه به خشم درمی آیی، قدردان ات هستیم. اما تو را بخدا بیا و به مردم بگو که چه بر سر این پروژه رفته است و چرا بودجه اش در پیچ وخم ها گرفتار آمده و مقصر کیست یا علت چیست؟

دستور می خواهید؟ بخشنامه می خواهید؟ بفرمایید

سرگرم نوشتن این دردنامه بودم که شاهد از غیب رسید، نامه هایی بدستم رسید اولی با امضای نماینده مردم و فرماندار شهرستان و دومی با امضای نماینده مردم و هر دو خطاب به وزیر راه و شهرسازی و جواب هر دو نیز با امضای معاون وزیر برای مسوولان جهت پیگیری و اجرا، این هم دستور بفرمایید و اجرا کنید، نکند انتظار دارید برای اجرایش هم نماینده و فرماندار آستین بالا بزنند؟

آقایان مسوول استانی و شهرستانی!

بفرمایید این هم دستور و بخشنامه و این هم گوی و میدان. فردا برای اجرا خیلی دیر است چون دیو جاده ایواوغلی – خوی دارد خون می نوشد.مرتبط با: مسکن و راه ,
تیزپاز: تلاش 11 اکیپ فنی و عمرانی شهرداری خوی در اجرای پروژه های مختلف شهری
تیزپاز:  	تلاش 11 اکیپ فنی و عمرانی شهرداری خوی در اجرای پروژه های مختلف شهری

تیزپاز: تلاش 11 اکیپ فنی و عمرانی شهرداری خوی در اجرای پروژه های مختلف شهری

شهردارخوی در تشریح پروژه های عمرانی شهرداری در سطح شهر خوی اظهارداشت: اکیپ های مختلف عمرانی شهرداری در بخشهای مختلف سطح شهر اقدام به آسفالت ریزی و روکش آسفالت، جدول گذاری، زیر سازی و ایجاد سنگ فرش و پیاده روسازی، ترمیم و زیباسازی می نمایند.
تیزپاز نیاری افزود: در حال حاضر بیش از 15 دستگاه خودروی سنگین بصورت روزانه در بخش های تاسیسات برداشت زباله، آماده سازی و برداشت خاک، زیر سازی، حمل مصالح، ساختمان سازی، ترمیم و زیباسازی، تعریض پل های ورودی کوچه ها، آسفالت ریزی و روکش آسفالت، اجرای سنگ فرش و جدول گذاری بکارگیری می شوند.
وی افزود: آماده سازی و تسطیح بخشی از کوی صفا، محوطه اداره مرکزی شهرداری، پارک 15 خرداد، پارک سلامت از جمله اقدامات شهرداری در روزهای اخیر می باشد.
شهردار خوی در تشریح بخش دیگری از اقدامات عمرانی شهرداری اذعان داشت: پارک طوبی، ربط، خیابان زریاب خوئی، بخشی از کوی ولیعصر، کوچه سوسن یک و مقابل شهر بازی از جمله مناطق و معابری هستند که جدول گذاری در آنها صورت می پذیرد

مهندس محبوب تیزپاز نیاری افزود: آسفالت ریزی و روکش و ترمیم آسفالت در میدان جهاد، برخی از نقاط کوی ولیعصر، کوی صفا، خیابان22 بهمن، 45 متری صفر زاده، محله قاضی پوریای ولی و پارک 15 خرداد رو برخی دیگر از معابر سطح شهر انجام شد.

وی تصریح کرد: آماده سازی، زیرسازی پارک مطهری، پارک سلامت، در حال انجام است که با پایان آن، جدول گذاری و آسفالت ریزی در این مناطق آغاز خواهد شد.
وی همچنین افزود: در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده‏ روها پروژه سنگ فرش و پیاده روسازی نیز مقابل مسجد میرزا یحیی، مقابل هتل ثمین، شمس تبریزی، میدان امیربیگ، جمشید آباد و خیابان 22 بهمن انجام می شود.

تیزپاز نیاری گفت: پروژه زیباسازی و ترمیم نیز همزمان در خیابان شریعتی، بلوار چمران، مقابل هتل تک ستاره در حال انجام است.

وی افزود: بخش دیگری از پروژه های شهرداری به حوزه ساختمان سازی، و فنی و عمرانی بر می گردد که از آن جمله می توان به احداث پارک سلامت، پارک 15 خرداد، آماده سازی محوطه پوریای ولی، میدان جهاد، پارک موتوری و پارک ترافیک اشاره کرد.

منبع: سایت شهرداری خویمرتبط با: اخبار شهری ,
فرماندار خوی تاکید کرد:ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر خوی
فرماندار خوی تاکید کرد:ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر خوی
فرماندار خوی تاکید کرد:ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر خوی

فرماندار خوی بر ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر خوی تاکید کرد و گفت: هم اکنون راه مناسبی برای مسکن مهر خوی وجود ندارد.
خبرگزاری فارس: ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر خوی

به گزارش خبرگزاری فارس از خوی، حسین سیوانی‌اصل امشب در جلسه بررسی وضعیت مسکن مهر خوی که این جلسه در فرمانداری خوی برگزار شد، اظهار داشت: روند مسکن مهر در این شهرستان مطلوب است ولی باید نسبت به ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: احداث مسجد، مدرسه، درمانگاه و فروشگاه یکی از ملزومات است که باید در کنار مسکن مهر به آنها توجه شود.

سیوانی‌اصل بر تعامل و همکاری هرچه بیش‌تر دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تاکید کرد و افزود: شرکت‌های خدمات‌رسان در ایجاد امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای مسکن مهر باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

فرماندار خوی با بیان اینکه ایجاد راه دسترسی مناسب برای مسکن مهر نیز مورد تاکید قرار دارد، گفت: هم اکنون راه مناسبی برای مسکن مهر وجود ندارد و مسیری که برای این منظور در نظر گرفته شده است آسفالت نیست که طی توافق راه و شهرسازی و شهرداری خوی انتظار می‌رود راه مناسبی برای مسکن مهر خوی تعریف و عملیاتی شود.مرتبط با: مسکن و راه ,
رئیس حفاظت محیط زیست خوی:باند خرید و فروش پرندگان وحشی در خوی متلاشی شد
رئیس حفاظت محیط زیست خوی:باند خرید و فروش پرندگان وحشی در خوی متلاشی شد
رئیس حفاظت محیط زیست خوی:باند خرید و فروش پرندگان وحشی در خوی متلاشی شد


رئیس حفاظت محیط زیست خوی از متلاشی شدن باند خرید و فروش پرندگان وحشی و زینتی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس: باند خرید و فروش پرندگان وحشی در خوی متلاشی شد

جعفر محمدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: در پی اطلاع مردم مبنی بر اینکه تعدادی متخلف شکار پرنده اقدام به خرید و فروش پرندگان وحشی در بازار می‌کردند، رسیدگی به موضوع در دستور کار نیروهای یگان حفاظت شهرستان خوی قرار گرفت.

وی افزود: اکیپ نیروهای یگان حفاظت شهرستان خوی بلافاصله پس از اطلاع از موضوع به محل اعزام و نسبت به دستگیری متخلفان اقدام کردند.

رئیس حفاظت محیط زیست خوی بیان داشت: با تلاش ماموران یگان حفاظت و همکاری نیروهای انتظامی شهرستان خوی باند خرید و فروش پرندگان وحشی و زینتی در این شهرستان متلاشی شد.

محمدپور با بیان اینکه متخلفین سال‌های زیادی اقدام به این امر می‌کردند، افزود: این افراد اقدام به زنده‌گیری و خرید و فروش پرندگان وحشی و زینتی در بازار خوی می‌کردند که توسط نیروهای یگان محیط زیست دستگیر شدند.

این مسئول به پرندگان کشف شده از این متخلفان اشاره کرد و تصریح کرد: تعداد 10 بلدرچین، دو قطعه زاغ و دو عدد پرنده مینا کشف و ضبط شد که برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست خوی به دیگر ادوات شکار از این متخلفان اشاره کرد و متذکر شد: علاوه بر تعداد 14 پرنده از انواع پرندگان وحشی تعدادی قفس زنده‌گیری نیز از متخلفان کشف و ضبط شد.

وی در پایان متذکر شد: ماموران یگان حفاظت شهرستان خوی به صورت شبانه‌روز در مناطق حفاظت شده این شهرستان آماده‌باش بوده و از بروز هر نوع تخلف جلوگیری می‌کنند.

مرتبط با: محیط زیست ,

تعداد کل صفحات: 2


 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو