اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارالصفاء خوی و اخبار ایران و جهان و اخبار فناوری اطلاعات
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
هنوز شکاف‌های زیادی در مذاکرات هسته‌ای با ایران وجود دارد/ هیچ تماس جدیدی با ایران درباره عراق نداشته‌ایم
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:هنوز شکاف های زیادی در مذاکرات اتمی با ایران وجود دارد که باید کمتر شوند و تمام تمرکز ما بر روی ضرب الاجل بیستم ژوئیه است.
 به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، "جنیفر ساکی" در خصوص مذاکرات وین گفت که نشانه‌هایی وجود دارد که گروه پنج به علاوه یک در مذاکراتش جدی نیست.

پساکی گفت:من باید بگویم که پیش از این در یک کنفرانس خبری پاسخ بسیاری از این سوالات داده شده است. به نظر ما ایران آزاد است که برنامه اتمی صلح آمیز داشته باشد. از آنجایی که آن‌ها بارها اعلام کرده‌اند که نگران اثرات تحریم‌ها هستند آنگاه برای آن‌ها آسان خواهد بود که درباره این مسائل دشوار تصمیم گیری کنند.

وی افزود: همانطور که ما گفته ایم ما در لحظه حساسی از این مذاکرات به سر می‌بریم و در حالیکه این هفته شاهد مذاکرات سازنده‌ای بودیم در این حال شاهد مذاکراتی دشوار و فشرده هم بودیم و ما مذاکراتی طولانی بین طرفین را شاهد بودیم و ظاهرا شکاف‌های زیادی وجود دارد که باید از بین برود. تیم ما بیست و چهار ساعته بر روی این موضوع کار کرده است. دور بعدی قرار است با حضور مدیران سیاسی هفته آینده در بروکسل برگزار می‌شود و مذاکرات از دوم ژوئیه از سر گرفته می‌شود. ما بر روی ضرب الاجل بیستم ژوئیه تمرکز کرده‌ایم و بیست و چهار ساعته به کار خود ادامه می‌دهیم.

ساکی درباره نامه رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به اوباما درباره تحریم‌های ایران هم گفت: من آن نامه را ندیده‌ام و شما باید این موضوع را از کاخ سفید جویا شوید.

وی در پاسخ به سوالی درباره گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موضوع اتمی ایران هم گفت: من گزارش جدید را ندیده‌ام و باید آن را ببینم.

وی درباره سفر آتی جان کری به خاورمیانه گفت: جان کری به دستور رئیس جمهور از بیست و دوم تا بیست و هفتم ژوئن از خاورمیانه و اروپا دیدار خواهد کرد و در دیدار با متحدان و شرکایمان چگونگی حمایت از امنیت، ثبات و شکل‌گیری دولتی فراگیر را در عراق بررسی خواهد کرد. او همچنین چالش‌های امنیتی خاورمیانه را بررسی خواهد کرد و در اجلاس وزرای خارجه عضو ناتو در بروکسل شرکت خواهد کرد. وی در این اجلاس چگونگی برگزاری نشست ناتو در ماه سپتامبر و بحران اوکراین  را بررسی خواهد کرد. در شهر پاریس در فرانسه هم وزیر خارجه با شرکای منطقه‌ای چالش‌های امنیتی خاورمیانه از جمله عراق و سوریه را بررسی خواهد کرد. در امان وزیر خارجه کشورمان با جوده وزیر خارجه اردن دیدار خواهد کرد. 

سخنگوی وزرات خارجه آمریکا درباره اظهارات اخیر آیت الله العظمی سیستانی گفت: به جز اینکه او در اظهاراتش خواهان تشکیل دولت شده، از مردم عراق خواسته که با هم  یکپارچه باشند و از تمامی آن‌ها خواسته که به وضعیت آوارگان ناشی از درگیری‌ها و خشونت‌ها رسیدگی کنند. همانطور که می‌دانید یکی از پیام‌های اولیه ما چه به صورت آشکار و چه به صورت نهان این بوده است که اینک زمان آن رسیده که مردم عراق با هم بر ضد تهدیدهای که با آن روبرو هستند متحد شوند. ما درباره حمایت از سخنان وی شفاف بوده‌ایم. او خواهان اتحاد و انسجام بیشتر در بین تمامی اقشار مردم عراق شده است. 

ساکی در پاسخ به سوالی که پرسید: نظر شما درباره این موضوع که اسرائیل نخستین محموله نفت را از کردستان عراق دریافت کرده است گفت: شما با موضع ما در این باره آشنا هستید این موضوع تغییر پیدا نکرده است. فروش و صادرات نفت عراق باید از طریق دولت مرکزی این کشور صورت پذیرد و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد و این موضوع هنوز حل و فصل نشده است.

ساکی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا آمریکا تلاش می‌کند که راهی برای کناره گیری مالکی از قدرت پیدا کند یا نه گفت: من لازم است که نظر شما به حقیقتی که دیروز رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به آن اشاره کردند، جلب کنم. این موضوع به مردم عراق بستگی دارد که درباره آینده خود تصمیم گیری کنند و نه به آمریکا. آن‌ها انتخابات برگزار کرده‌اند و در دیدار مک گورک نماینده ویژه وزیر خارجه با بیرکرافت سفیر کشورمان در بغداد بر ضرورت تشکیل هرچه سریعتر دولت این کشور تاکید شد. آ‌ن‌ها در این باره شفاف بوده‌اند که این به نقش و انتخاب ما بستگی ندارد بلکه رهبران عراق درباره آینده این کشور تصمیم گیری می‌کنند. مک کورگ و همچنین بیرکرافت در این رابطه با شمار زیادی از مقامات عراقی دیدار کرده اند.

وی افزود:ما نظرات خود را به صراحت بیان کرده ایم که نخست وزیر مالکی باید گام های بیشتری برای اینکه نقش‌آفرینی داشته باشد ،بردارد.ما در نهان و آشکار این موضوع را به وی یاد آوری کرده ایم و بار دیگر اعلام می کنیم که مردم عراق باید درباره رهبری آینده خود تصمیم گیری کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید که آیا احتمال حمله نظامی آمریکا به عراق وجود دارد گفت:ما این موضوع به طور شفاف در سخنان رئیس جمهور دیدیم.ما وضعیت موجود را حیطه منافع امنیت ملی خود،تهدیدهای که کارکنان و تاسیسات ما به آن روبرو هستند، تهدیدهای ناشی از داعش و اینکه چه اقدامی می تواند  در جهت افرایش ثبات و امنیت در عراق و جلوگیری از جنگ فرقه ای در این کشور باشد،بررسی می کنیم.عوامل گوناگونی در این موضوع دخیل هستند و ثبات عراق در حال حاضر بیشتر به اقدامات رهبران این کشور و افزایش قابلیت نیروهای امنیتی آن وابسته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا آمریکا تماسی با ایران درباره همکاری در عراق داشته یا نه گفت:نه ما هیچ تماس جدیدی نداشته ایم.

ساکی همچنین درباره حمایت پوتین رئیس جمهور روسیه از مالکی هم ابراز بی اطلاعی کرد.


مرتبط با: سیاسی , بین الملل ,
ساخت زورخانه کنار مقبره پوریای ولی به زودی شروع می شود
نماینده مردم خوی در مجلس در گفت و گو با خوی نیوز خبرداد: ساخت زورخانه کنار مقبره پوریای ولی به زودی شروع می شود

نماینده مردم خوی در مجلس در گفت و گو با خوی نیوز خبرداد: ساخت زورخانه کنار مقبره پوریای ولی به زودی شروع می شود


نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس گفت: طرح زورخانه در نظر گرفته برای ساخت در کنار مقبره پوریا توسط یکی از دانشگاه های تهران انجام یافته و به زودی شروع می شود.
موید حسینی صدر در گفت و گو با خوی نیوز ، با اشاره به اثبات مزار پوریای ولی در خوی اظهار کرد: وجود مزار پوریای ولی در شهردارالصفای خوی به عنوان نماد و نشانه فتوت و جوانمردی دارای اهمیت زیادی برای ورزش باستانی ایران زمین، حوزه فرهنگ کشور و خوی و مهمتر از همه حوزه گردشگری است.
عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اعضای هیئت امنای مزار پوریا تصریح کرد: فرماندار، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر، چند نفر از خیرین خویی و کشور، حسین رضا زاده، محمدرضا طالقانی، علی دایی، علیرضا دبیر از جمله شخصیت های تشکیل دهنده هیئت امنای مزار پوریای ولی هستند.
نماینده مردم خوی و چایپاره افزود: آخرین جلسه هیئت امنای این نهاد قبل از عید تشکیل شد و قرار بود هفته گذشته جلسه دیگری تشکیل شود که به علت برخی کارشکنی ها و مسافرت خارج از کشور برخی از اعضا به تعویق افتاد.
حسینی صدر گفت: امیدوارم با همکاری های بیش از پیش نهادهایی مثل وزارت ورزش و سازمان گردشگری و خیرین محترم کارهای اجرایی ساخت مزار و زورخانه کنار مقبره پوریا را هرچه زودتر شروع کنیم.
نماینده مردم خوی اظهار کرد: طرح زورخانه در نظر گرفته برای ساخت در کنار مقبره پوریا توسط یکی از دانشگاه های تهران انجام یافته و به زودی شروع می شود.

منبع:خوی نیوزمرتبط با: ورزش و جوانان ,
عضو شورای شهر خوی:مجتمع اشتغال بانوان در خوی راه‌اندازی شود
عضو شورای شهر خوی:مجتمع اشتغال بانوان در خوی راه‌اندازی شود
عضو شورای شهر خوی:مجتمع اشتغال بانوان در خوی راه‌اندازی شود


خبرگزاری تسنیم: عضو شورای شهر خوی خواستار راه اندازی مجتمع اشتغال بانوان با هدف کاستن از مشکلات این قشر از جامعه شد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، فریده واحدی در نشست دفتر اموربانوان فرمانداری خوی ضمن اشاره به نقش و جایگاه زنان در صحنه های اجتماعی، سیاسی و علمی کشور اظهار کرد: حضور بانوان خلاق و تلاشگر در توسعه زمینه های اقتصادی خانواده ها و تکاپوی بیشتر جامعه زنان تاثیر گذار خواهد بود و در این راه تشکیل مجتمع اشتغال بانوان شهرستان خوی گام مهمی در این راستا است.

وی تصریح کرد: زنان با آموزش های کاربردی در حوزه های مختلف می توانند زمینه های لازم را به منظور توسعه کسب و کار در جامعه فراهم کنند و در این راستا فعالیت های اقتصادی بیش از پیش شکوفا شود.

رئیس کمیسیون مالی و روابط عمومی شورای اسلامی شهر خوی با قدردانی از تلاش فرمانداری این شهر در بستر سازی برای حضور پر رنگ زنان در تمامی صحنه های شهرستان، افزود: حضور بانوان هنرمند، خلاق وکارآفرین شهر در جامعه و در تمامی عرصه ها باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

عضو شورای شهر خوی گفت: در حال حاضر توجه بیش از پیش به همفکری و همکاری مسئولین در این زمینه احساس می شود که امیدواریم با درایت و تلاش فرماندار فرهیخته و مجموعه دست اندرکاران امور بانوان این همکاری شکل بیشتری به خود بگیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بانوان شهرستان خوی از امکانات ورزشی تفریحی رفاهی و فرهنگی بهره مندی لازم را ندارند، وجود ورزشگاه ورزشی فرهنگی بانوان در خوی می تواند یکی از اساسی ترین نیازهای این قشر از جامعه را تامین کند.
مرتبط با: اجتماعی ,
فرماندار خوی خواستار شد:تجمیع صنوف نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو در شهرستان خوی
فرماندار خوی خواستار شد:تجمیع صنوف نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو در شهرستان خوی

فرماندار خوی خواستار شد:تجمیع صنوف نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو در شهرستان خوی

خبرگزاری تسنیم: فرماندار شهرستان خوی گفت: تجمیع برخی از صنوف از جمله نمایشگاه خودرو ، درب و پنجره سازی و تعمیرگاه خودرو با هدف ساماندهی و رشد و توسعه بیشتر این صنوف ضروری است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حسین سیوانی اصل در نشستی با روسای اتحادیه های صنفی و اقتصادی خوی با اشاره به این که اتحادیه ها حلقه های واسط و ارتباطی بین بازار و دستگاه های اجرایی هستند، اظهار کرد: اتحادیه ها حلقه های بهم پیوسته هستند و اتاق اصناف نیز در این راستا به عنوان هماهنگ کننده بین تمام صنوف عمل می کند.

وی افزود: استان آذربایجان غربی با توجه به هم مرز بودن با چند کشور و امکان توسعه صنعت توریست دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است ولی متأسفانه نگاه امنیتی به مسائل صنوف و رشد و توسعه و عدم انسجام و هماهنگی بین مسئولان وقت موجب عقب ماندگی استان شده است.

فرماندار خوی تصریح کرد: این شهرستان دارای جایگاه ویژه و ظرفیت و پتانسیل بالایی است و اهالی خوی خود را در سطح بالایی می بینند و این هم به عقبه و گذشته شهر بر می گردد، که خوی در سال های دور دارای اسم و رسم بوده، ولی اکنون میزان توسعه خوی در حد تاریخ و گذشته این شهر نیست.

وی گفت: تمام واحدهای صنعتی باید منظم و قانونمند باشند و از نظر فضای بیرونی و بهداشت و نحوه برخورد با مشتری ، فضا و نمای عمومی سازماندهی شوند.

فرماندار خوی اظهار کرد: تجمیع برخی از صنوف از جمله نمایشگاه خودرو ، درب و پنجره سازی و تعمیرگاه خودرو با هدف ساماندهی و رشد و توسعه بیشتر این صنوف ضروری است و صنعت مبل هم باید به عنوان جاذبه اقتصادی و گردشگری در راستای تبلیغ و معرفی بیشتر شهرستان خوی به عنوان قطب عمل نماید.

وی با انتقاد از کم رونقی صنف فرش خوی، افزود: با توجه به اینکه برند فرش ریز ماهی خوی ثبت جهانی شده، می توان کارهای زیادی در این زمینه انجام داد و در این راستا پیشنهاد برگزاری نمایشگاه فرش با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه فرش بافان را می کنم.
مرتبط با: اقتصادی ,
کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در روستاهای خوی برگزار شد
کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در روستاهای خوی برگزار شد
کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در روستاهای خوی برگزار شد

خوی، ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی از برگزاری کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در روستاهای واقع شده در مناطق حفاظت شده این شهرستان خبر داد.
[کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست در روستاهای خوی برگزار شد]

جعفر محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این کارگاه های آموزشی به منظور آموزش و فرهنگ سازی، حفاظت پایدار محیط زیست در سطح جوامع کوچک روستائی در بین اهالی روستاهای واقع شده در مناطق حفاظت شده شهرستان خوی برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان اهمیت حفظ و حراست از منابع ملی و حیات وحش منطقه را تشریح کرده و قوانین مرتبط با شکار و صید و جلوگیری از آلودگی آب، خاک، هوا را به شرکت کنندگان آموزش دادند.

محمدپور گفت: حضور اقشار مختلف جامعه در این کارگاه نشان دهنده احساس مسئولیت و شور و شوق روستائیان برای فراگیری دانش لازم به منظور حفظ محیط زیست است.

وی افزود: به دنبال برگزاری این کلاس های آموزشی، اطلاعات افراد بومی منطقه از تنوع گونه های حیات وحش و چگونگی حمایت از آنها افزایش یافته است به طوری که خود آنان اقدام به حفاظت از محیط زیست می کنند.

رئیس اداره محیط زیست خوی در ادامه سخنان خود از استقبال قابل توجه روستائیان از شرکت در این کارگاه ها تقدیر و تشکر را کرد.

شهرستان خوی از وجود منطقه حفاظت شده مراکان با تنوع بالای حیات وحش و گونه های گیاهی و پرندگان و تالابهای چندگانه و مناطق کوهستانی و آبی مختلف بهره می برد که باعث شده این منطقه دارای اهمیت زیست محیطی بالا در آذربایجان غربی باشد.
مرتبط با: محیط زیست ,
دمیدن روح تازه به فرهنگ و هنر خوی، نیامند جرعه ای اعتبار
گزارش/ دمیدن روح تازه به فرهنگ و هنر خوی، نیامند جرعه ای اعتبار / سعید فرجی

 دمیدن روح تازه به فرهنگ و هنر خوی، نیامند جرعه ای اعتبار

خبرگزاری تسنیم: شهر خوی به عنوان یکی از کهن ترین شهرهای فرهنگی ایران چند سالی است که حرکت های بزرگ فرهنگی برای معرفی ظرفیت های خود را آغاز کرده اما اینک سنگینی این مسئولیت بر دوش فعالان فرهنگی این شهر با تقلیل هر ساله اعتبارات سخت از گذشته می شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، جمعی از مسئولان و دست اندرکاران امور فرهنگی شهرستان خوی با فرماندار جدید این شهر دیدار کردند که طی آن مهمترین مسائل فرهنگی این شهر ا عالیترین مقام دولتی در این شهرستان در میان گذاشته شد که حاصل آن در پی می آید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی در دیدار دبیران انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان خوی با حسین سیوانی اصل فرماندار این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوعیت فرهنگ در این سال اظهار کرد: دلیل نامگذاری امسال با عنوان فرهنگ و اقتصاد وجود نارسایی ها در این دو حوزه به خصوص در بخش فرهنگ است.

منصور اکبری افزود: همه آحاد جامعه به ویژه متولیان فرهنگی موظفند با مدیریت جهادی، فرهنگ کشور را متحول کنند.

وی تصریح کرد: یکی از وجوه تمایز انسان نسبت به دیگر جانداران مقوله فرهنگ است که در افکار، باورها، خلقیات و رفتار یک ملت خلاصه می شود به طوری که هرچقدر فرهنگ غنی تر و منطقی تر باشد همسویی انسان با تعالی و پیشرفت بیشتر و ناهنجاری ها به حداقل می رسد.

انجمن های هنری بازوی کمکی اداره فرهنگ و ارشاد است

اکبری گفت: وجود انجمن های مختلف هنری، تئاتر، نویسندگان، ادبی، خوشنویسان و تجسمی بازوی کمکی و اجرایی برای اداره فرهنگ و ارشاد خوی است که برای نیل به اهداف سال فرهنگ می تواند موثر واقع شود.

وی افزود: بهبود و ارتقای کیفیت فعالیت های انجمن های موجود در توسعه فرهنگی شهرستان خوی تحول آفرین هستند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی گفت: باید نقاط ضعف حوزه فرهنگ شناسایی و برطرف شود حضور به موقع انجمن ها در ساعات غیراداری و در روزهای مشخص باعث رفع برخی مسایل احتمالی می شود.

اکبری اظهار کرد: مسئولین انجمن ها با مسئولیت پذیری بیشتر نسبت به انجام فعالیت ها و تشکیل جلسات و برنامه های مختلف و صدور کارت عضویت اعضا کارهای انجمن های خود را به پیش ببرند.

در این جلسه دبیر انجمن بهستان حکمت خوی با اشاره به فعالیت های این انجمن گفت: انجمن بهستان درخصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های اجتماعی و کارهای خیرانه ایجاد شده است.

یوسفعلی دریادل افزود: در تشکیل این انجمن از شخصیت های فرهنگی و ادبی خوی استفاده شده و تاکنون فعالیت های مختلفی در حوزه مسایل اجتماعی داشته است.

وی تصریح کرد: معضلی به نام منابع مالی باعث درگیر شدن انجمن به مشکلات عدیده و مختلفی را شامل شده است.

دبیرگروه هنری پویا نیز در این جلسه اظهار کرد: پویایی هنر و هنرمند باعث پویایی فرهنگ یک جامعه است.

وهاب پور گفت: گروه های تئاتر شهرستان خوی همیشه در جشنواره های کشوری مقام کسب می کنند اما تنگ نظری های استان نشین ها باعث حضور نمایش های خویی در جشنواره تئاتر استان می شود.

کارگردان و بازیگر خویی با انتقاد از مسئولین هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تصریح کرد: ما معضل اصلی را در بی حمایتی مسئولین هنری اداره کل می دانیم.

سال شکوفایی فعالیت های انجمن نویسندگان خوی

دبیر انجمن نویسندگان خوی نیز توجه به فرهنگ را توجه به مسایل بنیادین کشور عنوان و اظهار کرد: انجمن نویسندگان شهرستان خوی در عمر15 ساله خود فعالیت ها و همایش های مختلفی انجام داده و در حوزه های مختلف به برگزاری کارگاه های مختلف داستان نویسی و فن نویسندگی اقدام کرده است.

سعید فرجی افزود: انجمن نویسندگان امسال در نظر دارد برنامه ها و همایش های مختلفی با توجه به مناسبت های گوناگون داشته باشد در واقع امسال سال شکوفایی فعالیت های این انجمن به شمار می رود.

وی تصریح کرد: شکوفایی انجمن نویسندگان، بالندگی فرهنگ این شهر را رقم می زند بنابراین برای نیل به این هدف نیازمند همیاری و همکاری های مادی و معنوی فرمانداری، اداره ارشاد اسلامی، شورای شهر و شهرداری خوی و سایر ارگانها هستیم.

اقتصاد و فرهنگ دومولفه تفکیک ناپذیر

دبیر انجمن خوشنویسان خوی نیز در این نشست اظهار کرد: اقتصاد و فرهنگ دو مولفه تفکیک ناپذیر هستند که تاثیر به سزا و متقابلی بر روی هم دارند.

ولی محبوبی با ارائه گزارش عملکرد از انجمن خوشنویسان افزود: برگزاری سه دوره در طول سال از مقدماتی تا فوق ممتاز، برگزاری کلاس های فوق ممتاز، حمایت حداقلی مالی از هنرمندان جهت ارتقا و شاعه هنر خوشنویسی از جمله برنامه این انجمن است.

وی افزود: ارائه کارهای ارزشمند از طرف هنرمندان و حمایت های مادی و معنوی اداره ارشاد و دولت باعث شکوفایی هنر و فرهنگ می شود.

انجمن هنرهای نمایشی هیچگونه بودجه ای ندارد

دبیر انجمن نمایشی خوی گفت: انجمن های نمایشی در دهه 70 ایجاد شد وجود این انجمن در کشور باعث کاهش بارمسئولیتی دولت در حوزه تئاتر و نمایش شده است.

حمید سعادتفر افزود: اما در دهه 90 و با روی کارآمدن دولت دهم، این انجمن دوباره افول داشت و هیچ گونه حمایتی از هنر و هنرمند انجام نگرفت.

وی تصریح کرد: متاسفانه در چندین سال گذشته هیچگونه بودجه ای برای این انجمن اختصاص نیافته است و در عمل انجمن کارآیی خاصی ندارد و اما در آن برای استفاده هنرمندان از لباسها و وسایل موجود همیشه باز است.

انجمن تجسمی از نبود بودجه رنج می کشد

دبیر انجمن هنرهای تجسمی نیز اظهار کرد: در مدت دوسال گذشته این انجمن به برگزاری دوره ها و کارگاه های مختلف مبادرت ورزیده و نمایشگاه های متعددی برگزار شده است.

محمدصادق رحمتی افزود: تخصیص نیافتن بودجه های حداقل سبب فلج شدن فعالیت های انجمن تجسمی شده و تا به حال هیچگونه بودجه ای در اختیار این انجمن قرار نگرفته است.

دبیر گروه ندای تئاتر خوی نیز در این نشست با اشاره به مسایل موجود در حوزه تئاتر اظهار کرد: نبود منابع مالی و عدم اختصاص بودجه در سالهای گذشته مشکلی اصلی تئاتر خوی است.

یوسفعلی دریادل افزود: منابع مالی فقط در مرکز استان و به هنرمندان ارومیه پرداخت می شود و هیچگونه مبلغی به هنرمندان این شهر در نظر گرفته نمی شود.

در ادامه جلسه تصمیماتی برای دست یابی به اهداف و پیشبرد کارهای انجمن ها و توسعه فرهنگی و هنری شهرستان خوی انجام گرفت.

مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
شروع عملیات ساخت دو باب مدرسه خیرساز در خوی
شروع عملیات ساخت دو باب مدرسه خیرساز در خوی
شروع عملیات ساخت دو باب مدرسه خیرساز در خوی

خوی، ایرنا - عملیات ساخت دو باب مدرسه خیرساز روز یکشنبه طی مراسمی در شهرستان خوی آغاز شد.

مدیر آموزش و پرورش خوی در مراسم کلنگ زنی این مدارس خیرساز اظهار کرد: یکی از این مدارس، مدرسه شش کلاسه حاج قربان رهنمون با زیربنای 385 مترمربع و دیگری مدرسه با همین ابعاد است که توسط حاج مختار تکاور ساخته می شود.

میرکاظم سنگی افزود: این مدارس با مشارکت اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی و با مشارکت چهار میلیارد ریالی هر دو فرد خیر و چهار میلیارد ریالی اعتبارات دولتی احداث می شوند.

وی گفت: تاکنون در این شهرستان 69 واحد آموزشی با 308 کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز احداث و به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.

وی افزود: در این شهرستان پنج پروژه آموزشی دیگر با 44 کلاس درس در حال اجراست.

فریبرز اسمعیل زاده مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی هم در این آیین با تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز گفت: در استان 200 کلاس درس در قالب 40 طرح آموزشی به همت خیران ساخته می شود.

شهرستان خوی از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است که 400 هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله 130 کیلومتری مرکز استان واقع است.

بیش از 64 هزار نفر دانش آموز در 414 مدرسه روستایی و شهری این شهرستان در مقاطع سه گانه مشغول تحصیل هستند.
مرتبط با: آموزش و پرورش ,
امام جمعه خوی خواستار شد:انجام تحقیقات کاربردی برای حل مشکلات زنان در جامعه
امام جمعه خوی خواستار شد:انجام تحقیقات کاربردی برای حل مشکلات زنان در جامعه
امام جمعه خوی خواستار شد:انجام تحقیقات کاربردی برای حل مشکلات زنان در جامعه

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه خوی گفت: بی توجهی به مشکلات زنان کل جامعه را دچار مشکل می‌کند بنابراین باید دولت یازدهم با تبیین راهکارهای کلان و با تحقیقات کاربردی در پی کاهش مشکلات بانوان در کشور باشد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در جلسه شورای اداری شهرستان خوی که با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواره رئیس جمهور و اعضای این شورا برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه خانم شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور دارای ویژگی های بارزی برای پذیرش این مسئولیت هستند.

رئیس حوزه های علمیه خوی افزود: خانم مولاوردی، جسارت لازم برای دفاع از حقوق زنان، ارائه راهکارها برای حل مشکلات زنان جامعه امروز و تخصص و تجربه کافی در حوزه زنان با سالها پژوهش و انتشار 8 جلد کتاب در این حوزه را دارا هستند.

امام جمعه خوی گفت: بی توجهی به مشکلات زنان در زندگی مشترک، وادار کردن زنان به کارهای سخت، سرپرستی خانوار در غیاب شوهر، سوء استفاده مردان از حق طلاق و حمایت نکردن دولت و مردم از زنان بعد از طلاق مهمترین معضلات و مشکلات این قشر مهم از جامعه است که باید نگاه ها به این مقوله ها تغییر یابد.

شکوری با ارائه پیشنهاداتی در حوزه زنان به دولت، اظهار کرد: لزوم تحقیقات و پژوهش های علمی گسترده که جامع و با در نظر گرفتن کلیه علایق اقوام و وقومیت ها باشد، استخراج دیدگاه اسلام و سنت، پاسخ گویی به شبهات ویژه زنان، تبیین و دفاع از زنان در مسایل اجتماعی و سیاسی از جمله پیشنهادات بنده به دولت و معاونت امور زنان رئیس جمهور است.مرتبط با: سیاسی ,
فرماندار خوی:قوانین اجرایی برای بهره مندی از ظرفیت مدیریتی زنان تدوین شود
فرماندار خوی:قوانین اجرایی برای بهره مندی از ظرفیت مدیریتی زنان تدوین شود

فرماندار خوی:قوانین اجرایی برای بهره مندی از ظرفیت مدیریتی زنان تدوین شود

خبرگزاری تسنیم: فرماندار خوی گفت: باید همه نگاه ها از جمله نگاه حاکمیتی دولت به زنان و دختران امروز ایران اسلامی، نگاهی فراجنسیتی باشد و در این میان تعیین ضوابط و قوانین اجرایی برای استفاده از ظرفیت زنان یک ضرورت موکد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حسین سیوانی اصل در جلسه شورای اداری شهرستان خوی که با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و اعضای این شورا برگزارشد، اظهار کرد: دولت گذشته با انجام کارهایی حضور زنان را فقط در خانه و رسیدگی به زندگی شخصی سوق داد و این خیانتی برای زنان محسوب می شود.

وی افزود: دولت دکتر حسن روحانی بعد از استقرار این رویکرد غلط را تعویض کرده و بر لزوم توجه و حضور زنان در جامعه و اشتغال و سیاست تاکید کرد.

فرماندار خوی تصریح کرد: معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری، سیاست گذاری و تعیین ضوابط و قوانین در امور زنان را بر عهده دارند و برترین سیستم در جهت حمایت از زنان و بانوان امروزین کشور است.

سیوانی اصل افزود: باید نگاه ها از جمله نگاه حاکمیتی دولت به زنان و دختران امروز ایران اسلامی، نگاهی فراجنسیتی باشد.

فرماندار خوی اظهار کرد: جوانان و زنان در جامعه کنونی در معرض انواع تهاجمات فرهنگی و اجتماعی قرار دارند و باید برای حل این معضل فکری اساسی بشود.

وی گفت: آسیب هایی اجتماعی مانند افسردگی، طلاق، اعتیاد در میان زنان و جوانان مهمترین چالش دولت در این حوزه است.مرتبط با: سیاسی ,
مدیرکل بانوان آذربایجان غربی:خوی قطب علمی و فرهنگی آذربایجان‌غربی است
مدیرکل بانوان آذربایجان غربی:خوی قطب علمی و فرهنگی آذربایجان‌غربی است
مدیرکل بانوان آذربایجان غربی:خوی قطب علمی و فرهنگی آذربایجان‌غربی است

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: خوی به سبب وجود دانشگاه های آزاد، پیام نور، علوم قرآنی و حوزه های علمیه، قطب علمی و فرهنگی در استان و منطقه است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مریم دهقانی در جلسه شورای اداری شهرستان خوی که با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و اعضای این شورا برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان خوی متمایز ترین شهر بین شهرهای استان آذربایجان غربی از نظر علمی و فرهنگی است.

وی افزود: داشتن فرمانداری فرهیخته در خوی یکی از امیدواری ها برای توسعه این شهرستان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: خوی به سبب وجود دانشگاه های آزاد، پیام نور، علوم قرآنی و حوزه های علمیه، قطب علمی و فرهنگی در استان و منطقه است.

دهقانی اظهار کرد: نگرش امروزین دولت، تغییر فرهنگ مردم از استخدام شدن جوانان تحصیل کرده به سمت اشتغال و کارآفرینی است.

وی گفت: فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور زنان و دختران ایران اسلامی در تمامی عرصه ها بزرگترین هدف دولت تدبیر و امید در حوزه زنان است.مرتبط با: اجتماعی ,
در جلسه شورای اداری خوی مطرح شد/انتقاد رئیس شورای شهر خوی از بی توجهی به بارگاه شمس تبریزی
در جلسه شورای اداری خوی مطرح شد/انتقاد رئیس شورای شهر خوی از بی توجهی به بارگاه شمس تبریزی
در جلسه شورای اداری خوی مطرح شد/انتقاد رئیس شورای شهر خوی از بی توجهی به بارگاه شمس تبریزی

خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای اسلامی شهر خوی گفت: وجود بارگاه شمس تبریزی بزرگترین ظرفیت برای توسعه و جذب گردشگری در حوزه داخلی و خارج در این شهر بوده که مورد غفلت مسئولین قرار گرفته است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، غلامعلی شریف در جلسه شورای اداری شهرستان خوی که با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و اعضای این شورا برگزار شد، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر خوی در تمامی برنامه های فرهنگی و اجتماعی خوی پیشتاز و پیشگام بوده است.

وی افزود: حضور در یادواره های شهدا، برگزاری کنگره های شمس تبریزی، بزرگداشت کنگره آیت الله خویی، پیوندهای فرهنگی بین شهرهای داخلی و خارجی و برگزاری جشن گلاب گیری از جمله برترین و بزرگترین همایشهایی است که در سالیان اخیر با همکاری شورای شهر و شهرداری خوی به انجام رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر خوی تصریح کرد: وجود بارگاه شمس تبریزی بزرگترین ظرفیت برای توسعه و جذب گردشگر در حوزه داخلی و خارجی بوده که مورد غفلت مسئولین قرار گرفته است.

شریف افزود: تنگاهای سرمایه گذاری در خوی، نبود جاده های مواصلاتی، فقدان صنایع تبدیلی، نبود مشوق های اشتغال برای جوانان از جمله مشکلات این شهرستان است.

وی اظهار کرد: ایجاد مجتمع فرهنگی، رفاهی و ورزشی مختص زنان نیز از جمله برنامه هایی است که در برنامه آتی شورای شهر قرار دارد و به زودی کلنگ آن زده می شود.مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
"خودروسازان" موظف به اجرای فرمول "قیمت‌گذاری خودرو" هستند
رییس شورای رقابت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:
شیوا گفت: خودروسازان نمی‌توانند اعتراضی به فرمول قیمت‌گذاری خودرو کنند و موظف به اجرای آن هستند.
رضا شیوا رییس شورای رقابت ، در خصوص اعتراض خودروسازان به فرمول نهایی قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: این فرمول پس از ماه‌ها تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات تدوین شده است. 
 
وی با تأکید بر اینکه شورای رقابت دارای جایگاه قانونی است و دولت وظیفه قیمت‌گذاری را به این شورا سپرده است افزود: بنابراین جایی برای اعتراض وجود ندارد و خودروسازان موظف به اجرای این فرمول هستند. 
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پس از اعلام فرمول نهایی، انجمن خودروسازان نسبت به این فرمول اعتراض کرده و در برابر آن موضع گرفتند. 
 
طبق آنچه که احمد نعمت‌بخش دبیر این انجمن اعلام کرد، این فرمول باعث زیان خودروسازان می‌شود و خودروسازان این دستورالعمل را اجرا نخواهند کرد.  
منبع:yjc


روایت ظریف از مذاکرات پاریس و کارشکنی آمریکایی‌ها/ غرب اجازه ندهد توهمات گفتگوها را از مسیر خود خارج کند/می‌توان تا یک ماه آینده به راه حل جامع دست یافت
طی مقاله‌ای در واشنگتن‌پست مطرح شد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خطاب به همتایان خود در گروه پنج بعلاوه یک تاکید کرد: میزان توانایی های ایران به شکل وسیعی افزایش یافته و دانش و تخصص های جدیدی کسب شده است که هیچ کدام از اینها را نمی توان با آرزو یا حتی از طریق مذاکره نادیده گرفت.
 به نقل از واشنگتن پست، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خطاب به همتایان خود در گروه پنج بعلاوه یک تاکید کرد: میزان توانایی های ایران به شکل وسیعی افزایش یافته و دانش و تخصص های جدیدی کسب شده است که هیچ کدام از اینها را نمی توان با آرزو یا حتی از طریق مذاکره نادیده گرفت.

محمد جواد ظریف در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای ایران با گروه پنج بعلاوه یک، در مقاله ای که در شماره روز جمعه روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، با اشاره به اینکه مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی به مرحله حساسی رسیده است، تاکید کرد: در حد معقولی اطمینان دارم که تا یک ماه آینده قادر خواهیم بود به راه حل جامعی در این رابطه برسیم. راه حلی که تضمین کند برنامه هسته ای ایران همواره صلح آمیز باقی خواهد ماند و همه آنچه برای این منظور نیاز است، توجه هشیارانه و جدی به واقعیت های موجود و تبعات انتخاب جایگزین های چنین راه حلی است. 

برای ادامه به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب

مرتبط با: سیاسی , اخبار ایران ,
با بازی‌های معرفی شده در نمایشگاه E3 2014 بیشنر آشنا شوید + تصاویر
آنچه که در E3 2014 گذشت؛
نمایشگاه E3 بزرگترین نمایشگاه اختصاصی بازی در دنیا است و همه ساله مهمترین بازی‌های سال به همراه جدیدترین تجهیزات بازی در آن رونمایی می‌شوند، در این گزارش می‌پردازیم به آنچه که در E3 2014 معرفی شده است.
 نمایشگاه E3 بزرگترین نمایشگاه اختصاصی بازی در دنیا است و همه ساله مهمترین بازی‌های سال به همراه جدیدترین تجهیزات بازی در آن معرفی می شوند پس از نمایشگاه E3 مشخص می‌شود که باید انتظار چه بازی‌هایی را کشید و یا کدام کنسول‌های بازی وارد بازار خواهند شد. حال در این گزارش به روایت تصویر و البته از زبان زومیت می‌پردازیم به آنچه که در E3 2014 معرفی شد، همراه دریچه فناوری اطلاعات باشید.

Fable Legends برای XBOX One معرفی شد
امکان ندارد که از خلاقیت در دنیای ویدیو گیم صحبت کنیم و نام پیتر مولینیو را نیاوریم. خالق دنیای FABLE که حالا با نسخه جدید FABLE به E3 آمده تا سورپرایز انحصاری دیگری از کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت برای طرفداران و هواخواهان سبک RPG باشد. عنوانی انحصاری که گیمرها را به پیش از آغاز سری FABLE می‌برد. با ما برای تماشای تریلر به نمایش در آمده از این بازی و دریافت اطلاعات بیشتر از آن همراهی نمایید. 

FABLE را می‌توان یکی از برترین عناوین نسل هفتم برشمرد. دنیایی فانتزی از خالق افسانه‌ای شرکت LionHead، پیترمولینیو که در آن هر حرفی، هر رفتاری و هر احساسی که در آن بروز دهید، در دنیای شما تأثیر می‌گذارد. دنیایی سراسر از شوخی با گرافیک کارتونی و مملو از جلوه‌های بصری که دوست داشتنی‌ترین دنیاهای فانتزی را پیش روی گیمرها تصویر می‌کند. دنیایی که انتخاب مسیر درست از غلط در اختیار خودتان است! دنیایی که باید خودتان سرنوشتتان را رقم بزنید! به دنیای مولینیو خوش آمدید. 

شخصیت کاراکتر اصلی بنابر انتخاب‌های خوب و بد، خیر و شر، درست یا نادرست شکل می‌گیرد. این شما هستید که تصمیم می‌گیرد یک تبه‌کار شیطان‌صفت باشید یا یک قهرمان فرشته‌خو.

داستان بازی FABLE Legends در 400 سال قبل از شروع اولین نسخه از سه گانه Fable روایت می‌گردد و در زمانی قبل از حضور قهرمانان این سری سیر می‌کند. گیم پلی در این نسخه بر خلاف نسخه‌های دیگر این سری که بر روی گیم پلی تک‌نفره تمرکز می‌کرد، بر روی بازی چند نفره و گروهی متمرکز است. حتی اگر شما کسی را نداشته باشید که در دنیای FABLE شما را همراهی کند، هوش مصنوعی  نقش یار شما را ایفا خواهد نمود.


اسکوئر انیکس Final Fantasy Type-0 و Agito را به کنسول‌های جدید، اندروید و iOS می‌آورد
یک فنتسی دیگر از اسکوئر انیکس به نام Final Fantasy Type-0 که قرار است در آمریکا و اروپا برای کنسول‌های نسل هشتم یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 عرضه شود. نسخه‌ی اصلی بازی قبلاً در سال 2011 برای ژاپن عرضه شده بود؛ البته روی کنسول PSP که طرفدارای خاص خود را داشت. حالا بازسازی یک فنتسی دیگر را روی کنسول‌های جدید شاهد هستیم. نام بازی جدید Final Fantasy Type-0 HD است، عبارت HD به کیفیت بیشتر آن نسبت به نسخه‌ی اصلی و قدیمی اشاره می‌کند. همان‌طور که در مورد دیگر عناوین موفق اسکوئر انیکس مثل Final Fantasy X هم نسخه‌ی با کیفیت‌تری برای کنسول‌های جدید عرضه شده است.

در مورد اینکه آیا نسخه‌ی مخصوص PS4 و PS Vita از Cross-Buy سونی یا Cross-Save آن پشتیبانی ‌‌می‌کنند یا نه، اطلاعی در دست نیست. نکته‌ی دیگر این است که بازی Final Fantasy Agito به عنوان انشعابی از Type-0 روی پلتفرم‌های موبایل یعنی اندروید و iOS عرضه خواهد شد. ماه گذشته Agito در ژاپن عرضه شده و مثل بازی Type-0 جزئی از خانواده‌ی Fabula Nova Crystallis محسول می‌شود. Final Fantasy XIII و دو شماره‌ی بعدی آن هم جزء همین سری هستند.Sakura Minamida مدیر بخش محصولات Square Enix در وبلاگ پلی‌استیشن می‌نویسد:
از زمانی که این بازی برای PlayStation Portable در ژاپن عرضه شد، شما بازی‌دوستان مرتباً در مورد آن سؤال می‌کردید و منتظر عرضه‌ی آن برای آمریکای شمالی و اروپا بودید.

Agito برای اندروید و iOS به عنوان یک بازی رایگان عرضه می‌شود و می‌توان پس از نصب، نسخه‌ی کامل را خریداری کرد. هنوز در مورد زمان دقیق عرضه‌ی بازی در اروپا و آمریکا اطلاعی در دست نیست.


Star Wars: Battle Front توسط EA معرفی شد
یکی دیگر از سورپرایزهای کنفرانس EA‌ در نمایشگاه E3، رونمایی از نسخه جدید StarWars بود. عنوانی که توسط تولید کننده سوئدی زیر مجموعه EA یعنی استدیوی DICE تولید و روانه خواهد شد. استدیوی DICE را بسیاری بخاطر سری پرفروش Battlefield می‌شناسند. عنوان‌های جنجالی که درون مایه‌های آن‌ها همیشه مبارزه آمریکایی‌ها بر علیه تروریسم است. حالا DICE قصد دارد تا عنوانی متفاوت را با همکاری  استدیوی فیلم‌سازی Lucas Arts که سازنده سری پرطرفدار Starwars محسوب می‌شود، تولید کند. در حال حاضر هیچ اطلاعات خاصی به جز یک تریلر کوتاه و اعلام سال 2015 به عنوان تاریخ انتشار در دسترس نیست. در صورت انتشار اطلاعات بیشتر، شما را مطلع خواهیم نمود.


با Mario Maker بازی‌های اختصاصی خود را در Wii U برای Mario بسازید
امکان ندارد که روزی روزگاری گیمر بوده باشید و اسم ماریو یا همان قارچ خور خودمان  را نشنیده باشید. شخصیت چاق، کوتاه قد و دوست داشتنی که با وجود گذشت سالیان دراز و رفت و آمد میلیون‌ها قهرمان جدید، جای خود را در دل بسیاری از گیمرها دارد. اما اگر دلتان برای قارچ‌خور و مراحل جذابش تنگ شده، نینتندو، سورپرایز ویژه‌ای برایتان دارد. حالا می‌توانید مراحل دلخواه خودتان را برای قارچ خور طراحی کنید و بعدا آن‌ها را بازی کنید! منتها به یک کنسول Wii U برای این کار نیاز دارید!همانطور که گفتیم، خاطره انگیز بودن دنیای ماریو به قدری است که شاید هنوز بسیاری از شما همچون ما در پی تجربه‌ای دوباره از گشت و گذار در قالب قهرمان کوتاه دوست‌داشتنی‌مان هستیم. در همین راستا، نینتندو در اقدامی جالب، این فرصت را به خریداران کنسول Wii U می‌دهد تا مراحل اختصاصی خود را با کمک ده‌ها ابزار خلاقانه طراحی کنند. این طراحی‌ها با کمک کنترلر مخصوص Wii U و صفحه لمسی موجود بر آن، وسعت بیشتری گرفته است و امکان خلق محیط‌های دلخواه برایتان فراهم شده است.


نسخه جدید فرنچایز Legend Of Zelda برای کنسول Wii U معرفی شد
افسانه زلدا را می‌توان یکی از شاهکارهای فراموش نشدنی در دنیای ویدیو گیم خطاب کرد. عنوانی که به نوعی سمبل و نماد اهمیت نینتندو در دنیای بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. حالا نینتندو می‌خواهد با فضای open-World در دنیای زلدا، افسانه‌هایش را به زبانی تازه روایت کند.لینک، قهرمان دوست داشتنی دنیای زلدا که از کودکی‌اش در دنیای ویدیو گیم حضور داشته، اکنون داستانی دیگر را در دنیایی Open-World رقم خواهد زد. دنیایی که به لطف قدرت پردازشی بیشتر در کنسول Wii U در جهانی باز و با گرافیک رنگارنگ روایت خواهد شد. به گفته سازندگان آزادی زیادی در این بازی به شما داده شده است و هر گاه بخواهید می‌توانید به مسافت‌های دور در دنیای بازی سفر کنید. همچنین برای گشت و گذار در دنیای وسیع بازی‌ می‌توانید از اسب‌ها کمک بگیرید تا مسافت‌ها را با سرعت بیشتر طی کنید. 

در کنار این‌ها، گیم پلی بازی نیز با تغییرات زیادی همراه بوده است. تغییراتی که هنوز به طور کامل آن‌ها را ندیده‌ایم ولی به گفته Eiji Aonuma این تغییرات سبب شده‌اند تا با گیم پلی جدیدی در این فرنچایز دیرینه روبرو شویم. 


Devil's Third به صورت انحصاری برای Wii U عرضه خواهد شد
نینتندو در کنفرانس مطبوعاتی امسال خود در E3، با عناوین انحصاری کوچک و بزرگ به استقبال کاربران آمده است. یکی از این عناوین انحصاری، ساخته جدید کارگردان Ninja Gaiden است که با نام Devil's Third برای کنسول Wii U عرضه خواهد شد. عنوان پر فراز و نشیب Devil's Third یکی دیگر از عناوین پرشماری است که با برشکستگی THQ به سرنوشتی نامعلوم دچار شد و بالاخره کارگردان آن در مصاحبه با سایت IGN خبر از انتشار اختصاصی آن  برای کنسول نینتندو داد. 

آنطور که از اطلاعات بازی بر می‌آید، این عنوان تنها یک شوتر سوم شخص مبارزه‌ای نیست و در آن امکان روایت از نگاه اول شخص نیز تعبیه شده است. به علاوه این بازی قرار است از رقابت‌های مولتی‌پلیر و کاراکترهای قابل شخصی سازی نیز برخوردار باشد.  در آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، 80 درصد از ساخت بازی به اتمام رسیده است و بعید به نظر می‌رسد که تا زمان انتشار آن زمان زیادی باقی مانده باشد.


بازی جدید نینتدو،Super Smash Bros، شما و عروسک‌هایتان را به درون بازی می‌برد
قارچ‌خور بازی محبوب دوران کودکی بسیاری از گیمرها بوده و حالا با معرفی هر بازی که گوشه‌چشمی به ماریو و لوئیجی و دیگر کاراکترهای دوست‌داشتنی آن دارد، توجه همه معطوف به آن می‌شود. البته در E3 امسال، نام‌های بزرگی درخشیدند ولیکن Super Smash Bros یکی از بازی‌های نوستالژیک و پرطرفدار است که با عروسک‌های جالب وارد دنیای بازی می‌شود. با هم ببینیم نینتندو این بار چه خلاقیت‌هایی از خود بروز داده است.قرار نیست هر بار که نام ماریو را می‌شنویم یاد کاراکتر دوست‌داشتتی قارچ‌خور بیافتیم که با دشمنان می‌جنگید و ملکه را نجات می‌داد. ماریو در بازی‌های مختلفی ایفای نقش کرده و این بار هم نینتندو بازی متفاوتی را با حضور ماریو معرفی کرده است. بازی‌خورها فقط با حس خاطره‌انگیز به بازی جدید Super Smash Bros نگاه نمی‌کنند بلکه تفاوت‌های آن را هم مدنظر قرار می‌دهند.

نینتندو در نسخه‌ی جدید به گیمرها اجازه می‌دهد که کاراکترهای مطلوب خودشان را از طریق اسباب‌بازی‌های مجهز به NFC که با عنوان Amiibo هم شناخته می‌شوند، وارد دنیای بازی کنند. تنها کافی است این اسباب‌بازی‌ها را روی دسته بازی Wii U قرار دهید.

کاراکترهای ظاهر شده به شما در مبارزات کمک می‌کنند و حتی فنون جدیدی یاد می‌گیرند و Level Up می‌شوند. جالب است که به کمک NFC تمام تغییرات و فنونی که یاد گرفته شده، در عروسک Amiibo ذخیره می‌شود و بعداً می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد. اولین عروسک‌های Amiibo که نینتندو ارایه کرده، شخصیت‌های Pikachu،Mario ،Peach ،Yoshi ،Kirby ، Animal ،Crossing's Villager ،Samus ،Link ،Wii Fit Trainer و Donkey Kong هستند.عناوین دیگری مثل Mario Kart 8، Mario Party 10 و همچنین Yoshi’s World هم در آینده‌ی نزدیک از عروسک‌های Amiibo پشتیبانی خواهند کرد. گزینه‌ی دیگری که در .Super Smash Bros موجود است، امکان استفاده کردن از Mii خودتان است. منظور از Mii، کاراکتری شبیه به گیمر است که در محیط بازی مشغول مبارزه می‌شود. تجربه‌ی جالبی است که خودتان را در دنیای دیجیتالی و فانتزی‌گونه‌ی بازی ببینید.

زمان عرضه‌ی بازی حدوداً مصادف با سال نوی میلادی است، البته برای کنسول Wii U. نسخه‌ی مخصوص نینتندو 3DS هم کمی زودتر و در تاریخ 3 اکتبرمصادف با 11 مهر 93 عرضه می‌شود. خبر دیگر برای علاقه‌مندان به این عروسک‌ها این است که در سال 2015 با رونمایی از یک وسیله‌ی جانبی امکان استفاده از آنها روی کنسول نینتندو 3DS هم فراهم خواهد شد.


نسخه آزمایشی Destiny برای دارندگان کنسول سونی از نیمه جولای قابل بازی خواهد بود
سری Halo را بدون شک، می‌توان یکی از ماندگارترین انحصاری‌های کنسول مایکروسافت در نسل پیشین دانست. حالا سازنده اصلی این بازی Bungie با عنوان تازه‌ای تحت عنوان Destiny قصد دارد تا به دنیای بازی‌های ویدیویی بازگردد! ولی این بار خبری از یک عنوان کاملا انحصاری برای مایکروسافت نیست، بلکه Bungie تمامی پلتفرم‌های مطرح حاضر را مورد هدف قرار گرفته است. 

 از مدت‌ها پیش که خبر ساخت عنوان جدید Bungie در دنیای ویدیوگیم پیچید، شور و هیجان بسیاری حول بازی جدید سازندگان هیلو به وجود آمده است. بعد از آن، اخباری از انتشار محتوای اختصاصی برای کنسول نسل بعدی سونی شنیده شد و حالا در جریان برگزاری نمایشگاه E3، سونی از این ویژگی‌های انحصاری که با همکاری Bungie در هنگام عرضه این بازی ارائه خواهد کرد، پرده برداشت.سونی در کنفرانس خود در نمایشگاه E3  با اعلام تاریخ 17 جولای به عنوان تاریخ انتشار نسخه آزمایشی این عنوان، به شایعات مربوط به محتوای اختصاصی پایان داد. بدین ترتیب دارندگان کنسول PS3 و PS4 در این تاریخ می‌توانند زودتر از بقیه از بازی با دستاورد جدید بانجی لذت ببرند. 

همچنین دارندگان PS4 نیز می‌توانند حتی زودتر از این تاریخ  و در همین پنجشنبه از نسخه  ابتدایی و Alpha این بازی بهره‌مند شوند. به علاوه باندل اختصاصی این بازی برای کنسول PS4 نیز در تاریخ  9 سپتامبر (18 شهریور)  به همراه نسخه دیگر کنسول‌ها به بازار جهانی عرضه خواهد شد.


نسخه جدید سری Rainbox Six بعد از سه سال سکوت خبری، در سال 2015 عرضه خواهد شد
بعد از گذشت سه سال از آخرین نمایش عنوان Rainbow Six Patriots، این بار یوبی‌سافت با دست پر از اخبار جدید از این بازی به E3 آمد و با تغییر پسوند این بازی از Patriots به Siege، اطلاعات تازه‌ای منتشر کرد. یوبی‌سافت مونترال، سازنده عناوین محبوبی چون نسخه اول Assassin's Creed و موارد بیشمار دیگر، در نمایش چند دقیقه‌ای سری جدید Rainbow Six، گیم پلی تازه و متفاوتی از این عنوان را به نمایش گذاشت. به نقل از سازندگان، تولید بازی از 18 ماه پیش آغاز شده و  تمرکز اصلی  بر روی بخش چندنفره صورت گرفته است. هسته اصلی گیم پلی بازی بدین گونه است که بازیکنان به دو تیم  5 نفره مهاجم و مدافع تقسیم می‌شوند و در شش حمله به مدت هر کدام سه دقیقه‌، به مقابله با یکدیگر خواهند پرداخت. 

در تیم مهاجمان، باید بازیکنان با رخنه‌کردن به جبهه تیم حریف، آن‌ها را از پای در بیاورند. در طرف مقابل، بازیکنان دفاعی نیز باید با چیدن دام‌ها و تاکتیک‌های دفاعی، در مقابل حمله تیم مقابل دوام بیاورند. همچنین به لطف انجین بازی‌سازی Envil در ساخت این بازی، امکان حمله از تمامی دیوارها، پنجره‌ها و درها فراهم شده است.علی‌رغم تمرکز ویژه‌ی بازی بر روی بخش چندنفره‌ی جذاب این عنوان در کنفرانس یوبی‌سافت، ولی این شرکت اعلام کرده که بازی بخش تک‌نفره نیز خواهد داشت و بازیکنان می‌توانند از تاکتیک‌های مشابه در بخش تک نفره نیز بهره‌مند شوند.

این عنوان، اولین بار در سال 2011 تحت عنوان Rainbow Six Patriots به نمایش در آمد و در آن داستان تکراری  هجوم تروریست‌ها به آمریکا روایت شد. بعد از این نمایش کوتاه، سکوت خبری در حول این بازی شکل گرفت. در نهایت و بعد از سه سال، امروز و در کنفرانس یوبی‌سافت در نمایشگاه E3، تریلری تازه با سیستمی کاملاً متفاوت از آنچه قبلاً بود، به نمایش در آمد. این عنوان در تاریخی نامعلوم در سال 2015 برای کنسول‌های نسل هشتم و PC عرضه خواهد شد.


Bloodborne، عنوان خونین دیگری از سوی سازندگان DarkSouls برای کنسول PS4
گیمرهای سبک RPG، بدون شک با نام Dark Souls و Deamon Solus آشنا هستند. عناوینی قدرتمند که با وجود دشواری بسیار در طی مراحل، طرفداران پر و پا قرص بسیاری دارد. حالا سونی در سورپرایزی ویژه برای طرفداران خود، عنوان انحصاری جدیدی از سوی سازندگان این بازی‌ها با نام Bloodborne را معرفی کرده است! عنوانی سراسر خون، وحشت و ترس که می‌تواند طرفداران ژانر نقش آفرینی را با خود به دنیایی تازه وارد سازد. Hidetaka Miyazaki کارگردان عناوین ماندگار و بزرگ سبک RPG و خالق بازی‌هایی همچون Dark Souls و Deamon Solus خبر از همکاری با سونی برای تولید یک انحصاری جذاب دیگر در سبک RPG داد.

تریلر سینمایی به نمایش در آمده از این بازی در کنفرانس E3، صحنه‌هایی مملو از خشونت، خون را در اتمسفر ناخوشایند به نمایش می‌گذارد که در همین مرحله اول، نوید ظهور یک بازی ترسناک در ژانر RPG را می‌دهد. بر اساس توضیحات سازندگان در کانال یوتیوب بازی، این بازی در شهری خیالی با نام Yharnam جریان خواهد داشت. شهری نفرین‌شده که مریضی، ترس و سایه مرگ در جای جای آن حضور دارد.


Dead Island 2 برای پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان معرفی شد
بعد از موفقیت نسخه اول سری Dead Island در بازی‌های اکشن آخرالزمانی، نوبت به نسخه دوم این سری رسیده است تا گیمرها را در دنیای پر از خشونت زامبی‌ها رها سازد! Dead Island هر چند یکی از شاهکارهای نسل هفتم محسوب نمی‌شود، ولی با گیم پلی پر زد و خورد و صحنه‌های خونین مملو از زامبی، طرفداران پر و پاقرصی را برای خود دست و پا نموده بود. حالا با گذشت چند سال از انتشار نسخه اول، سازنده عنوان اکشن اول شخص Spec Ops: The line، استدیوی Yager وظیفه تولید نسخه دوم این بازی را بر عهده خواهد گرفت و Deep Silver نیز همچنان در نقش ناشر این عنوان قرار خواهد داشت.در تریلر سینمایی منتشر شده از این بازی در خلل کنفرانس سونی در E3، بار دیگر آلوده شدن انسان‌ها و تبدیل دنیا به یک جهنم مملو از زامبی به نمایش در آمد. همچنین سونی در ادامه کنفرانس خود، از وجود یک شخصیت جدید و مراحل انحصاری در کنسول خود خبر داد. فعلا خبر بیشتری از این بازی در دسترس نیست. در صورت انتشار اخبار بیشتر شما را در جریان قرار خواهیم داد. این عنوان در بهار 2015 (دی‌-بهمن) عرضه خواهد شد.


Grim Fandango بعد از پانزده سال به کنسول‌های بازی خواهد آمد
عنوان کلاسیک با مایه‌های نویر تیم شفر، مرد شماره یک ویدیوگیم در سال‌های دور، بعد از 15 سال، بالاخره راهی کنسول‌های بازی خواهد شد. این عنوان که در سال 1989 برای PC عرضه شده بود، بعد از مدت طولانی برای کنسول‌های دسته اول سونی یعنی Ps4 و PS Vita بازسازی خواهد شد. 

در جریان برگزاری کنفرانس سونی در نمایشگاه E3، اعلام شد که بالاخره شرکت دیزنی (که شرکت تولید کننده این بازی، Lucas Art را پیش از این خریداری کرده است) با Double Fine به توافق نهایی رسیده‌ تا بعد از این مدت طولانی، یکی از ماندگارترین‌ عناوین سبک Point And click  راهی کنسول‌های PS4 و PS Vita شود.عنوان Grim Fandango یکی از ماندگارترین عناوین نوین در سبک Point and Click با تم رنگی است که در سال 1989 برای PC عرضه شد، نمونه مشهور این سبک، بازی Walking dead شرکت Telltale است. کاراکتر اصلی بازی نیز  همان فرشته مرگ است که در دنیای مردگان و با قصه‌ای از جرم و گناه جریان به دنبال کسب حقیقت است. بدین ترتیب حالا گیمرهای نسل جدید نیز امکان تجربه طعم تازه‌ای از شاهکار قدیمی تیم شفر را خواهند داشت. 

هر چند در ابتدای به نظر می‌رسید که این عنوان در انحصار کنسول ژاپنی‌ها خواهد بود، ولی مدتی بعد توسط توییتی که از تیم شفر در توییتر منتشر شد، مشخص شد که اندکی در این موضوع بازنگری شده است. چرا که بر اساس این توییت، بعید نیست که این عنوان مدتی بعد برای کنسول‌های دیگر یا حداقل پلتفرم سالیان دورش،‌ PC نیز عرضه گردد. 


FIFA 15 با قابلیت‌‌های تازه؛ نسخه جدید پرطرفدارترین شبیه ساز فوتبال
EA از نسخه جدید پرطرفدارترین شبیه‌سازی‌ دنیای فوتبال رونمایی کرد. FIFA 15 که به رسم سالانه این سری طی چند ماهه آینده وارد بازار خواهد شد، با ده‌ها قابلیت تازه به دنیای علاقمندان بازی‌های رایانه‌ای خواهد گذاشت. FIFA 15 با قابلیت‌های تازه و امکانات نو، از پیشرفت‌های بصری تا تقویت سیستم هوش مصنوعی بازی، به میدان قدم گذاشته است تا تجربه‌ای واقعی‌تر از پرطرفدارترین ورزش دنیا را فراهم آورد.درک واقعی از فوتبال از جمله آن مواردی است که می‌تواند تجربه بازی کردن با یک شبیه‌ساز ورزشی را زیر و رو سازد. از همین رو EA کانادا نهایت تلاش خود را در ایجاد یک شبیه ساز واقعی نموده است. تلاشی که به سبب آن گیمر احساس تماشای یک بازی فوتبال واقعی را از صفحه نمایش تلویزیون داشته باشد، نه یک بازی کامپیوتری. به همین خاطر حالا هر بازیکن سیستم احساساتی مخصوص خود را نسبت به همه چیز دارد که در اخلاقیات و ظاهر آن‌ها نمایان خواهد شد. 
برای مثال زمانی که دو بازیکن تیم مقابل در بازی با یکدیگر جدل می‌کنند، احساسات آن‌ها را می‌توان در خط و نشان کشیدن‌هایشان بر روی یکدیگر و حتی دعواهای فیزیکیشان در بازی مشاهده نمود. 


Bioware از تولید نسخه‌ای کاملا متفاوت از Mass Effect به همراه یک عنوان کاملا جدید خبر داد
فرنچایز Mass Effect یکی از برترین فرنچایزهای نسل هفتم شناخته می‌شود. حالا Bioware در خبری خوشحال کننده، خبر از ساخت نسخه جدید این عنوان داده است. نسخه‌ای که به طور کامل از سه نسخه قبلی جدا شده است و در دنیایی تازه جریان دارد. بالاخره و بعد از مدت‌ها انتظار، نسخه جدید سری Mass Effect رونمایی شد. آنطور که از صحبت‌های سازندگان بازی بر می‌آید در این نسخه خبری از قهرمان‌های نسخه پیشین نیست و به طور کلی با سیاره‌ای جدید، قهرمان‌های جدید و بالطبع داستانی تازه روبرو خواهیم شد. هر چند اتمسفر بازی هنوز بوی سابق را می‌دهد و یاد و خاطره فرنچایز محبوب Mass Effect را در یاد گیمرها زنده می‌کند.البته این تنها سورپرایز Bioware در اولین روز برگزاری نمایشگاه E3 نبود. سورپرایز  دیگر سازندگان Mass effect ساخت عنوانی تازه و کاملا جدید است که به زودی قرار است اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.


نسخه جدید سری Tomb Rider با نام Rise of the Tomb Raider معرفی شد
یکی دیگر از عناوین مهم و پرسر و صدایی که در نمایشگاه E3 به نمایش در آمد، نسخه جدید سری Tomb rider بود. بعد از بازسازی موفق Crystal Dynamic از سری خاطره انگیز تومب رِیدر در سال گذشته، در خلل برگزاری کنفرانس مایکروسافت، دنباله‌ای بر این بازسازی معرفی شد. نسخه قبلی این بازی در سال 2013،‌ یکی از موفق‌ترین عناوین سال گذشته به شمار می‌رود که عملکرد موفقی برای جلب مخاطبین تازه و معرفی ابعاد جدیدی از شخصیت محبوب این سری قدیمی داشت.حالا نوبت به نسخه جدید با نام Rise of the Tomb Raider رسیده است تا گیمرها را بار دیگر در دل ماجراجوی‌هایی جدید لارا کرافت قرار دهد. مایکروسافت تاریخ انتشار بازی را تعطیلات سال 2015 اعلام نموده است و هنوز هیچ اطلاعات خاصی در رابطه با انحصاری بودن عنوان یا عرضه آن برای کنسول‌های دیگر یا PC اعلام نشده است.


محتویات اضافه Tom Clancy’s The Division ابتدا برای Xbox One عرضه خواهد شد
بار دیگر نمایشگاه E3 و معرفی‌و نمایش عنوان بزرگ و پر سر و صدا! حالا نوبت به نمایش تازه‌ای از عنوان جدید از سری محبوب نویسنده معروف، TomClancys رسیده تا گیمرها را با خود به قلب ماجراجویی تازه‌ای ببرد. سری محبوب تام کلنسی، یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین سری‌های شرکت یوبی سافت محسوب می‌شود. بدون تردید، بعضی از عناوین خاطره‌انگیزی که تحت نام این سری عرضه شده‌اند، هیچ گاه از خاطر نخواهند رفت. حالا نوبت به عنوان The Division، جدیدترین نسخه از این سری رسیده تا بار دیگر به گیمرها فرصت قرار گرفتن در دنیایی کاملا متفاوت از تام کلنسی را بدهد. در نمایشی که از این عنوان در کنفرانس مایکروسافت در E3 به نمایش در آمد، ویژگی‌های Co-op و نحوه همکاری بازیکنان برای پیشبرد بازی در معرض نمایش قرار گرفت.


عنوان جدید سازندگان لیمبو برای کنسول Xbox One، معرفی شد
عناوین پلتفرمر خلاقانه‌ای که این روزها بر سر در دفترچه خاطرات هر گیمری ثبت شده‌اند، کم نیستند. لیمبو با گرافیک دو بعدی اما هنری، گیم‌پلی ساده و روند داستانی عمیق خود، از جمله همین عناوین ماندگار است. بازی جدید سازندگان یکی از خلاقانه‌ترین بازی‌های ویدیویی در نسل هفتم که با معماها و پازل‌های تیره و خشن، گرافیک سیاه و سفید و هنری نام خود را در جزو بهترین تولیدکنندگان عرصه بازی‌های رایانه‌‌ای ثبت کرده‌اند، در راه است. نام این عنوان تازه که از قضا سبک و سیاق آشنای عنوان قبلی را دارد، inside است. این عنوان که در خلل برگزاری کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه بزرگ E3 به نمایش در آمد، اندکی رنگارنگ تر از لیمبو است، ولی همچنان احساس می‌کنیم که طعم بی‌نظیر یک پلتفرمر بی‌همتا را به همراه خواهد داشت. بر اساس گفته مایکروسافت، عنوان تازه سازندگان لیمبو در سال آینده برای Xbox One عرضه خواهد شد. هنوز خبری از انتشار inside برای دیگر کنسول‌ها یا PC نیست.


مایکروسافت با Halo: The Master Chief Collection هر چهار نسخه هیلو را به ایکس باکس وان می‌آورد 
نسخه پنجم از سری بازی‌های هیلو تا سال ۲۰۱۵ آماده نخواهد شد و از این رو مایکروسافت برای جذب مخاطبین این بازی، یک کلکسیون شامل چهار نسخه قبلی Halo را آماده کرده است. مایکروسافت در کنفرانس E3 خود خبر از مجموعه Halo: Master Chief Collection داد. این بازی از ۱۱ نوامبر یا ۲۰ آبان ماه در دسترس کاربران ایکس‌باکس وان قرار خواهد گرفت. کاربران از طریق یک دیسک به هر چهار نسخه بازی Halo که قابل اجرا بر روی ایکس‌باکس وان خواهند بود، دسترسی خواهند داشت. همه بازی‌ها در رزولوشن 1080p اجرا خواهند شد و برای هر کدام نیز سرورهای اختصاصی در نظر گرفته شده است تا علاقمندان بتوانند با یکدیگر به رقابت بپردازند.نکته جالب توجه دیگر درباره Master Chief Collection مربوط به پیشنمایش اولیه Halo 5 است. کاربران می‌توانند نسخه آزمایشی اولیه از Halo 5 را در این مجموعه بازی کنند. البته نسخه اولیه Halo 5 از دسامبر امسال به این مجموعه اضافه خواهد شد. مجموعه Master Chief Collection شامل Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 4 خواهد بود و با قیمت ۵۹.۹۹ دلار از ۲۰ آبان ماه در دسترس علاقمندان ایکس‌باکس وان خواهد بود.
منبع:yjc


شریف : مراسم اختتامیه اولین جشن گلاب گیری خوی برگزار شد
شریف : مراسم اختتامیه اولین جشن گلاب گیری خوی برگزار شد
شریف : مراسم اختتامیه اولین جشن گلاب گیری خوی برگزار شد
مراسم اختتامیه جشن گلاب گیری خوی با حضور جمعی از مسئولین و فرماندار شهرستان خوی برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر خوی در مراسم اختتامیه اولین جشن گلاب گیری خوی ضمن تبریک ایام شعبانیه و خیر مقدم به شهروندان و مسئولین خوی اظهار داشت: اولین جشن گلاب گیری شهر خوی به مناسبت ایام شعبانیه از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی برگزار شد که امیدواریم گام خوبی در حفظ این رسم دیرینه خوی باشد.
غلامعلی شریف افزود: با توجه به حمایت فرمانداری شهرستان در خصوص برگزاری اولین جشن گلاب گیری، مجموعه شورای شهر و شهرداری تمام تلاش خود را بکار گرفت تا با برگزاری مناسب و در شان شهر دارالصفا و جهت بازآفرینی آئین های سنتی تاریخی شهر فرهنگی خوی یکی دیگر از پتانسیل های عظیم فرهنگی خوی را درمنطقه بشناساند.
همچنین با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین شهری از رحیم رضا اوغلی بعنوان سرپرست گروه موسیقی آذری، طیبه کشاورز بعنوان سرپرست گروه گلاب گیری، حمید پور جعفر بعنوان سرپرست گروه دست افشانی، ملیحه نصراله زاده بعنوان تولید کننده گل محمدی و گلاب گیری، کتایون قنبر زاده بعنوان نماینده بانوان گلاب گیر و خلیل محبوبی به خاطر پوشش خبری مناسب با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.
انجام نورافشانی پر شور و نشاط در ساعات پایانی شب جلوه ای ویژه ای به مراسم اختتامیه بخشیده و با استقبال زیاد شهروندان مواجه شد.
گفتنی ست که جمعی از مسئولین به همراه فرماندار شهرستان خوی در ساعات پایانی این جشن از بخش های مختلف بازدید کرده و مراسم اختتامیه با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز گروه های مختلف شرکت کننده در اولین جشن گلاب گیری خوی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار شهرستان خوی و برخی از مسئولین شهری برگزار شد.مرتبط با: اجتماعی ,

تعداد کل صفحات: 5


 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic