اخبار روز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارالصفاء خوی و اخبار ایران و جهان و اخبار فناوری اطلاعات
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس خبر داد: از سرگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان خوی
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس خبر داد: از سرگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان خوی
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس خبر داد: از سرگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان خوی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: با تعیین پیمانکار جدید، عملیات احداث بیمارستان تامین اجتماعی خوی دوباره از سرگرفته شد.
خبرگزاری فارس: از سرگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان خوی

موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی خاطرنشان کرد: ساختمان بیمارستان تامین اجتماعی از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و ادامه احداث آن به مبلغ 10 میلیارد تومان به پیمانکار جدید واگذار شده است.

وی با اشاره به تعطیلی این پروژه، تصریح کرد: عملیات ساخت بیمارستان تامین اجتماعی خوی که از سال گذشته به علت خلع ید از پیمانکار تعطیل شده بود و قرار بود این بیمارستان تا سال 1393 تکمیل و به بهره‌برداری برسد، اما عدم اجرای تعهدات از طرف پیمانکار قبلی سبب ایجاد وقفه در احداث آن و خلع ید از پیمانکار شد.

حسینی‌صدر افزود: مدت قرارداد با پیمانکار جدید دو سال است و طبق قرارداد باید پیمانکار تا پایان سال 1394 ساختمان این بیمارستان را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه این بیمارستان 32 تخت خوابی شامل بخش‌های جراحی، ارتوپدی، زنان و زایمان و گوش و حلق و بینی است، اظهار داشت: در تکمیل عملیات اجرایی این طرح از مجموع 7 هزار و 200 متر مربع زیربنای آن در 3 هزار متر مربع نوسازی و احداث مجدد شده و بقیه مقاوم سازی می‌شود.

لازم به ذکر است با افتتاح این بیمارستان بیش از 90 هزار بیمه شده تامین اجتماعی شهرستان خوی و منطقه شمال استان آذربایجان غربی از خدمات درمانی آن بهره‌مند خواهند شد.

سوءقصد به جان دو راننده تاکسی در خوی
سوءقصد به جان دو راننده تاکسی در خوی
سوءقصد به جان دو راننده تاکسی در خوی

در هفته‎ای که گذشت شاهد دو سوءقصد به جان رانندگان تاکسی در خوی بودیم که به کشته شدن یک راننده تاکسی انجامید و موجب نگرانی رانندگان تاکسی در این شهر شد.

در آخرین هفته از فروردین ماه 93 ، دو راننده تاکسی در شهر خوی مورد سوءقصد افراد ناشناس قرار گرفتند.

در اولین حادثه که در اوایل هفته گذشته در یکی از محلات خوی رخ داد ، راننده تاکسی از ناحیه گردن مورد اصابت جسم تیز توسط فرد یا افراد ناشناس قرار گرفت که متأسفانه منجر به کشته شدن و قتل راننده تاکسی گردید.

در حادثه بعدی هم که در اواخر هفته گذشته در یکی از مناطق اطراف خوی و با گذشت سه روز از جنایت قبلی به وقوع پیوست ، راننده تاکسی به طرز مشابهی مورد اصابت جسم تیز از ناحیه گردن قرار گرفت و خوشبختانه با انتقال بموقع به بیمارستان از مرگ حتمی نجات یافت و مدا روی وی همچنان ادامه دارد.

گفتنی است تحقیقات پلیس در خصوص یافتن کلید حل معمای عامل یا عاملین سوءقصد به رانندگان تاکسی در خوی آغاز شده است.
اختصاص اعتبارات استانی برای سرعت بخشی به توسعه مرزی رازی خوی
دروازه سنگی خوی


اختصاص اعتبارات استانی برای سرعت بخشی به توسعه مرزی رازی خوی


خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای شهر خوی خواستار تخصیص اعتبارات استانی و کشوری برای تقویت و توسعه مرز رازی این شهر با کشور ترکیه شد.

 غلامعلی شریف در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار خوی  با فرماندار جدید این شهرستان با اشاره به رشادت ها و ایثارگری های شهدا برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی از رشادت های شهدا و ایثارگران، هدایت امام راحل و مقام معظم رهبری و سخت کوشی متعهدانه دولمتردان پا برجاست و این نظام اسلامی، امید بسیاری برای حفظ حقوق انسانی و اجتماعی ضعفا و ستم دیدگان دنیا ایجاد کرده است.

وی نیروی انسانی برخواسته از شهرستان خوی را دارای ظرفیت بالا و مطرح در سطح کشور عنوان کرد و افزود: خوی همیشه به پرورش نیروی انسانی موفق و مقتدر در عرصه مدیریت کلان و اجرائی شهره داشته و امروز جا دارد تا انتخاب یکی از همین فرزندان موفق و فرهیخته خوئی را با شناخت درست ویژگی های تاریخی و جغرافیایی این شهر به عنوان فرماندار خوی به فال نیک گرفت.

رئیس شورای شهر خوی تصریح کرد: توسعه شهر خوی باید با توجه به داشتن ظرفیت های عظیم فرهنگی و اقتصادی و شرایط کم نظیر جغرافیایی می بایست از ابعاد فرهنگی و اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

شریف عبور جاده ابریشم از خوی را فرصتی مغتنم در اقتصاد این شهرستان در تاریخ خوی دانست و گفت: باتوجه به وجود مرز رازی، خوی می تواند نقش موثری در روند رو به رشد اقتصادی منطقه و کشور ایفا کند و این امر مستلزم تقویت مرز رازی و جاده قطور است و باید از ظرفیت های کشور و اعتبارات پروژه های عمرانی استان برای تقویت این مرز استفاده کرد.

رئیس شورای شهر با اشاره به پتانسیل های خوی اظهار کرد: شهرستان خوی از نظر تعداد و قدمت آثار تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و وجود آرامگاه های شمس و مزار پوریای ولی و امامزاده گان متعدد فرصت بسیار ارزشمندی برای معرفی چهره فرهنگی و توسعه خوی است.

مرتبط با: اقتصادی ,
سینماهای تعطیل شده شهرستان خوی بازگشایی می‌شوند
سیوانی حسین


سینماهای تعطیل شده شهرستان خوی بازگشایی می‌شوند


خبرگزاری تسنیم: فرماندار شهرستان خوی گفت: به سبب اهمیت موضوع فرهنگ در شهر خوی شهرداری باید احداث فرهنگسرا را در صدر برنامه های خود قرار داده و سینماهای تعطیل شده نیز بازگشایی شوند.

 حسین سیوانی اصل در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار خوی با وی، با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی و تاریخ شهرستان خوی اظهار کرد: پیشینه غنی و ویژگی های کم نظیر شهر خوی در طول تاریخ تنها یک شعار نیست، بلکه حضور و تربیت انسان های فرهیخته و نخبگان درعرصه های مختلف و تعدد آثار باستانی، فرهنگی و مذهبی بیانگر هویت و قدمت این شهر است.

وی تاریخ فرهنگی ومذهبی خوی را ستودنی و جریان ساز عنوان کرد و افزود: وجود جریان های سیاسی و مذهبی، وجود آرامگاه شمس تبریزی، حرکت های اجتماعی، جریان های حروفیه، بابا ها، نهضت های مختلف مردمی و در نهایت شیعه نشین بودن خوی از جمله نکاتی است که می توان از آنها به پیشینه مذهبی و اجتماعی این شهر پی برد و شخصیتی چون آیت الله خوئی برآیند همین وجهه و پیشینه مذهبی خوی است.

فرماندار خوی تصریح کرد: وقتی تاریخ نهضت مشروطیت را مرور می کنیم، خوی نقش تاثیر گذار و ارزنده ای در این نهضت داشته و با آغازحرکت های آزادیخواهی، همپای تبریز بوده است و متاسفانه هرگز نتوانسته ایم، جایگاه حقیقی و واقعی خوی را آنچنان که شایسته این شهر است، بشناسانیم.

وی  گفت: با توجه به وجود خیل عظیم اسناد و مدارک تاریخی خوی در شهرهای مختلف جهان، ایجاد پایگاه تحقیقی و پژوهشی تاریخ خوی برای معرفی چهره حقیقی این شهر ضروریست.

سیوانی اصل تاکید کرد: تجار خوئی در کشورهای مختلف دنیا ردپاهای مختلفی را بر جای نهاده و پژوهشگران حوزه تاریخ باید این مسئله را در نظر گرفته و از این فرصت ها برای معرفی خوی استفاده نمایند. در حال حاضر نیز نخبگان خوئی بسیاری در کشور و خارج از کشور حضور دارند که باید شناسایی شده و در مسیر رشد و توسعه شهر خوی از این پتانسیل ها و نیروهای علمی، فرهنگی و اقتصادی استفاده برد.

وی خاطر نشان کرد: در بحث توسعه، اساس کارها بر مبنای مسائل زیربنائی است و رشد پس از توسعه شهر حاصل می شود.

احداث فرهنگ سرا و بازشدن سینماها در دستور کار قرار گیرد

فرماندار خوی لازمه توجه به فرهنگ و زیرساخت های فرهنگی در شهرستان مهم دانست و  افزود: فرهنگ بنیادی ترین و اساسی ترین مطلب در بحث توسعه است و باید با تلاش مجموعه مدیریتی شهری، شورای اسلامی شهر و شهرداری خانه های فرهنگ محلات باید ایجاد شده و فعالیت گسترده ای را آغاز نماید.

سیوانی اصل اظهار کرد: احداث فرهنگسرای خوی در جایگاه و شایستگی های این شهر فرهنگی، بحث سینماهای تعطیل شده و مشکلات فرهنگی و اجتماعی در کنار سلیقه های مختلف باید مورد توجه و پیگیری لازم قرار گیرد.

رسانه ها، توسعه خوی را محور قرار دهند

وی همچنین نقش رسانه ها و تعامل مطبوعات با مدیریت شهری را بسیار ارزشمند خواند و افزود: رسانه ها و مطبوعات خوی باید تولیدات مستمر ، تاثیر گذار و همسو با توسعه و تحلیل گر مسائل روز شهر باشند.

سیوانی با اشاره به اهمیت بحث سرمایه گذاری بیان کرد: سرمایه گذاری بحثی اقتصادی است و برای رشد اقتصاد شهر باید زمینه ها و زیربنای توسعه را در کنار زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی فراهم ساخت.

توجه ویژه به ورزش و پتانسیل های خوی، حذف ادبیات گلایه و نگاه منفی گرا، توجه به مسائل امنیتی شهر از دیگر مباحث مطرح شده از سوی فرماندار شهرستان خوی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر خوی بود.

مرتبط با: فرهنگی و هنری ,
اتصال راه آهن خوی به شبکه ریلی کشور
قطور

نائب رئیس شورای شهر خوی خواستار شد


اتصال راه آهن خوی به شبکه ریلی کشور


خبرگزاری تسنیم: نائب رئیس شورای اسلامی شهر خوی خواستار اتصال راه آهن این شهر به شبکه ریلی کشور برای توسعه اقتصادی و عمرانی این شهرستان شد.

سجاد چهره آرا در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار خوی  با فرماندار جدید با اشاره به قابلیت های گمرکی خوی و لزوم استفاده از آنها برای توسعه شهرستان اظهار کرد: شهرستان خوی از جمله شهرهایی است که دارای 2 گمرک بوده و وجود این دو گمرک نشانگر قابلیت و ظرفیت خوی برای مباحثی چون منطقه ویژه تجاری است.

وی افزود: توسعه راه آهن و اتصال خوی به شبکه ریلی راه آهن با توجه به توسعه استانی آن از مهمترین موضوعاتی است که لزوم توجه به آن در توسعه را یادآور می شود.

چهره آرا با اشاره به امکان اتصال خوی به خط راه آهن گفت: قطعا با تلاش و همت مجموعه مدیریتی شهر می توان حداکثر با ساخت مسیر 17 کیلومتر خوی برای اتصال به شبکه راه آهن گامی دیگر برای رشد و توسعه خوی هم از جهت باربری و هم مسافری برداشت.

وی تقویت گمرک خوی و ترخیص کالاهای تجاری را از دیگر مباحث اساسی در توسعه اقتصادی خوی دانست و افزود: در سال های گذشته تنوع ترخیص کالا از گمرک خوی بیش از امروز بوده و طبیعتا در روند توسعه بازرگانی و تجاری شهر تاثیر گذار بوده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر خوی گفت: ایجاد دو منطقه شهرداری از اواخر سال گذشته با احتساب شرایط و مشکلات متعدد شهری و ارائه خدمات بیشتر به شهروندان از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری پیگیری قرار گرفته است.
حوزه ورزش خوی از نبود خوابگاه ورزشی رنج می‌برد
خوابگاه


حوزه ورزش خوی از نبود خوابگاه ورزشی رنج می‌برد


خبرگزاری تسنیم: عضو شورای شهر خوی گفت: حوزه ورزش شهرستان خوی از نبود خوابگاه ورزشی رنج می برد و این عاملی برای عدم برگزاری مسابقات ورزشی کشوری و ملی در این شهرستان است.

 محمد رضا محبوبی در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار خوی با فرماندار جدید این شهر، دغدغه های حوزه سلامت را از جمله مهمترین و اساسی ترین مباحث امروز این شهرستان عنوان کرد و اظهار کرد: سیاست های کلان یارانه دولتی و دغدغه های حوزه سلامت در راستای منویات مقام معظم رهبری است و باید این حوزه مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی افزود: شهرستان خوی در بحث سلامت و بهداشت مشکلات زیادی دارد، ایجاد مراکز درمانی، اتمام و تکمیل بیمارستان های در حال ساخت، احداث مجتمع آموزشی نقش تاثیر گذاری در رشد و توسعه سلامت و بهداشت شهر خوی دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خوی با بیان مشکلات بخش ورزشی شهرستان تصریح کرد: با توجه به فعالیت ورزشکاران مطرح کشوری و استانی در خوی متاسفانه مشکلات عمده ای در این عرصه وجود دارد.

محبوبی گفت: عدم وجود خوابگاه ورزشکاران در خوی سبب شده تا مسئولان حوزه ورزش در برگزاری مسابقات بزرگ استانی و کشوری با مشکلات عدیده ای مواجه گردند.

عضو شورای شهر خوی گفت: تمام کشورها و شهرهایی که در رسانه ها و شبکه های مختلف ملی و بین المللی مطرح هستند، آن دسته از کشورهایی هستند که در عرصه ورزش زیر ساخت های مناسب را فراهم ساخته و فعال و پویا عمل می کنند.

مرتبط با: ورزش و جوانان ,
ظرفیت‌های گمرکی و مرزی برای شتاب در توسعه خوی به کار گرفته شود
شهرداری خوی


ظرفیت‌های گمرکی و مرزی برای شتاب در توسعه خوی به کار گرفته شود


خبرگزاری تسنیم: عضو شورای شهر خوی گفت: مسئولان دولتی بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت های گمرکی و مرز رازی خوی را در شتاب بخشی به توسعه این شهر فراهم کنند.


 سید فتاح کبیری در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار خوی با فرماندار جدید این شهر، انتخاب فرماندار بومی برای این شهرستان را ارزشمند خوانده و اظهار کرد: امیدوارم  این انتخاب همراه با همدلی و همفکری مسئولین شهری و مجموعه شورای شهر و شهرداری سرآغاز حرکت های مهمی در توسعه بیشتر و رفع مسائل و مشکلات متعدد خوی باشد.

وی افزود: شوراهای شهر با توجه به تجربیات دوره های گذشته وحضور اعضای خوش فکر و تلاشگر و جوان نقش مهمی در هم افزایی و مدیریت منابع، هزینه کردها و مسائل فرهنگی و اجتماعی ایفا کرده و جایگاه ویژه خود را نشان داده است.

عضو شورای شهر خوی با اشاره به جایگاه ویژه  فرهنگی و مذهبی خوی در استان و کشور تصریح کرد: جایگاه منحصر بفرد شهرستان خوی در ابعاد مذهبی و دومین شهر استان و نیز در کشور به لحاظ جمعیت و وسعت شهر با مردمانی بافرهنگ و دارای پیشینه عظیم تاریخی، نباید در گستره توسعه نادیده گرفته شود چرا که تناسب و اصول توسعه در گذشته بر اساس ساختار خوی رعایت نشده است.

کبیری گفت: بحث منطقه آزاد تجاری خوی از اساسی ترین نیازهای این شهر بوده و باید براساس تدابیر درست مدیریتی در این حوزه نیز گام های واقعی و عملی برداشته شود.

وی  با اشاره به صدور اولین گذرنامه در خوی و وجود گمرک اضافه کرد: اگر از تمام توان مدیریتی برای توسعه مرز رازی استفاده شود، می تواند تاثیر عمیق و مهمی برای جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی داشته باشد.
مرتبط با: اقتصادی ,
نماینده مردم خوی در مجلس:دولت مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی را فراهم آورد
نماینده مردم خوی در مجلس:دولت مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی را فراهم آورد

نماینده مردم خوی در مجلس:دولت مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی را فراهم آورد


خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی از درخواست های مکرر خود از دولت برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان خوی خبر داد.

موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به اهمیت مناطق ویژه اقتصادی در توسعه شهرها اظهار کرد: مناطق ویژه اقتصادی در پیشرفت و توسعه دادن به شهرها از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند و آبادانی و توسعه را به ارمغان می آورند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در روز 9 فروردین ماه امسال طی نامه ای به رئیس مناطق آزاد کشور، اکبر ترکان و قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی، ، خواستار ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان خوی را شدم.

حسینی صدر تصریح کرد: در سال گذشته در دیدار با رئیس مناطق آزاد کشور موضوع منطقه آزاد خوی را مذاکره کرده بودیم و در نامه اخیر نیز به طور جدی تر بحث ایجاد منطقه آزاد خوی را پیگیر شده ام.

نماینده مردم خوی در مجلس افزود: برای سرمایه گذاری در این منطقه، چند نفر سرمایه گذار از چندی پیش اعلام آمادگی کرده اند و خواستار پیشرفت و توسعه شهرستان خوی شده اند.

وی اظهار کرد: برای ایجاد این منطقه، دو منطقه منتهی به سراهی ایواوغلی و قسمت های منتهی به فرودگاه خوی پیشنهاد شده است.

مرتبط با: سیاسی ,
فرماندار خوی:ظرفیت همه جریان‌های سیاسی برای توسعه خوی به‌کار گرفته می‌شود
فرماندار خوی:ظرفیت همه جریان‌های سیاسی برای توسعه خوی به‌کار گرفته می‌شود
فرماندار خوی:ظرفیت همه جریان‌های سیاسی برای توسعه خوی به‌کار گرفته می‌شود

خبرگزاری تسنیم: فرماندار خوی گفت: با هدف افزایش سطح خدمات دهی به مردم و شتاب دهی به طرح ها و پروژه ها، ظرفیت همه جریان های سیاسی برای توسعه شهر خوی به‌کار گرفته می‌شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حسین سیوانی اصل در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی خوی اظهار کرد: فرماندار یک فعال سیاسی و طرفدار یک جریان خاص نیست، فرماندار مدیر سیاسی است و باید با همه جریان های سیاسی که در راستای منافع مردم، نظام و کشور حرکت می کنند، تعامل و همکاری داشته باشد.

وی افزود: احزاب و گروههای سیاسی اگر می خواهند در حرکت های اجتماعی نقش داشته باشند باید خود را توانمند سازند و این مهم با آموزش و تجربه بدست می آید.

سیوانی با تشریح مقاطع مهم سیاسی کشور اظهار کرد: اکنون همه جریان‌های سیاسی چه اصول گرا و چه اصلاح طلب به بلوغ فکری نزدیک شده اند و دریافته‌اند که با افراطی گری و رادیکالیسم نمی توان به رشد و توسعه کشور کمک کرد، بلکه با اعتدال و میانه روی و احترام به افکار و اندیشه هاست که می توان در راستای پیشرفت و ارتقاء سیاسی و فرهنگی جامعه حرکت نمود.

وی با بیان اینکه توسعه سیاسی و اقتصادی لازم و ملزوم یکدیگر هستند،گفت: در برخی از مقاطع این عقیده وجود داست که با رشد و توسعه اقتصادی می توان به توسعه سیاسی رسید و در مقاطع دیگری رشد سیاسی را مقدم بر رشد اقتصادی می دانستند، اما امروز تقریبا همه به این نتیجه رسیده اند که رشد یک کشور در سایه توسعه متوازن در همه زمینه ها ایجاد می شود.

سیوانی جریان‌ها و احزاب سیاسی را حلقه واسط بین حکومت و مردم دانست و گفت: در نظامهایی مثل نظام جمهوری اسلامی که اساس حکومت بر مبنای مشارکت و نظارت مردم در همه امور استوار است، احزاب و جریانهای سیاسی حلقه واسط بین مردم و حکومت هستند بنابرین باید جریانهای سیاسی مطالبات مردم را بخوبی بشناسند و راههای انتقال آنها به حکومت و پیگیری اش را یاد بگیرند و این مهم نیاز به آموزش و تجربه و دوری از افراط و تفریط دارد.

فرماندار خوی با تاکید بر اینکه کار سیاسی باید با هدف توسعه و پیشرفت کشور، تامین منافع مردم و اعتلای نظام باشد، افزود: همه جریانهای سیاسی باید توسعه و پیشرفت کشور، تامین منافع مردم، اعتلای نظام و ایجاد امید و شور و نشاط در جامعه را هدف خود قرار دهند و هر کسی که در جایی کار سیاسی می کند تا به قدرت، ریاست و یا پست و مقامی برسد، کارش سیاسی نیست و فرصت طلبی است.مرتبط با: سیاسی ,
نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوی:ملت ایران در برابر تحریم‌ها بر بام سربلندی می‌ایستد
نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوی:ملت ایران در برابر تحریم‌ها بر بام سربلندی می‌ایستد
نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوی:ملت ایران در برابر تحریم‌ها بر بام سربلندی می‌ایستد

نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوی گفت: ملت ما نشان داده است که در برابر تحریم و قهر دولت‌ها به سان پولاد، آب‌دیده می‌شود و بر روی گام‌های استوار خود قد راست می‌کند تا بر بام سر بلندی و عزت بایستد.
خبرگزاری فارس: ملت ایران در برابر تحریم‌ها بر بام سربلندی می‌ایستد

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه سجاد چهره‌آرا پیش از ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت و تکریم همسران و مادران شهدای خوی برگزار شد، اظهار داشت: مناسبت‌های مختلفی همچون روز ارتش و سایر مناسبت‌های ملی و مذهبی سندی بر مظلومیت و اقتدار انقلاب اسلامی و ایستادگی و مقاومت مردم کشور ما است.

وی ادامه داد: این دستاوردهای ارزشمند، در شرایطی حاصل شد که دشمنان با مانع تراشی‌های متعدد و به راه انداختن انواع جنجال‌های سیاسی، تدارک گسترده رسانه‌ای، اعمال تحریم‌های همه جانبه و نیز وارونه جلوه دادن حقایق و واقعیت‌ها، نتوانستند خللی در حرکت رو به رشد کشور ایجاد و به موقعیت ممتاز و تأثیرگذار کشورمان در سطح منطقه و جهان لطمه وارد کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوی با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردها، تاکید کرد: امروز کشور ما برگ‌های زرین و طلایی بی‌شماری را نظاره می‌کند که با عبور از سختی‌ها و گردنه‌های صعب‌العبور، تاریخچه‌ای سراسر عزت، شجاعت، تدبیر، توانمند کارآمدی، ایثار و تلاش را به نمایش گذارده است.

وی تصریح کرد: ملت ما نشان داده است که در برابر تحریم و قهر دولت‌ها به سان پولاد، آب‌دیده می‌شود و بر روی گام‌های استوار خود قد راست می‌کند تا بر بام سر بلندی و عزت بایستد.

چهره آرا افزود: همه ما ایرانیان به خود می‌بالیم که با تکیه بر خون پاک شهدای انقلاب اسلامی توانسته‌ایم به جایگاهی دست یابیم که موجب افتخار و سربلندی انقلاب، امام (ره) و شهدای گران‌قدر باشیم.مرتبط با: اجتماعی ,
امام جمعه خوی:ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتش مکتبی جهان است
امام جمعه خوی:ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتش مکتبی جهان است
امام جمعه خوی:ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتش مکتبی جهان است

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه خوی گفت: ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتش مکتبی جهان است که با تکیه بر آموزه های اسلام بر تکالیف خود عمل می کند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در دیدار فرمانده و جمعی از پرسنل تیپ 264 پیاده سلماس و خوی و مسئولان عقیدتی سیاسی با وی با تبریک سالگرد روز ارتش و نیروی زمینی اظهار کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتش مکتبی است که زیر نظر ولایت فقیه به انجام وظایف خو د مشغول است.

وی با اشاره به رشادت های ارتش در طول 8 سال دفاع مقدس گفت: تجربیات دوران دفاع مقدس در ابعاد مختلف یک پشتوانه ذی قیمت و ارزشمندی است که امروز هیچکدام از ارتش های دنیا از آن برخوردار نیستند.

شکوری با اشاره به پیشرفت های ارتش جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف بر ضرورت وجود عقیدتی سیاسی در این نیرو تأکید کرد و افزود: به دلیل مکتبی بودن ارتش جمهوری اسلامی باید پرسنل ارتش مدام از آموزه ها و اخلاقیات دینی برخوردار باشند و در نهایت بتوانند در مواقع نیاز بر مبنای ارزشهای دینی و انقلابی تصمیم گیری بکنند.

در این جلسه امیر پارساجو فرمانده تیپ 264 پیاده گزارشی از وضعیت منطقه و سازماندهی تیپ ارائه کرد.
مرتبط با: سیاسی ,
بدنبال درخواست های مکرر نماینده مردم خوی / ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی در دستورکار دولت قرار گرفت
بدنبال درخواست های مکرر نماینده مردم خوی  / ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی در دستورکار دولت قرار گرفت
بدنبال درخواست های مکرر نماینده مردم خوی / ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی در دستورکار دولت قرار گرفت

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی دیروز(پنجشنبه) در مراسم معارفه شهردار جدید شهر فیرورق گفت:ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خوی در دست بررسی استانداری و دولت قرار دارد.

دکتر بهادری افزود: استاندار آذربایجان غربی با اشراف به مباحث اقتصادی و لزوم استفاده از ظرفیت های اقتصادی مناطق مرزی در این استان، در حال تدوین و توجه دادن خاص دولت به بحث اقتصاد در آذربایجان غربی است.

گفتنی است که نماینده مردم خوی و چایپاره در نهم فروردین ماه با ارسال نامه ای به رئیس مناطق آزاد کشور و همچنین استاندار آذربایجان غربی خواهان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان خوی شده بود. در نامه دکتر صدر خطاب به دکتر ترکان و آقای سعادت آمده بود:

«احتراما پیرو درخواست مورخه 92/10/1 و مذاکره با جنابعالی در خصوص ایجاد منطقه ویژه در شهرستان خوی، مجددا درخواست می نمایم در خصوص صدور مجوز ایجاد منطقه ویژه در شهرستان خوی اوامر مقتضی را ابلاغ فرمایید. همچنانکه استحضار دارید دو منطقه (مناطق منتهی به فرودگاه خوی- منطقه منتهی به سه راهی ایواوغلی) گزینه های مناسبی هستند. خواهشمند است با توجه به اعلام آمادگی چند نفر برای سرمایه گذاری در این منطقه دستور فرمایید اقدامات لازم جهت گنجاندن اسم خوی در لایحه تقدیمی دولت به مجلس مبذول گردد.»
مرتبط با: اقتصادی ,
فرماندار خوی: طرح توسعه فیزیکی پایانه مرزی رازی خوی اجرا می‌شود
فرماندار خوی: طرح توسعه فیزیکی پایانه مرزی رازی خوی اجرا می‌شود
فرماندار خوی: طرح توسعه فیزیکی پایانه مرزی رازی خوی اجرا می‌شود

خبرگزاری تسنیم: فرماندار خوی گفت: برابر توافقات با کشور ترکیه طرح توسعه فیزیکی فضای پایانه رازی خوی با همکاری صاحبان اراضی منطقه بزودی اجرایی شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حسین سیوانی در جلسه بررسی مشکلات مرز رازی اظهار کرد:از آغاز امسال بیش از 40 هزار نفر مسافر و گردشگر از مرز رازی تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال 2 و نیم برابر افزایش داشته است.

وی گفت: در این مدت بیش از 3 هزار نفر گردشکر خارجی که بیش 50 درصد آنها را اتباع ترکیه تشکیل می دهد وارد کشور شده اند.

فرماندار خوی با اشاره به ضرورت تکمیل زیر ساختهای این مرز برای آسایش مسافران و آغاز ترانزیت از این مرز تصریح کرد: بر اساس توافق با کشور ترکیه بزودی در این مرز طرح پنجره واحد اجرایی می شود.

وی افزود: بزودی عملیات اجرایی پایانه مرز رازی آغاز می شود و مقرر شده برای توسعه فیزیکی فضای پایانه رازی طرح توسعه آن با همکاری صاحبان اراضی منطقه اجرایی شود.

فرماندار خوی گفت: کمیته ای برای بررسی و رفع مشکلات این مرز تشکیل می شود.مرتبط با: سیاسی ,
در سایه بی توجهی مسئولین امر/دپو زباله شهری در جلوی اردوگاه تفریحی شمس!
در سایه بی توجهی مسئولین امر/دپو زباله شهری در جلوی اردوگاه تفریحی شمس!
در سایه بی توجهی مسئولین امر/دپو زباله شهری در جلوی اردوگاه تفریحی شمس!

محل روبروی اردوگاه شمس تبریزی آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات گیاهان باغی دانشگاه آزاد خوی به مکانی برای دپو نخاله های ساختمانی و زباله های شهری تبدیل شده است.

دفع پسماندها و نخاله های ساختمانی همواره یکی از دغدغه های مهم شهری است که مسئولان به ویژه حوزه پسماند با آن مواجه هستند ، ولی تبدیل شدن محل روبروی اردوگاه شمس تبریزی آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات گیاهان باغی دانشگاه آزاد خوی به محلی برای دفع ضایعات مهمترین معضلی است که چندین سال است علاوه بر آسیب به محیط زیست بعنوان مشکلی جدی در این منطقه ، مطرح می باشد.

به هر حال،لازم است مسئولین شهری دست کم در اینباره توضیح دهند،بر پایه کدام معیار مدیریت شهری،زباله را میتوان در جلوی یک اردوگاه که امید است در آینده بعنوان یک مرکز تفریحی برای دانش آموزان استفاده شود و یا مرکز تحقیقات گیاهان باغی که قرار است گیاهان دارویی در آن کشت شود ، دپو زباله کرد...؟! حال بگذریم از وضعیت تأسف بار خانواده ای محروم که در اثر بیکاری و فقر اقتصادی ، با جمع آوری زباله ، زندگی می گذرانند و ظاهراً این تصاویر را کسی «نمی خواهد» ببیند!

این منطقه در فاصله 3 کیلومتری شهر توریستی فیرورق و 5 کیلومتری شهر خوی و در مسیر روستای پسک و چسبیده به زاویه حسن خان واقع شده و به دلیل مناظر زیبای طبیعی،از پتانسیل بالایی برای جذب گردشگری برخوردار است، ولی همچنان با مشکلات عدیده‏ ای در جلب رضایت شهروندانی که قصد تفریح سالم و چند ساعتی استراحت در فضای سبز به همراه خانواده را دارند و به دل طبیعت منطقه پناه می آورند ، روبروست که بخش اعظم این ماجرا،به ضعف نهاد مدیریتی برمی گردد،چراکه شهروندان با چنان تصاویر زشت و زننده‏ ای روبه رو می شوند که حاضر هستند ، سر و صدا و دود و آلودگی شهر را تحمل کنند،ولی پای به طبیعت پر از زباله‏ این منطقه که زمانی از زیباترین مناطق شهری بود ، نگذارند.

تصاویر زیر دقیقا مربوط است به خیابان روبروی اردوگاه آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات گیاهان باغی دانشگاه آزاد خوی که در انتهای همین مسیر کارخانه آسفالت اداره راه قرار دارد و منطقه ای آشنا برای مسئولین شهری است.

منبع:آذرنگاهمرتبط با: اجتماعی ,
خبرهای «یارانه هدفمند» داغ شد /تقسیم یارانه‌بگیران به 5 گروه
خبرهای «یارانه هدفمند» داغ شد /تقسیم یارانه‌بگیران به 5 گروه
خبرهای «یارانه هدفمند» داغ شد /تقسیم یارانه‌بگیران به 5 گروه

روز گذشته اخبار رسیده از سوی دولت سقف درآمدی برای گروه‌های مشمول یارانه نقدی را مشخص کرد. دولت پنج گروه درآمدی را برای دریافت یارانه با کف درآمد 600‌هزار و سقف درآمد دو‌میلیون‌و 500‌هزار تومان تعیین کرده که پس از پُرکردن فرم‌های خوداظهاری مشمول دریافت یارانه خواهند شد. هرچند این تصمیم هنوز نهایی نشده است اما با ابلاغ آن عملا دولت یارانه‌بگیران را به پنج طبقه تقسیم کرده است. هرچند جزییات خبر اعلام نشده اما کارشناسان احتمال می‌دهند طبقه‌بندی یارانه‌بگیران به پنج گروه، با هدف ایجاد تفاوت در سیاست‌های حمایتی جانبی مانند «سبد کالا» و شاید تخصیص خدمات بهداشتی و درمانی انجام شده است.
با وجود آنکه در چهار روز آتی تکلیف دریافت‌کنندگان یارانه قرار است مشخص شود اما هنوز ابهامات زیادی در چگونگی تعیین جامعه هدف یارانه نقدی وجود دارد و دولت تا لحظه تنظیم این گزارش توضیح کاملی در این‌باره ارایه نکرده است. اینکه در فرم‌های جدید آیا بُعد خانوارها مشخص خواهد شد یا با خانوار یک‌نفره با پنج‌نفره به صورت یکسان برخورد می‌شود، و اینکه در فرم‌های جدید ملاک فقط درآمد سرپرست خانوار است یا درآمد سایر اعضای خانواده نیز لحاظ می‌شود تنها گوشه‌ای از ابهامات برنامه جدید هدفمندی دولت است. از آنجا که دولت از مردم درخواست شفافیت و ارایه آمار واقعی را دارد این انتظار بی‌جایی نیست که متقابلا خود دولت هم این شفافیت و جامعیت را در اطلاع‌رسانی برنامه هدفمندی‌اش داشته باشد. در حال حاضر ابهامات موجود، بسیاری از متقاضیان را برای دریافت فرم‌های خوداظهاری بلاتکلیف نگه داشته است. هنوز مردم نمی‌دانند با درآمد فعلی‌شان آیا با ملاک‌های دولت مشمول دریافت یارانه هستند و آیا با پُرکردن فرم‌ها و راستی‌آزمایی پس از آن از سوی دولت جریمه خواهند شد یا خیر؟ تنها نکته‌ای که آن هم روز گذشته و به صورت نه‌چندان رسمی اعلام شده، سقف درآمدی مشمولان است که در فرم‌های خوداظهاری بناست یارانه نقدی به افرادی که در گروه‌بندی‌های انجام‌شده از 600‌هزارتومان تا 5/2میلیون‌تومان درآمد دارند؛ تعلق گیرد.
اطلاعات «خوداظهاری»‌ها، مبنای پرداخت تسهیلات بانکی
از سوی دیگر دولت برای آنکه متقاضیان یارانه را متقاعد به خودانصرافی کند استفاده از ابزارهای تنبیهی را در دستور کار قرار داده است. به غیر از خبر جریمه که اواخر سال گذشته منتشر شده بود شورای پول و اعتبار هم تصویب کرده که از این پس بانکی‌ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان «اطلاعات ثبت‌شده این افراد در فرم‌های خوداظهاری» را ملاک پرداخت یا عدم پرداخت تسهیلات قرار می‌دهند. در بند 8 این آیین‌نامه دولت صراحتا محدودیتی را برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان در نظر گرفته و به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرده که «مکلفند بر اساس دستورالعملی که از سوی شورای پول و اعتبار ابلاغ می‌شود، اطلاعات مندرج در کاربرگ (فرم) ثبت‌نام را در ارزیابی توانایی مالی و رتبه‌سنجی اقتصادی افراد برای پرداخت وام یا سایر تسهیلات لحاظ کند.» بر همین اساس از این پس بانکداران برای پرداخت تسهیلات به مردم باید در کنار سایر ابزارهای خود از اطلاعات ثبت‌شده این افراد در فرم‌های خوداظهاری نیز استفاده کنند و بعد از انجام این مرحله برحسب درآمد درج‌شده افراد در این فرم‌ها درباره پرداخت تسهیلات به متقاضیان تصمیم‌گیری کنند.
فرم‌ها ملاک عمل اتاق بازرگانی و اتحادیه‌ها می‌شود
همچنین در ابلاغیه معاون اول رییس‌جمهور آمده سایر نهادهای اقتصادی کشور نظیر اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها و کانون‌های صنفی نیز می‌توانند اطلاعات مندرج در کاربرگ‌های (فرم‌های) ثبت‌نام را مبنای ارایه هرگونه خدمات یا تسهیلات به متقاضیان قرار دهند. اسفند سال گذشته هم اعلام شده بود اگر پس از بررسی‌ها و تحقیقی که درخصوص راستی‌آزمایی فرم‌ها انجام خواهد شد، مشخص شود که افراد با درآمد بیشتر از مبلغ تعیین‌شده توسط دولت اقدام به ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی کرده‌اند، تا سه‌برابر یارانه دریافتی جریمه به آنها تعلق خواهد گرفت. سعید لیلاز، کارشناس اقتصادی معتقد است: «سابقه «خوداظهاری» در گذشته هم وجود داشته است. در دوره اصلاحات ارضی بین سال‌های 41 تا 45 دولت برای آنکه بتواند زمین‌ها را به قیمت عادلانه خریداری کند مبنا را میزان مالیات پرداختی فئودال‌ها قرار داد. به این ترتیب هر فئودالی که فرار مالیاتی داشته ناچار به فروش زمین خود با قیمتی پایین شد. این طرح که به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه موفق اقتصادی می‌توان از آن نام برد اکنون به نوعی دیگر در حال اجراست.» وی افزود: «با این وجود چندان اطمینانی وجود ندارد که دولت آقای روحانی بتواند این طرح را بدون نواقص اجرا کند. به‌طور حتم این طرح مشکلاتی هم خواهد داشت که نهایتا موجب کاهش محبوبیت آقای روحانی می‌شود. از سوی دیگر دولت هم ناگزیر است این حذف را انجام دهد. اگر فقط 10‌میلیون‌نفر یعنی 15‌درصد از یارانه‌بگیران حذف شوند رقمی معادل پنج‌هزارو500‌میلیاردتومان در دست دولت خواهد ماند.» لیلاز خاطرنشان کرد: «برای آنکه بزرگی این عدد را متوجه شویم باید بدانیم که این رقم برای نوسازی کل ناوگان حمل‌ونقل کشور در یک دوره زمانی دو تا سه‌ساله کفایت می‌کند و معادل 14‌هزار دستگاه اتوبوس شهری می‌توان با این مبلغ خریداری کرد. بنابراین موضع دولت را از این الزام درک می‌کنیم اما مصلحت هم آن است که حذف افراد فقط از طریق خود انصرافی و داوطلبانه باشد. چراکه دولت امکانات نرم‌افزاری اجرایی برای آنکه دهک‌های مختلف را شناسایی کند در اختیار نداشته و احتمال آنکه به اشتباه بیفتد وجود دارد.» این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: «در هر حال، این را نیز باید در نظر گرفت که این مبالغ ثروت ملی کشور است و درآمد دولت محسوب نمی‌شود و تمام مردم کشور محق به بهره‌بردن از آن هستند. از این‌رو حذف اجباری افراد اقدامی اشتباه است و باید حتما انصراف‌ها خودجوش و خودخواسته باشد.»
جزییات ثبت‌نام از سرپرستان متقاضی
براساس تصمیم‌گیری دولت، جزییات کف درآمدی و مشخصات گروه‌های مشمول در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها همزمان با گشایش سایت www. refahi.ir از صبح روز 20 فروردین‌ جاری، به‌طور همزمان در سراسر کشور یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها اعلام خواهد شد. ثبت‌نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین‌ جاری، به‌طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به‌نشانی www.refahi.ir یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود. همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت‌نام یعنی 21 فروردین‌ جاری اقدام به نام‌نویسی در سایت رفاهی کنند. سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به‌ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز 22 فروردین، عدد «سه» در روز 23 فروردین، عدد «چهار» در روز 24 فروردین، عدد «پنج» در روز 25 فروردین، عدد «شش» در روز 26 فروردین، عدد «هفت» در روز 27 فروردین، عدد «هشت» در روز 28 فروردین و در نهایت عدد «9» در روز 29 فروردین‌ جاری انجام خواهد شد. همچنین روزهای 30 و 31 فروردین‌ جاری به ثبت‌نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که طی 10 روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت‌نام نشده‌اند. ثبت‌نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و استانداری‌ها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.
همچنین سرپرستان خانوار معترض به حذف نام خود، می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی اعلام‌شده، ظرف یک‌ماه شکایت خود را به کمیسیون ماده (10) قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، موضوع تصمیم نامه شماره 39640/44697 مورخ29/3/1289 اعلام کنند و این کمیسیون نیز نظر قطعی را ظرف 15 روز به متقاضی و سازمان اعلام می‌کند.
آیین‌نامه اجرایی انصراف از یارانه
آیین‌نامه اجرایی هدفمندی یارانه‌ها نیز روز گذشته از سوی معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد. بر اساس مفاد این مصوبه منابع و مصارف حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی تعیین شده است. در این ابلاغیه آمده است:
در سال 1393 منابع حاصل از افزایش قیمت‌های موضوع مواد (1) و (3) قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به شرح مصوبات هیات‌وزیران، در قالب سازوکارها و الزامات به‌ترتیب ذیل وصول و به خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود:
الف- شرکت‌های پالایش نفت موظفند تا بیستم هر ماه درآمد یک‌ماه قبل را به‌ازای تحویل هر بشکه نفت‌خام و میعانات گازی برابر ارقامی که بر اساس جزء (3) بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1393 کل کشور تعیین می‌شود، از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به حساب یا حساب‌های جداگانه‌ای که نزد خزانه‌داری کل کشور به همین منظور افتتاح می‌شود، واریز کنند.
ب- شرکت ملی گاز ایران مکلف است به‌ازای هر مترمکعب گاز فروخته‌شده در داخل کشور (بدون احتساب گاز مصرفی نیروگاه‌ها) معادل (977) ریال را به حسابی که توسط خزانه افتتاح می‌شود، واریز کند.
ج- وزارت نیرو موظف است از طریق شرکت‌های ذی‌ربط به‌ازای هر کیلووات‌ساعت برق مصرفی کلیه مشترکان و برق صادراتی مبلغ (164)ریال به حسابی که توسط خزانه افتتاح می‌شود، واریز کند.
تبصره- معادل (62)ریال در ازای فروش هر کیلووات‌ساعت برق مصرفی کلیه مشترکان و برق صادراتی واریزی به خزانه برای حمایت از واحدهای تولید برق و آب در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد.
د- مبلغ (112هزار)‌میلیاردریال از محل یارانه نان، برق و سایر کالاها و خدمات مندرج در قانون بودجه سال 1393 کل کشور به این منظور اختصاص می‌یابد.
کل منابع حاصل از اجرای مفاد ماده (2) به شرح ذیل هزینه می‌گردد:
الف- پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به سرپرستان خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه به ترتیب زیر خواهد بود:
1- سرپرستان خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه نقدی صرفا با قبول شرایط مندرج در کاربرگ (فرم) تقاضای یارانه نقدی، می‌توانند نسبت به تکمیل کاربرگ (فرم) در سامانه‌ای که توسط سازمان طراحی و ایجاد می‌گردد، اقدام نمایند.
تبصره- عدم ثبت‌نام در سامانه مذکور به معنای اعلام انصراف از دریافت یارانه نقدی خواهد بود.
2- سازمان بر اساس کلیه اطلاعات موجود نسبت به بررسی واجدشرایط‌بودن متقاضیان اقدام و افراد غیرمشمول را در مقاطع مختلف زمانی تعیین و ضمن اعلام رسمی اطلاعات اقتصادی به سرپرست خانوار نسبت به حذف آنها از دریافت یارانه نقدی اقدام می‌نماید.
تبصره- دستورالعمل این بند با پیشنهاد سازمان به تصویب ستاد می‌رسد.
3- مطابق بند (و) تبصره (21) قانون بودجه سال 1393 کل کشور ارایه هرگونه اطلاعات اقتصادی نادرست از سوی متقاضیان به تشخیص سازمان، موجب استرداد وجوه یارانه دریافتی و جریمه نقدی سه‌برابر میزان دریافتی خواهد شد.
تبصره- سازوکار دریافت جریمه موضوع این بند به موجب دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد سازمان به تصویب ستاد خواهد رسید.
4- جلسات ستاد استانی هدفمندی یارانه‌ها مطابق دستورالعمل ابلاغی شماره 628 مورخ 10 فروردین 1393 معاونت اجرایی رییس‌جمهور به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها با ریاست فرماندار به‌صورت منظم تشکیل و گزارش‌های اقدامات انجام‌شده هر هفته توسط استانداران به دبیرخانه ستاد ارسال می‌شود.
5- سرپرستان خانوار معترض به حذف نام خود، می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی اعلام شده، ظرف یک‌ماه شکایت خود را به کمیسیون ماده (10) قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، موضوع تصمیم نامه شماره 39640 / 44697 مورخ 29 خرداد 1389 اعلام کنند و این کمیسیون نیز نظر قطعی را ظرف 15روز به متقاضی و سازمان اعلام می‌کند.
6- منابع بودجه‌ای لازم برای شناسایی گروه‌های مشمول یارانه‌ها، اطلاع‌رسانی و تجهیز پایگاه (سایت) سازمان از منابع حاصل از اجرای تبصره (21) قانون بودجه سال 1393 کل کشور توسط سازمان تامین خواهد شد.
7- کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند موظفند اطلاعات مورد درخواست سازمان برای هرگونه اقدام قانونی موضوع تبصره (21) قانون بودجه سال 1393 کل کشور را در اختیار سازمان قرار دهند.
8- کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری، مکلفند بر اساس دستورالعملی که از سوی شورای پول و اعتبار ابلاغ می‌شود، اطلاعات مندرج در کاربرگ (فرم) ثبت‌نام را در ارزیابی توانایی مالی و رتبه‌سنجی اقتصادی افراد برای پرداخت وام یا سایر تسهیلات لحاظ نکنند.
تبصره- سایر نهادهای اقتصادی کشور نظیر اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری‌اسلامی‌ایران و اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها و کانون‌های صنفی نیز می‌توانند اطلاعات مندرج در کاربرگ‌های (فرم‌های) ثبت‌نام را مبنای ارایه هرگونه خدمات یا تسهیلات به متقاضیان قرار دهند.
9- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با همکاری سازمان، برنامه‌ریزی لازم را برای پرداخت یارانه‌ها به منظور تامین امنیت غذایی خانوارهای تحت حمایت را به گونه‌ای انجام دهد که کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور ضمن برخورداری از یارانه غیرنقدی، به مرور و با دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به پوشش‌دادن سایر خانوارهای نیازمند بر اساس دستورالعمل مصوب ستاد و از طریق کمیته امداد امام‌خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی کشور اقدام کند.

روزنامه شرقمرتبط با: اقتصادی ,

تعداد کل صفحات: 4


 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic